מתח באוויר: הרפתקאות, מתח ותעלומות – מומלצי ספטמבר 2017

| 23/09/2017 | 0 Comments

מתח באוויר: הרפתקאות, מתח ותעלומות – מומלצי ספטמבר 2017

מתח באוויר: הרפתקאות, מתח ותעלומות – מומלצי ספטמבר 2017

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שמציעים עולם הנופש והטיולים, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים. וההצעה הפעם:  20 ספרים – מותחנים, ספרי ריגול והרפתקאות מומלצים חדשים.

 

 

 

העבר חזר לרדוף אותו

אתה הבא בתור מאת גרג הורביץ

אתה הבא בתור מאת גרג הורביץ

אתה הבא בתור מאת גרג הורביץ הוא מותחן מסחרר מאת מחבר "פרויקט "X. למייק וינגייט היתה ילדות קשה, הוא ננטש ללא סימני זיהוי על ידי אביו בגן משחקים כשהיה בן ארבע וגדל בבית-אומנה. איש מעולם לא הגיע לקחת אותו, ומהוריו האמיתיים נותרו לו רק זיכרונות בודדים ומקוטעים. כעת, בהיותו מבוגר, מייק סוף כל סוף חי את החיים שעליהם תמיד חלם, הוא נשוי באושר לאנאבל, אשת חלומותיו, הם מגדלים ביחד ילדה נהדרת, וחברת הבנייה המצליחה שלו מבטיחה למשפחתו עתיד בטוח ושקט. עד שעברו של מייק חוזר לרדוף אותו. דמויות מאיימות מתחילות להופיע בחייו של מייק, וכשהוא מדווח עליהן, נדמה שהמשטרה מתעניינת יותר בעברו המעורפל מאשר בהגנה על משפחתו. כשלא נותר לו איש שיוכל לבטוח בו, הוא פונה אל שֶפּ, אדם מסוכן מאוד שהוא במקרה גם חברו האמיתי היחיד של מייק מימיהם המשותפים בבית-האומנה. ביחד, שניהם יעשו כל מה שנחוץ כדי להגן על מייק ועל האנשים שהוא אוהב מפני חורשי רעתם, אויבים מסתוריים שמניעיהם אינם ברורים, אך מידת נחישותם לפגוע בו אינה מוטלת בספק בעקבות ההודעה שהם משאירים לו: אתה הבא בתור…

מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת דני ספרים, 519 עמודים

 

סיפורו האמיתי של סוכן ביון

חייל מרגל מאת טום מרקוס

חייל מרגל מאת טום מרקוס

חייל, מרגל – סיפורו האמיתי של סוכן ביון מאת טום מרקוס, מאפשר הצצה לדרכי הפעולה של אחת מסוכנויות הביון המובילות והחשאיות בעולם, ומה שנראה כעלילת מתח בדיונית, הוא למעשה שיקוף של המציאות. טום מרקוס גדל כילד רחוב וכבר בגיל 16 התגייס לצבא. החיים ברחוב הכינו אותו היטב: הוא היה נחוש, מסור וידע לשרוד. בזמן ששירת ביחידה מיוחדת בצפון אירלנד קיבל פנייה יזומה מסוכנות הביון הבריטית ה- MI5   להתגייס לשורותיה. וכך, על רקע איום הטרור האסלאמי ההולך וגובר בעולם המערבי כולו ובבריטניה בפרט, נבחר לעמוד בחזית המלחמה על שלום המדינה ואזרחיה. בדייקנות ובכנות מצליח מרקוס לפרוט לפרטים את שגרת יומו של סוכן חשאי במאה ה-21; הוא חייב תמיד להיות דרוך, לעמוד על המשמר, להשתלב בקהל ולהחליף זהויות בתוך שניות: מקבצן מטונף לפועל פשוט שנכנס לפאב בסוף יום עבודה או לאורח במלון יוקרתי. עליו לדעת לקבל החלטות גורליות בקור רוח: איך להציל שוטר שנקלע בטעות למפגש של ראשי המחתרת האירית מבלי להיחשף? האם ייתכן שהמטיף המוסלמי יצא מהמסגד מחופש לאישה בבורקה כדי לחמוק ממעקב? טום וצוותו יעשו הכול למען המטרה המבצעית, כי בתפקיד שלהם, להצלחה ולכישלון יש משמעות של חיים ומוות.

מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת כתר, 268 עמודים

בריכת הטביעה

אל תוך המים מאת פולה הוקינס

אל תוך המים מאת פולה הוקינס

אל תוך המים מאת פולה הוקינס ('הבחורה על הרכבת'), הוא מותחן פסיכולוגי מתוחכם.

כיצד נל אבוט מתה? האם היא נפלה, או אולי קפצה, אל בריכה בשולי העיירה בקפורד, מִקווה מים שהמקומיים מכנים "בריכת הטביעה" ושגבה קורבנות רבים לאורך ההיסטוריה. נל הייתה מוקסמת מהבריכה ותיעדה במשך שנים את סיפוריהן של הנשים שמתו בה. עכשיו כולם אומרים שהיא החליטה להצטרף אליהן. ג'ולז נאלצת לחזור לעיירת הולדתה אחרי שנים רבות של נתק כדי לקבור את אחותה. היא קיוותה שלעולם לא תצטרך עוד לשוב לבקפורד, לסודות שקבורים בה ולזיכרונות הכואבים שהיא מסתירה. אבל ג'ולז היא לא היחידה שחוששת להתמודד עם העבר. מותה של נל מעורר שדים מרבצם. רבים מתושבי העיירה נושאים גם הם סודות, וכולם מובילים למקום אחד: בריכת הטביעה.

 

מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת כתר, 363 עמודים

 

הם ישלמו על פשעי העבר

הבטחה שהופרה מאת לינווד ברקלי

הבטחה שהופרה מאת לינווד ברקלי

הבטחה שהופרה מאת לינווד ברקלי הוא הראשון בטרילוגיית מותחנים מעולה. אישה צעירה מתגלה על ידי בעלה כשהיא מוטלת על רצפת המטבח בביתם ללא רוח חיים. בנם התינוק נמצא אצל אישה, מרלה פיקנס, שמעולם לא פגשה את הורי הילד, וטוענת בתוקף ש"מלאך" הניח אותו על מרפסת ביתה. לסיפור התמוה הזה מצטרפים ממצאים ברורים מן הזירה שקושרים אותה לרצח האישה הצעירה. חוקרי המשטרה מקווים שסריטה, האומנת של התינוק, תוכל לשפוך אור על מה שקרה ביום הרצח, אבל היא נעלמת בלי להשאיר עקבות ומותירה את מרלה כחשודה הברורה והמיידית. דיוויד הארווד הוא עיתונאי שאיבד לאחרונה את אשתו ואת עבודתו, והוא גם בן דודתה של מרלה. הוא מחליט להתגייס לעזרתה ולנהל חקירה משלו במטרה לרדת לחקר האמת, תהיה אשר תהיה. אבל ככל שחקירתו מתקדמת, הוא מבין שבאמת שהוא מחפש טמונים סודות שיש מי שמוכנים לעשות הכול כדי שלא יתגלו. אלא שסיפור הרצח המחריד הוא רק קצה הקרחון של אירועים מוזרים שקורים בפרומיס–פולס שבמדינת ניו–יורק, ועדויות נוספות לחזרתו של פושע אכזרי הולכות ומצטברות: אי–שם ממתין רוצח קר רוח לרגע שבו יתחילו תושבי העיר השקטה לשלם על פשעי העבר.

מאנגלית: מיכל כהן, הוצאת מודן, 480 עמודים

בקרב הזה יש רק מפסידים

ביער אפל מאת רות וייר

ביער אפל מאת רות וייר

ביער אפל מאת רות וייר הוא מותחן פסיכולוגי מתוחכם ומפתיע, שעובד לאחרונה לסרט קולנוע.

