ספרים חדשים – מומלצי השבוע לילדים ולבני נוער 28/01/2018

| 27/01/2018 | 0 Comments

ספרים חדשים – מומלצי השבוע לילדים ולבני נוער 28/01/2018

ספרים חדשים – מומלצי השבוע לילדים ולבני נוער 28/01/2018

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שמציעים עולם הנופש והטיולים, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים. וההצעה הפעם:  17 ספרים נפלאים לילדים ולנוער.

 

 

 

אגדה הפוכה

מי הנסיכה במראה מאת רונית כהן סומך

מי הנסיכה במראה מאת רונית כהן סומך

ספר הילדים המקסים מי הנסיכה במראה? מאת רונית כהן סומך הוא אגדה הפוכה והמסרים שבה שונים – הם מעצימים ומעבירים ערכים חשובים. באמצעות סיפור מרתק לומדים הילדים על חשיבותו של היופי הפנימי ועל המשאבים הפנימיים שיש לכל אחד בכל גיל, משאבים שמאפשרים לנסיכה בסיפור לפעול בתושייה, באומץ, להתגבר על חוסר האונים ולמצוא דרכים לצאת מבור עמוק. הם מלמדים על כוחה של נתינה, על אהבה, על האושר הטמון בחיים שיש בהם משמעות, על עזרה לזולת, על חשיבותה של חברות טובה ועל עוד הרבה פנינים קטנות שפזורות לאורך דפי הספר ובשביליו. כל זאת בסיפור קולח שאינו מטיף, אלא מעורר רגש ומחשבה. הספר המנוקד מיועד לתלמידי בית הספר היסודי ומתאים לילדי ראשית הקריאה ולקריאה משותפת כספר בהמשכים. הוא יעורר מחשבה גם בליבם של קוראים מבוגרים יותר ושל מבוגרים שייקראו אותו יחד עם ילדיהם בהקשר לחשיבותו של המראה החיצוני שלנו: אילולא היינו מודעים למראה החיצוני שלנו, לו חיינו בלי להתבונן ללא הרף בהשתקפות שלנו במראה, האם היו חיינו מלאים יותר? האם קשרים חברתיים, חמלה, נתינה, כבוד, צניעות, אחווה, עצמה פנימית, חשיבה חיובית ואהבה אמתית היו נראים אחרת? 

איורים: דניאלה גרף, הוצאת ספרי ניב, 35 עמודים

קומיקס מדעים

דינוזאורים מאובנים ונוצות קומיקס מאת מק ריד וג'ו פלאד

דינוזאורים מאובנים ונוצות קומיקס מאת מק ריד וג'ו פלאד

דינוזאורים – מאובנים ונוצות מאת מ"ק ריד וג'ו פלאד הוא ספר קומיקס מקסים ונפלא בסדרת "קומיקס מדעים".

במשך 165 מיליון שנה התהלכו דינוזאורים על פני כדור הארץ ואז נעלמו במסתוריות. אבל העצמות שלהם לא נעלמו והביצים ועוד כמה דברים. חלק מהשרידים האלו השתמרו באבן ותיעדו פרטים מחייהם. לפני שלוש מאות שנה איש לא ידע דבר על דינוזאורים כלל. לפני מאתיים שנה איש לא ידע שדינוזאורים חיו בכל אחת מהיבשות. לפני מאה שנה איש לא ידע שהיבשות עצמן נעו. התגליות הללו שינו את הדרך שבה אנו מבינים את העולם שלנו.

בספר זה יש שפע של דינוזאורים שמצויירים כפי שחוקרים בני ימינו מדמיינים אותם. האיזון של המחברים בין מדע, פילוסופיה והיסטוריה הוא מאלף, מצחיק ועתיר דמיון. מה קרה לדינוזאורים? השערות כאלו ועוד, מחלוקות, גילויים ותשובות – והכול בקומיקס מותח ויפהפה.

מאנגלית: דנה טל, הוצאת כתר, עמודים לא ממוספרים

 

90 שנה לפו הדב

פו הדב הכי טוב בעולם

פו הדב הכי טוב בעולם

פו – הדב הכי טוב בעולם מאת פול ברייט, בריאן סיבלי, ג'ין ויליס וקייט סונדרס, יצא לאור לציון 90 שנים לפו הדב. זהו ספר חדש שנכתב במיוחד לכבודו של הדב המוכר והאהוב ביותר בעולם. בספר ארבעה סיפורים שנכתבו על ידי ארבעה סופרי ילדים מצוינים בהשראת סיפוריו האלמותיים של א"א מילן, ובליווי איורים מקסימים על פי איוריו של ארנסט שפארד, המאייר המקורי של פו הדב.

