שנת הבת מצווה: את ואני – אמא ובת מצווה מאת אורנה פילץ / השנה המיוחדת שלי – יומן אישי מאת חגית רנרט

| 17/08/2013 | 0 Comments

את ואני מאת אורנה פילץ

את ואני מאת אורנה פילץ

שני ספרים שיצאו לאחרונה מוקדשים לשנת הבת מצווה. יום הולדת 12 אינו "עוד יום הולדת", אלא תחילתו של תהליך פרידה משנות הילדות, בדרך לשינויים רבים כל כך – בגוף, במחשבות וברגשות. אורנה פילץ בחרה בספרה 'את ואני – אמא ובת מצווה' להציג, בין היתר, טקסטים, טקסים ומושגים שעוסקים בחוויה הפנימית, ביחסים, ברגשות, בשאלות מוסריות והיא מקווה שהקריאה בספר תוביל למחשבות, לשיחות ולמעשים. חגית רנרט בחרה להקדיש ספר שהוא יומן אישי לשנת בת המצווה, 'השנה המיוחדת שלי', מעין יומן משימות המלווה את בנות המצווה בשנתן המשמעותית ביותר.

אם את מרגישה שבת המצווה של בתך אמורה להיות נקודת ציון משמעותית עבורה אבל לא יודעת איך להפוך אותה לכזאת, אם את יודעת שהדי-ג'י הבוק והלוק הם לא הדבר האמיתי אבל שואלת את עצמך מה כן, אם את רוצה להעניק לבתך צידה לדרך עם תחילת ההתבגרות אבל חסרות לך מילים, הספר את ואני – אמא ובת מצווה מאת אורנה פילץ, מיועד לך.

ספרה של אורנה פילץ, בוגרת תכנית הרבנות של ההיברו יוניון קולג' ומנחה של קבוצות של אמהות ובנות, נכתב בכדי למלא חלל ולחולל שינוי. הוא מציע שפע של כלים וחומרים לאם ולבת המצווה בדרך לחגיגה עם משמעות, אבל יותר מזה את ואני הוא הזמנה למסע של גילוי וצמיחה עם שתי הנשים החשובות בחייך: את ובתך.

לספר ארבעה שערים: שער ראשון – אימהות ובנות בימים ההם ובזמן הזה, שער שני – עת להתבגר, שער שלישי – בת מצווה, טקס במעבר, שער רביעי – שתזכי למצוות. 

רות קלדרון כותבת בגב הספר: "בלשון בהירה, באומץ ובחן, ניגשת אורנה פילץ אל אחד מהרגעים הלא פתורים במחזור החיים היהודי־ישראלי: שאלת התוכן והטקס של בת המצווה. שאלות של אימהות, של זהות נשית בתוך התרבות היהודית, של אותנטיות וטקסיות, נאמנות וחידוש, מהות המושג 'מצווה' ו'ברכה', עולות מן הדפים בפשטות ובמעשיות. במהלך קריאת הספר, כמדריך הישרדות להורי בת המצווה, מוצאים עצמם הקוראים לא רק עשירים ברעיונות אלא גם שותפים לקריאה מהפכנית ורעננה ליהודיות עכשווית אחרת."

אורנה פילץ כותבת בהקדמה לספר: "בספר זה בחרתי להציג טקסטים, טקסים ומושגים שעוסקים בחוויה הפנימית, ביחסים, ברגשות, בשאלות מוסריות. נושאים העוסקים בפרט ובחברה, שעוזרים לנו לחבר בעבורנו ובעבור בנותינו סיפור בונה, מיטיב ומזין. המסורת היא הוליסטית במהותה, רואה אותנו במכלול ולא מאורגנת במונחים של שאלה ותשובה, בעיה ופתרון. הכל קשור. החלוקה לנושאים היא גמישה. זאת גם צורת המחשבה והכתיבה שלי. בעמודים הבאים אשתף אותך בידע ובסיפורים שנחשפתי אליהם ובתובנות שהגעתי אליהן בעקבות המפגשים שערכתי עם אימהות ובנות מצווה. פרשתי קשת רחבה בלי לחתור לשורה תחתונה מסכמת וממצה. אני מקווה שתמצאי בדברים משהו שידבר אל לבך, שהקריאה תובי למחשבות, לשיחות ולמעשים.

את ואני – אמא ובת מצווה מאת אורנה פילץ, כנרת בית הוצאה לאור, שנת 2013, 230 עמ'

 

השנה המיוחדת שלי מאת חגית רנרט

השנה המיוחדת שלי מאת חגית רנרט

השנה המיוחדת שלי מאת חגית רנרט, הוא יומן משימות אישי המלווה את בנות המצווה בשנתן המשמעותית ביותר. הספר מלווה את בנות המצווה בתקופה המשמעותית הזאת ויהפוך למתנה נהדרת שבו תוכלנה ליצור יומן אישי וחוויתי, כולל ביצוע משימות מעניינות שאת מתחייבת בפני עצמך לבצע בשנה הקרובה. היומן צבעוני ומלא מזכרות (תוכלי לצרף תמונות מודפסות, למחוק ולכתוב מחדש) שמוקדש לתקופה זו של החיים, של מעבר מילדות לבגרות. התוצאה היא ספר זיכרונות אישי ומוחשי, שיישאר על המדף עוד שנים רבות, עדות לפרק זה של חייך. ספר מקסים וייחודי.

חגית רנרט היא יועצת להתנהגות אישית ומשפחתית.

 

השנה המיוחדת שלי מאת חגית רנרט, איורים: איה גורדון-נוי, הוצ' כתר, שנת 2013, 108 עמ'

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , ,

Category: מדריכים ופנאי, ספרי עיון, ספרי מדע, ספרי תיעוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.