עשר שנים חלפו מאז ניתקה נורה את קשריה עם חבריה ללימודים בפתאומיות ובלי לספק הסברים, ולכן היא כל כך מופתעת כשהיא מקבלת הזמנה למסיבת הרווקות של קלייר, חברתה מימי בית-הספר. בלי להבין למה, נורה מאשרת את השתתפותה ולוקחת חלק בסופשבוע של שתייה ובילויים בבית זכוכית בודד ומנותק ביער אנגלי נידח. כעבור יומיים היא מוצאת את עצמה מאושפזת בבית-חולים זר, כששוטרים עומדים מאחורי דלת חדרה וממתינים לאישור הרופאים כדי לחקור אותה. אין לה מושג במה היא חשודה ומי הביא אותה לשם, אבל החבלות על גופה ושברי התמונות שצפים בזיכרונה מגלים לה שהייתה מעורבת בתקרית שכללה ירי, זכוכית מנופצת ודם רב. נורה יוצאת למאבק להוכחת חפותה כשהיא אינה יודעת עם מי היא מתמודדת ועל מה, ומגלה שבקרב הזה יש רק מפסידים.

מאנגלית: דורית בריל-פולק, הוצאת מודן, 336 עמודים

 

שוד אחד ומיליארד דולר

ההוראה מאת מתיו קווירק

ההוראה מאת מתיו קווירק

ההוראה מאת מתיו קווירק (מחבר 'מועדון ה-500') הוא ספר מתח מרתק, המביא את אחורי הקלעים של וול סטריט ואת סיפורם של שני אחים המנסים לפצח את הסוד כדי להישאר בחיים.

 

מייק פורד מגלה כי אחיו הסתבך בתיאוריית קשר סבוכה שמרכזה טמון עמוק בוול סטריט. מייק אמנם מנסה לחיות חיים נורמטיביים, אבל כשהוא מגלה מה עומד על כף המאזניים, הוא נחלץ לעזרת אחיו היחיד. הוא מבין כי הוא האדם היחיד בעל הכישורים והמניעים להסתער על משימה בלתי אפשרית שכזו. כשדמויות עוצמתיות ונטולות מעצורים דוחקות אותו לפינה, מייק מחליט לנצח אותן במגרשן הביתי או למות בניסיון להשאיר שביב של תקווה לחיים שבהם לא ייאלץ להביט מעבר לכתפו ולחשוש לחיי ארוסתו ואביו.

מאנגלית: רוני בק, הוצאת כנרת זמורה, 335 עמודים

 

 

למצוא את הציור האבוד

השוד מאת דניאל סילבה

השוד מאת דניאל סילבה

השוד מאת דניאל סילבה הוא המותחן ה- 14 בסדרת 'גבריאל אלון'.

 

גבריאל אלון, מרגל ורסטורטור, שוהה בוונציה כשמשטרת איטליה מזמנת אותו להתייעצות. סוחר אומנות אנגלי, ידידו של אלון, התגלה בזירת רצח ומוחזק כחשוד העיקרי. כדי להציל את חברו חייב אלון למצוא את הציור האבוד של קאראווג'ו. הוא יוצא למסע עוצר נשימה ברחבי אירופה, מצרפת לקורסיקה ומשוויץ לאוסטריה. שם הוא מתעמת עם האדם המסוכן שמופקד על אוסף האמנות הגנוב של אחד הדיקטטורים האלימים ביותר שידע העולם. 

 

מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה, 430 עמודים)

 

 

 

היא תנקום בחוטפים

תכנית בריחה 15 33 מאת שאנון קירק

תכנית בריחה 15 33 מאת שאנון קירק

תוכנית בריחה 15/33 מאת שאנון קירק הוא מותחן וסיפור הישרדות מרתק, שזכה בפרסים לספרות מתח והזכויות לעיבודו לסרט נמכרו עוד בטרם יצא לאור. החוטפים חשבו שנערה בת 16, ועוד בהיריון, תהיה מטרה קלה. הם היו בטוחים שברגע שייקחו אותה מביתה, יקשרו אותה וידחפו אותה לתוך ואן מטונף, היא תרגיש מפוחדת ובודדה. הם טעו. לרוע מזלם הם חטפו את הנערה הלא נכונה: קשוחה, מחושבת וחדורת נקמה. מרגע החטיפה ולאורך כל תקופת השבי היא שומרת על קור רוח ומטפחת שתי תשוקות בוערות: להגן בכל מחיר על בנה שטרם נולד ולנקום בחוטפים.

