מסע אל האושר – הפילוסופיה, הפסיכולוגיה והמתמטיקה של האושר

| 14/11/2011 | 0 Comments

השאלה כיצד להיות מאושר, שהייתה בעבר נחלתם של פילוסופים, משוררים וסופרים, נעשתה בשנים האחרונות נושא למחקר מדעי בין-תחומי. ואולם המחקר המדעי לא פתר את בעיית החיפוש אחר האושר משום שהדרך אל האושר היא במידה רבה אישית. המסע אל האושר הוא מסע פרטי של ניסוי וטעייה, שעל כל אדם לעשותו לבדו. עם זאת, במסע הזה נוכל להיעזר בניסיונם של אחרים שכבר עשו את המסע וכתבו על חוויותיהם.

הספר מסע אל האושר עוסק בשאלות כמו מהו האושר, מדוע אנו שואפים להיות מאושרים, ואיך אפשר להעלות את רמת האושר של הפרט. במהלך הקריאה נכיר שיטות שונות להגדלת האושר בתחומי הזוגיות, המשפחה והעבודה, ובהן גישה ייחודית להגדרת מטרות ולהשגתן. הספר סוקר כמה תורות פילוסופיות העוסקות במקומו של האושר בחיינו, ובוחן את התפתחות היחס אל מושג האושר באסכולות פסיכולוגיות שונות; מהפסיכואנליזה והגישה הקוגניטיבית-התנהגותית, דרך הפסיכולוגיה ההומניסטית והאקזיסטנציאליסטית, ועד לגישת הפסיכולוגיה החיובית, המסתמכת על מחקרי האושר המודרניים.

 

פרופסור יורם קירש, חבר סגל באוניברסיטה הפתוחה, פרסם מחקרים, מאמרים וספרים בתחומי הפיזיקה, הסוציולוגיה, הוראת המדעים והפילוסופיה. לנושא האושר הגיע כשניסה ליישם שיטות מתחומי חקר הביצועים ותורת ההחלטות, לשיפור החלטות בחיי היום-יום. התוצאה היא ספר החוקר את תחום האושר על כל צדדיו, ומעמיד בפני הקורא אתגר: להשתמש בתובנות של מחקר האושר ושל תורות פילוסופיות ופסיכולוגיות העוסקות באושר, לשיפור עצמי ולהגדלת האושר בחייו.

 

מסע אל האושר, מאת פרופסור יורם קירש, סדרת "אפקים מדע", הוצאת עם עובד, שנת 2011, 311 עמודים.

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

Category: ניו אייג' ומיסטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.