אתם מוזמנים להצטרף אל פו הדב, אל כריסטופר רובין ואל שאר החברים בהרפתקאות חדשות ביער 100 העצים, כאשר כל סיפור מתרחש בעונה אחרת בשנה. בסיפור הסתיו מתכוננים פו וחזרזיר לקראת פגישה עם דרקון נושף-אש; בסיפור החורף אנחנו פוגשים חבר חדש – פינגווין; בסיפור האביב חושד איה שחמור אחר חושק בדרדרים שלו; ובסיפור הקיץ יוצאים החברים למסע אל מקוררות הנילוס ואל הגלידה הממתינה להם שם (או אולי לא..?). הספר כולל אחרית דבר מאת המחברים, דבר המתרגמת עטרה אופק וכמה מילים על א"א מילן וא"ה שפארד. קוראים בכל הגילים, ילדים והורים, יתענגו על הסיפורים החדשים וישמחו לפגוש מחדש את הדב האהוב בחברת חברים ישנים וחדשים.

איורים: מרק בורג'ס. מאנגלית: עטרה אופק, הוצאת דני ספרים, 136 עמודים

כוח הדמיון וכוחה של אהבה

נשיקות הקסם של אמא מאת דינה כץ שוסטר

נשיקות הקסם של אמא מאת דינה כץ שוסטר

נשיקות הקסם של אימא מאת ד"ר דינה כץ-שוסטר נועד להעצים ילדים וגם מבוגרים וללמד אותם להשתמש בכוח הדמיון ובכוחה של האהבה כדי לרפא מכאובים. אם רק נאמין, כולנו יכולים להיות קוסמים. הספר נולד מתוך הבנה עמוקה שיש בכוחה של ההורות להעצים כל ילד ולהקנות לו כישורים ויכולות שיסייעו לו לאורך חייו.

את הקסם בספר כל ילד מכיר – נשיקה של אימא. קסם שעובד כמעט על כל מכה או פצע כשאנו ילדים. קסם שמלמדות אימהות את בנותיהן והן בתורן את הילדים שלהן. בספר הנוכחי מחליטה אימו של גיא שגם הוא יכול ללמוד איך לבצע אותו, וזה עובד. כמו כל ילד ממוצע בן גילו גם גיא אוהב לשחק ולהשתולל ולפעמים הוא נופל, מקבל מכה או נפצע וסובל מכאב. המחברת מעודדת את הילדים לנסות להפעיל את הדמיון שלהם כדי לרפא מכאובים. בעזרת 'הנשיקה של אמא' המוכרת היא נותנת להם כלי שיוכל לסייע להם גם בתחומים שונים ובהזדמנויות נוספות. הטקסט מוגש לילדים בקולו של הילד גיא, מדבר בגובה העיניים וחולק חוויות שילדים יוכלו להזדהות איתן במהירות ולאמץ לחייהם את מה שהספר רוצה ללמד אותם. מיועד לילדים בגיל הרך ולאימהות שבדרך או להורים בכלל.

איורים נפלאים: טלי עמית, הוצאת ספרי ניב, 21 עמודים

הרפתקאותיה המשונות של מייבל ג'ונס

 

ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס מאת ויל מאביט

ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס מאת ויל מאביט

ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס מאת ויל מאביט הוא ספר מקסים ומצחיק לבני נוער בכיכובה של הילדה מייבל ג'ונס, שעשתה את 'המעשה'. כדי לדעת מהו 'המעשה' תצטרכו לקרוא את הספר, אבל בינתיים נספר, שבעקבות 'המעשה' מייבל ג'ונס נחטפת. על ידי פיראטים. ועכשיו היא פיראטית בעצמה, ומוצאת עצמה שטה על סיפונה של התולעת צמהת הדם. כאן זה מתחיל. אבל ממש לא נגמר. כי מייבל מוכרחה לעזור לפיראטים להגיע לאוצר, ואם לא תעזור, כנראה שיקרו אסונות.