ליסה, הגיבורה סירבה להיות הקורבן, ככל שהעלילה מתקדמת ובעוד תוכניתה הגאונית וסיפור חייה המורכב נפרשים לפנינו, אנחנו נקשרים אל הנערה, מעריצים את אומץ ליבה ואת כושר ההמצאה שלה (יש לה כישרון להבחין בפרטים) ומייחלים להצלחתה. לעזרתה בא הממונה על חקירת החטיפה הסוכן המיוחד רוג'ר ליו והשותפה שלו לולה, כשלכל אחד מהם יש כישרון שיעזור לו בחקירת החטיפה. במהלך הקריאה נחשף עברם של הגיבורים אשר שופכים אור כיצד הפכו להיות מי שהם היום.

מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת מודן, 262 עמודים

 

צירוף מקרים?

לפני הנפילה מאת נואה האולי

לפני הנפילה מאת נואה האולי

לפני הנפילה הוא מותחן מרתק שכתב נואה האולי, יוצר ותסריטאי הסדרות "פארגו" ו"ליגיון".

בליל קיץ ערפילי עולים אחד–עשר אנשים על מטוס פרטי מוויניארד לניו יורק. שש–עשרה דקות לאחר ההמראה, המטוס מתרסק באוקיינוס. רק שניים מן הנוסעים שורדים, ומוצאים את עצמם נסחפים בלב ים: סקוט בורוז, צייר כושל וג'יי. ג'יי, ילד בן ארבע, יורש מיליונים ונצר אחרון למשפחה של אילי מדיה. חקירת ההתרסקות מובילה אל סיפורי חייהם של הנוסעים ושל אנשי הצוות: דיוויד בן 56, איל תקשורת רב–השפעה, גאון פיננסי שעומדים להגיש נגדו כתב אישום על הלבנת הון, גיל ברוך בן 48, מאבטח אישי שאביו לב ברוך (כך אומרים) ניקה את רסיסי הזכוכית מארובת עינו הפגועה של משה דיין, מגי בת ה- 36, גננת שהייתה לאשת מיליונר, ג'יימס מלודי, טייס יוצא כת אפוקליפטית, אמה לייטנר, דיילת צעירה ואחרים. תעלומת ההתרסקות היא חלון רחב הנפתח אל סיפורי חיים המשורטטים להפליא ביצירה ספרותית מרהיבה על מקרים ועל צירופי מקרים, על תקשורת נצלנית ועל האפשרות לקום ולהתייצב נגדה, על הגינות, אהבה, פשע ושרידה.

מאנגלית: אסף שור, הוצאת כתר, 422 עמודים

 

לחשוף את זהותו של הרוצח

עונת יובש מאת פיטר רובינסון

עונת יובש מאת פיטר רובינסון

עונת יובש מאת פיטר רובינסון הוא מותחן מעולה, רומן אודות פשעי עבר ורשע עכשווי.

בקיץ לוהט ויבש, מימיו של מאגר ביורקשייר מתנדפים וחושפים בקרקעיתו את שרידיו של כפר קטן, כמו גם עצמות לא מזוהות של אישה צעירה. פקד בילוש בנקס ניצב בפני אתגר מרתיע: עליו לחשוף את זהותו של רוצח סדיסטי שנמלט מידי החוק זה חצי מאה. אלן בנקס נמצא במשבר אמצע החיים, כועס על הבוס שלו שמנסה להכשיל אותו, על נישואיו שהתפרקו ועל בנו שמתעקש לתחזק קריירה של נגן רוק מתחיל. כשהבוס שולח אותו לזירה ביורקשייר, נראה שכל החקירה היא בדיחה אחת גדולה על חשבונו. אבל כשבנקס מגלה שסמלת הבילוש שהופקדה על החקירה היא דמות צבעונית ולא שגרתית, הוא מבין כי הגאולה האישית והמקצועית שלו טמונה בתחתית המאגר היבש.

