בן נפטון (פרסי ג'קסון) מאת ריק ריירדן

| 10/01/2012 | 0 Comments

 

כל ספר חדש של ריק ריירדן מזנק ישירות לראשי טבלאות רבי המכר בארה"ב ובישראל. בן נפטון הודפס בארה"ב בהדפסה ראשונית של 3 מיליון עותקים. ברשימות רבי המכר האחרונות של ה"ניו יורק טיימס" מככבים ארבעה מספריו של ריירדן, וסדרת "פרסי ג'קסון והאולימפיים" נמצאת בטבלת הסדרות זה 231 שבועות. ילדים מתמכרים להרפתקאות, למתח ולהומור, ועל הדרך לומדים על המיתולוגיות של יוון, רומא ומצרים.

 

בן נפטון הוא הספר השני בסדרת “גיבורי האולימפוס”, המשך לספר הגיבור האבוד. דרך עיניהם של שלושה גיבורים חדשים נחשף נדבך נוסף בתוכנית של גאיה, אלת האדמה, לנקום את נקמת הטיטאנים באמצעות בניה הענקים. במיטב המסורת של ריק ריירדן זהו ספר עוצר נשימה, מותח ומרגש.

 

 

 

בספר החדש אנחנו חוזרים אל הגיבור האהוב פרסי ג'קסון, שאיבד את זכרונו ומוצא את עצמו במחנה של בני אלים רומיים. בנוסף אל פרסי אנו פוגשים שני גיבורים חדשים: פרנק – נער סיני ממוצא קנדי, כבד גוף ומגושם, שלא יודע מי ההורה האלוהי שלו ו-הייזל – בתו של אל השאול שחזרה מהמוות, על ראשה קללה טראגית

 

בכוחות משותפים ינסו הגיבורים הצעירים להכשיל את תוכניתה של אלת האדמה המרושעת, גאיה, להשמיד את האנושות.

 

פרסי  מבולבלכשהתעורר משינה ארוכה, בקושי זכר את שמו. הזאבה לופה הסבירה לו שהוא גיבור חצוי ולימדה אותו להילחם בעט/חרב שמצא בכיסו. למרות המפלצות שמנסות להרוג אותו ללא הרף, ושמסרבות למות, פרסי מצליח להגיע למחנה של חצויים כמותו. אבל איש במחנה לא מזהה אותו, ושום דבר לא עוזר להעיר את זיכרונו הרדום. הוא נאחז בשם היחיד שהוא זוכר מעברו: אנבת’.

הייזל מתהואחר כך חזרה לחיים. הסיבוב הראשון שלה בחיים לא הסתיים כל כך טוב. היא השתמשה בכישרון המיוחד שלה ועשתה משהו שמאוד התחרטה עליו. עכשיו העולם כולו נתון בסכנה. האם תוכל לכפר על מעשיה ולתקן את הטעות? או שמא נדונה לחוות שוב ושוב את הכאב של עברה? היכן הוא צאצא נפטון, שעל פי הנבואה הוא היחיד שיכול להסיר את הקללה מראשה של הייזל?

פרנק מגושם. אמא שלו טענה שהוא צאצא לשושלת גיבורים, ושהמורשת שלו אמורה להעניק לו שלל כישרונות. אבל אמא שלו מתה, ופרנק לא מוכשר בשום דבר – אולי חוץ מקליעה בחץ וקשת. אילו רק האל אפולו היה מכיר בו כבנו, אולי היו חבריו של פרנק למחנה מכבדים אותו קצת יותר. לעת עתה הוא סתם כבד ומסורבל, והיחידה שמוכנה להיות חברה שלו היא הייזל. למען הייזל הוא מוכן לתת את חייו – המוחזקים אצלו במקום סודי.

 

סרט שני על הרפתקאותיו של פרסי ג'קסון נמצא כעת בשלבי הפקה. באביב יראה אור הספר השלישי והאחרון בסדרת משפחת קיין והאלים המצריים. ריק ריירדן כבר הודיע שהמיתולוגיה הבאה שתזכה לטיפולו הספרותי היא המיתולוגיה הנורדית.

 

בן נפטון – גיבורי האולימפוס II, מאת ריק ריירדן, מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת גרף, שנת 2011, 508 עמודים

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , ,

Category: ספרות נוער

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.