מאנגלית: ארז אשרוב, הוצאת כנרת זמורה, 448 עמודים

 

 

לפענח תעלומת מוות כפול

ססיל מתה מאת ז'ורז' סימנון

ססיל מתה מאת ז'ורז' סימנון

ססיל מתה מאת ז'ורז' סימנון הוא ספר מתח נוסף בסדרת הפקד מגרה. 75 רומנים ו-28 סיפורים קצרים כתב סימנון על אחת הדמויות הגדולות בספרות הבלשית לדורותיה. הפקד מגרה, אדם מרשים, הר אדם חסון וקר רוח המשתהה בעבודתו הבלשית. טכניקת החקירה שלו מבוססת על החושים המפותחים שלו ועל הבנת אישיותם של הדמויות המרכזיות בחקירה. הוא עובד במשטרת פריז, ועל כן רוב פועלו בפריז וסביבותיה, אך לא פעם הוא נשלח על ידי המחבר לפעילות מחוץ לפריז, ואף מחוץ לצרפת.

כעת הפקד המיוסר יוצא לפענח תעלומה של מוות כפול – התאבדות ורצח, והרמזים מביאים אותו אל גילוי האמת הטרגית. הוא היה צריך לדעת. היא הרי ביקשה ממנו עזרה. מדי בוקר באה ססיל לתחנה והמתינה למגרה שעות מחוץ למשרד בכובעה הירוק המגוחך, עד שכל עמיתיו ריננו ולעגו לו. שעות חיכתה, קיוותה, דבקה בסיפור שלה על אדם שמתגנב אל דירתה בלילה. אלא שמגרה היה עסוק. כנופיה של פולנים, העניינים השוטפים… הוא היה צריך לדעת.

מצרפתית: רמה איילון, הוצאת עם עובד, 187 עמודים

 

הוא ידע יותר מדי

רצח רוג'ר אקרויד מאת אגתה כריסטי

רצח רוג'ר אקרויד מאת אגתה כריסטי

רצח רוג'ר אקרויד מאת אגתה כריסטי נחשב אחת מאבני היסוד של ספרות הפשע. הוא היה אחד הספרים האהובים על אגתה עצמה ונבחר לאחד משלושת ספריה האהובים ביותר בכל הזמנים, בסקר בין-לאומי שנערך ב-2015. במשאל שערכה אגודת סופרי המתח בבריטניה בקרב מאות הסופרים החברים בה, נבחר ספר זה לרומן הפשע הטוב ביותר שנכתב מעולם בסוגה "מי עשה זאת".

רוג'ר אקרויד ידע יותר מדי. הוא ידע שהאישה שהוא אוהב הרעילה את בעלה הראשון, הוא גם חשד שמישהו סוחט אותה. ואז התקבלה הידיעה הנוראה שהיא נטלה את חייה באמצעות מנת יתר של סם. ובכל זאת לידיו של מר אקרויד מגיע בדל מידע אחרון ומכריע. למרבה הצער, לפני שהוא מספיק לקרוא את מכתבה האחרון הוא נדקר למוות בחדרו. הבלש הרקול פוארו נקלע על כורחו לחקירת הרצח המחריד, ועומד לגלות מסקנות שיפתיעו אף אותו עצמו.

מאנגלית: מיכל אלפון, הוצאת עם עובד, 306 עמודים

 

 

יש לו יכולות מיוחדות

חיסול ממוקד מאת בראד תור

חיסול ממוקד מאת בראד תור

חיסול ממוקד מאת בראד תור, הוא מותחן משובח בכיכובו של הסוכן סקוט הרוואת. הטרור באירופה יוצא משליטה ומאיים להגיע גם אל חופי ארצות הברית. האמריקאים מחליטים להגיב בחריפות וסקוט הרוואת ניחן בכל הכישורים שהסי-איי-איי זקוק להם. הוא חייל "אריות הים" לשעבר עם ניסיון עשיר בפעולות ריגול, הסוואה והשמדה. כעת כשהוא עובד עבור חברת מודיעין פרטית, הוא מסוגל לספק לסוכנות הביון המרכזית, ואף חשוב מכך – לנשיא ארצות הברית בעצמו – את יכולותיו המיוחדות. כשצוות ריגול אמריקני חשאי הפועל באזור סוריה נתקל במארב ומותקף, כל הסימנים מצביעים לעבר מודיע מסוכן בבריסל. סקוט מוזעק אל משימת חיסולו של המודיע, אך בעודו מחפש אחריו, הוא נתקל ביריב מסוכן וקטלני פי כמה – סוכן קווקזי בשם סשה באסייב, שכילד שרד התקפת טרור מחרידה ובעקבות הטראומה הפך למכונת הרג שמטרתה אחת ויחידה: לחסל כמה שיותר אמריקאים. ככל שמתקפות הטרור מתגברות ואף מגיעות עד לפתחו של הבית הלבן, הוא מוצא עצמו במירוץ על חייו. מווינה, בריסל וברלין, עד מלטה, ירדן וסוריה – הוא ייאלץ למתוח את יכולותיו עד הקצה כדי להתמודד מול הרשע המוחלט המאיים למוטט את עולמנו.

מאנגלית: נועה מרום, הוצאת דני ספרים, 431 עמודים

סיפור הרפתקה מטלטל

דרך הנקמה מאת אנתוני וארן

דרך הנקמה מאת אנתוני וארן

דרך הנקמה מאת אנתוני וארן לוקח את הקורא מהיערות של בורמה אל שכונות העוני של לונדון ואל המערב הפרוע של העולם החדש. מסע זעם מסחרר שבמרכזו גיבור בלתי נשכח שחוצה את העולם בחתירה אחר נקמה וגאולה. העלילה לוקחת לבורמה של שנת 1852.

ארתור באומן הוא סמל בחברת הודו המזרחית הנשלח למשימה סודית במהלך מלחמת אנגלו-בורמה השנייה. המשימה כושלת, והלוחמים נופלים בשבי ועוברים עינויים. לאורך מסע התלאות שלהם מילה אחת הופכת למנטרה של באומן, מילה שתעצים את כוח הסבל שלהם מול העינויים המזעזעים: "לשרוד". רק מעטים מצליחים להימלט משם בחיים. שנים לאחר מכן, בלונדון, כשהוא נלחם ברוחות הרפאים שלו מבעד למבוך של אלכוהול ואופיום, באומן מגלה בתעלת ביוב גופה שהושחתה כליל. נדמה שהקורבן עבר אותה התעללות כמו בג'ונגל של בורמה. והמילה "לשרוד" נמרחה בדם ליד גופתו. באומן משוכנע שהאשם במעשה הוא אחד האנשים שהיו איתו בשבי ומחליט ללכוד אותו.

מצרפתית: מונה גודאר, הוצאת כנרת זמורה, 496 עמודים

 

להתמודד עם הטראומה

סוזן שחורת העין מאת ג'וליה היברלין

סוזן שחורת העין מאת ג'וליה היברלין

סוזן שחורת העין מאת ג'וליה היברלין הוא מותחן פסיכולוגי מקורי ומרתק העוסק, לצד חקירת רצח מורטת עצבים, בטראומה ובהתמודדות איתה.

חייה של טסה נחלקים לשניים: לפני החטיפה ואחריה. שלושים ושתיים השעות שבהן הוחזקה בשבי נמחקו מזיכרונה. היא יודעת רק את מה שסיפרו לה: היא נמצאה חסרת הכרה בשדה פרחים, מוקפת בקורבנותיו הקודמים של החוטף. נדמה לה שהיא דיברה עם הנערה ששכבה לידה בשדה, אבל כולם אומרים לה שזה לא ייתכן, שהנערה כבר מתה. כמעט עשרים שנה אחרי החטיפה טסה חושבת שהכול כבר מאחוריה: החוטף נשפט, הורשע וממתין להוצאתו להורג, חייה שבו למסלולם ואפילו יש לה בת. הטיפול הפסיכולוגי הארוך שעברה אחרי החטיפה, העיוורון הזמני שלקתה בו בעקבות הטראומה והניסיון לשחזר את שעות האימה כדי שתוכל להעיד במשפט נגד האיש שחטף אותה, כל אלה הם זיכרון רחוק. טסה נחושה לחיות חיים נורמליים ככל הניתן, הרחק מאור הזרקורים שהחטיפה כפתה עליה. אבל אז מישהו שותל מתחת לחלון חדרה רמזים המעידים על כך שהאיש שיושב באגף הנידונים למוות חף מפשע ושהחוטף האמיתי עדיין חופשי. טסה חוששת לחייה ונאלצת לצאת למסע מכאיב בעקבות זיכרונות שנקברו מזמן ולנסות למצוא בהם את האמת.

מאנגלית: אורלי מזור-יובל, הוצאת כתר, 417 עמודים

הוא עלול להפוך ליעד הבא

לא ישובו לעולם מאת טים ויבר

לא ישובו לעולם מאת טים ויבר

לא ישובו לעולם מאת טים ויבר הוא השלישי בסדרת המותחנים שגיבורם הוא חוקר הנעדרים דיוויד רייקר.

 

זה היה אמור להיות ערב משפחתי נעים, אבל כשאמילי קיין מגיעה לבית אחותה קארי, היא מגלה שדלת הכניסה לא נעולה וין יש בבית. ארוחת הערב על הגז והטלוויזיה דולקת. קארי, בעלה ושתי בנותיהן נעלמו. לנוכח העובדה שהמשטרה לא מצליחה לפתור את התעלומה, מבקשת אמילי מחוקר הנעדרים דייוויד רייקר למצוא אותם. אט אט מתברר שמישהו לא רוצה שימצאו את המשפחה. בעבודה מאומצת מתקרב רייקר לאמת, אך בד בבד הוא מתחיל לחשוף ראיות לטשטוש עובדות שנמשך עשרות שנים ועולה באינספור חיי אדם. וגרוע מזה, בניסיון למצוא את משפחתה הנעדרת של אמילי הוא עלול להפוך ליעד הבא.

מאנגלית: אסנת הדר, הוצאת מטר, 448 עמודים

 

הוא פתח תיבת פנדורה

כל המוצא זוכה מאת סטיבן קינג

כל המוצא זוכה מאת סטיבן קינג

כל המוצא זוכה מאת סטיבן קינג, השני בטרילוגיית "ביל הודג'ס" (אחרי 'מר מרצדס'), מותחן רב–רבדים הבוחן את היחסים המורכבים בין הורים וילדים ובין הספרות והחיים.

כאשר פיט סוברס בן השבע–עשרה מוצא תיבה נעולה על גדת הנחל הסמוך לביתו, הוא בטוח שדמיונו המפותח משטה בו. הרי מה לעיר המנומנמת במערב התיכון ולתיבות צופנות סוד מהאגדות. אבל התיבה אמיתית לחלוטין, וכמוה גם המטמון הלא שגרתי הממתין בתוכה. מאותו רגע נאלץ פיט, תלמיד מצטיין וחובב ספרות מושבע, להתמודד עם משמעויותיה של המציאה שהתגלגלה לידיו. כבן בכור במשפחה שסובלת מפציעתו של האב במסע ההרג שזכה לכינוי 'הטבח במרצדס', הוא יודע שכעת יוכל לסייע להוריו בתקופה שבה הם זקוקים לסיוע יותר מכול. והוא גם מבין שלסיוע כזה יכולות להיות השלכות. הוא רק לא יודע עד כמה הן יהיו מרחיקות לכת. כעת, מתברר, פתח פיט תיבת פנדורה שמסכנת לא רק אותו אלא את כל מי שקרוב אליו. וכשהחוקר הפרטי ביל הודג'ס נכנס לתמונה יחד עם שותפיו הולי וג'רום, נראה כי הסכנה רק מתעצמת.

מאנגלית: אינגה מיכאלי, הוצאת מודן, 450 עמודים

לחשוף את האמת

הטעות כולה שלך מאת הרלן קובן

הטעות כולה שלך מאת הרלן קובן

הרלן קובן במותחן הטעות כולה שלך חוזר אל השילוב של הבנת החיה האנושית ופתרון מפתיע של חידת עבר סבוכה.

 

מאיה היא טייסת לשעבר ביחידת עילית ששבה משדה הקרב. יום אחד כשהיא מביטה ממקום עבודתה במצלמת מעקב היא מזהה תמונה בלתי אפשרית: בעלה ג'ו, שנרצח באכזריות רק לפני שבועיים, מחבק בחיקו את בתה בת השנתיים. מאיה ההמומה נאלצת לבדוק אם התמונה היא משאלת לב כמוסה הזויה או שמישהו הסתיר ממנה תיאוריית קשר סבוכה חסרת רחמים. למרות המעבר לחיי האזרחות, מאיה עדיין חיילת בנשמתה ולא תהסס לפעול כדי להגן על היקר לה. עליה לצלול למים העכורים של סודות ושקרים משפחתיים ולהתמודד עם טראומה אישית משדה הקרב כדי לחשוף את האמת שלא תיאמן.

מאנגלית: קטיה בנוביץ', הוצאת כנרת זמורה, 303 עמודים

 

 

סודות נחשפים

האשם מאת דיוויד באלדאצ'י

האשם מאת דיוויד באלדאצ'י

האשם הוא מותחן מרתק מאת דיוויד באלדאצ'י. ויל רובי הוא מתנקש מקצועי, מיומן וקר רוח בשירות הסי-איי-אי. אולם לאחר שהרג בטעות ילדה חפה מפשע באחת ממשימות החיסול שלו, הוא אינו מצליח לשוב ולתפקד. הוא מרגיש אבוד, בין היתר כי הפגיעה בילדה מעלה שדים מעברו שביקש לשכוח. הוא עזב לפני עשרים שנה את קנטרל, עיירת הולדתו, ניתק כל קשר עם אביו וביקש לשכוח את עברו שם.

האב, דן רובי, שופט בקנטרל, חשוד ברצח, וויל חוזר לעיירה ומבקש לסייע לאביו ולהוציא את האמת לאור. רוב תושבי המקום בטוחים באשמתו, אך וויל יחד עם ג'סיקה, שותפתו, צריכים להתמודד גם עם העוינות ואף האלימות שלהם כלפיו, וגם עם הניכור של דן, שמסרב להיפגש עם בנו ודוחה את ניסיונות העזרה שלו. במשימותיו בשירות המדינה, הדברים ברורים לוויל ואין לו שום ספקות, אולם החקירה הזאת מעלה עוד שאלות ותהיות, השניים צריכים להתמודד עם ההשלכות הלא צפויות, המפתיעות ואף המסוכנות שלה ושל הסודות שנחשפים בעקבותיה.

מאנגלית: רחלי לביא, הוצאת מודן, 478 עמודים

 

חייו נתונים בסכנה

תעתועי זיכרון מאת אנדרס דה לה מוטה

תעתועי זיכרון מאת אנדרס דה לה מוטה

תעתועי זיכרון מאת אנדרס דה לה מוטה, מחבר טרילוגיית המתח "המשחק", הוא ספר מתח מרתק, המוביל אל מעמקי עולם המודיעין המשטרתי, על הסוכנים, הסודות והבגידות שבו.

השוטר דוויד סאראק נזכר בכל אירועי העבר, שניות לפני שמכוניתו התנגשה במעקב בטון, ושנייה לפני שכלי הרכב הפך לערימה מעוותת של גרוטאות. הוא נזכר בפנים, שמות, מקומות, סכומים ונזכר מדוע כולם, עד האחרון שבהם, חייבים למות. הכול בגללו, בגלל הסוד. הוא עשה משהו בלתי נסלח. כשהוא חוזר להכרה, הוא לא זוכר דבר ממה שעבר בראשו רגע לפני התאונה. למעשה, הוא זוכר מעט מאוד דברים. הוא יודע שהוא קצין ביחידת המודיעין של משטרת שטוקהולם, שהוא אחראי על גיוסם ותפעולם של מודיעים משטרתיים סמויים, ושהמודיע החשוב ביותר שלו, בכיר בעולם הפשע המאורגן, מכונה יאנוס. איש מלבד סאראק לא ידע את זהותו של יאנוס, וכעת גם סאראק לא יודע. זהותו טורדת את מנוחתם של אנשים רבים, ממפקדיו של סאראק דרך חבריו ליחידה ועד אנשי הפשע המאורגן שרוצים לתפוס ולחסל את הבוגד המסתתר בשורותיהם. חייו של סאראק הפצוע נתונים בסכנה, והוא חייב לחקור ולגלות מחדש את כל מה שידע.

מאנגלית: הדסה הנדלר, הוצאת כתר, 455 עמודים

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: חשיפה ראשונה: + פרק ראשון, מתח בלש אימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.