 

 

 

איורים: רוס קולינס, מאנגלית: דנה טל, הוצאת כתר, 293 עמודים

 

 

 

יומנה של אנה פרנק בעיבוד ליומן גרפי

אנה פרנק היומן הגרפי - ארי פולמן ודויד פולונסקי

אנה פרנק היומן הגרפי – ארי פולמן ודויד פולונסקי

היומן של אנה פרנק נחשב ליצירה האישית הפופולרית ביותר. במהדורותיו השונות וביותר מ-75 שפות הוא נמכר ב-33 מיליון עותקים. הוא היומן האישי הנמכר ביותר בכל הזמנים והוא נכלל ברשימות ספרים שונות כאחד הספרים החשובים של המאה העשרים. הספר האלבומי אנה פרנק – היומן הגרפי, פרי עבודה בת שנתיים של הבימאי ארי פולמן והמאייר דויד פולונסקי, הוא עיבוד חזותי של היומן המקורי כולו, והוא מעורר לחיים את כל 743 ימי המחבוא של אנה, משפחתה וחבריהם בעליית הגג באמסטרדם. הוא נוצר תוך הקפדה על ההקשר התרבותי, ההיסטורי והחברתי של מועד כתיבתו, והנו המחשה מאלפת של הכישרון הספרותי והתפיסה ההיסטורית של אנה פרנק בת ה-13. פולמן ופולונסקי למדו לעומק את היומן והתוצאה היא נרטיב שלם של טקסט ואיור המשקף את עולמה הפנימי של אנה פרנק: "הקפדנו לתת המון כבוד לטקסט המקורי, אבל שמרנו גם על תפיסה קולנועית וחיפשנו רעיונות חזותיים, מה להכניס לתוך הריבועים המצוירים ולתוך הבועות… צמצמנו, הידקנו וסיננו כפילויות, עד שבסופו של דבר נותרנו עם 70 אחוזים מהטקסט המקורי", מסביר ארי פולמן.

 

מאנגלית: מיכל פז-קלפ, הוצאת דביר, 151 עמודים

ממלכת חדי-קרן קסומה

ממלכת חדי הקרן 2 טירת העננים

ממלכת חדי הקרן 2 טירת העננים

טירת העננים הוא הספר השני בממלכת חדי-הקרן מאת זאנה דיוידסון, סדרה חדשה ומקסימה עבור ילדים, העושים את צעדיהם הראשונים בקריאה ללא עזרה. הספר כתוב בשפה פשוטה ובהירה, המתאימה במיוחד לגילאי ראשית קריאה. זואי מגיעה לביקור נוסף בממלכת חדי-הקרן הקסומה, שם היא מוזמנת על ידי חברתה אסטרה להשתתף בפסטיבל אמצע הקיץ הנחגג באי מדי שנה. אבל העננים בשמים נעלמים לפתע, מזג האוויר הולך ומתחמם מדי רגע, וכל הפרחים מתחילים להתייבש. האם זוהי שוב מזימה של שאדו, הפוני המרושע, המתכנן להשתלט על האי? האם הוא שגנב את העננים? וכיצד יצליחו זואי ואסטרה לעצור את מסע ההרס שלו?

 

איורים: נונו אלכסנדר ויירה.מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת דני ספרים, 107 עמודים. מנוקד

 

 

אוסף של סיפורים מקסימים

 

פגישה על ענן מאת דבורה עומר

פגישה על ענן מאת דבורה עומר

מהדורה מחודשת לספר הילדים פגישה על ענן מאת דבורה עומר. הספר הוא אוסף של 11 סיפורים מקסימים לילדים, בהם לוכדת דבורה עומר את עולמם היומיומי של הילדים וחוצבת ממנו אבני חן בדמות סיפורים יפהפיים. הסיפור הנותן לקובץ את שמו, "פגישה על ענן", מספר על אבא שיוצא למלחמה ועל ילדתו הקטנה נותרת מאחור. היא מתגעגעת אליו מאוד. ואז מגיע מכתב מאבא ובו רעיון מופלא: אם תצאי לשמים ותבחרי לך ענן יפה, נוכל לקבוע עליו פגישה. סיפורים נוספים בקובץ: הרביעייה, תודה לחצב, חומט ושמו יורם, ביקור בעיר הגדולה, איך הייתי ציפור, מלכת היער, מסע לארץ החלומות, הקן על עץ התות, ילדה עם גשם בעיניים, טרזנוני, אמא קני לי!

 

 

איורים: בינה גבירץ, הוצאות שרברק ודני ספרים, 48 עמודים

 

ברוכים הבאים למוזיאון החיות

מוזיאון החיות מאת קייטי סקוט וג'ני ברום

מוזיאון החיות מאת קייטי סקוט וג'ני ברום

מוזיאון החיות מאת קייטי סקוט וג'ני ברום, הוא אלבום מרהיב המוגש בפורמט גדול, מציג אוסף המתאר מעל 160 בעלי חיים. בשש תצוגות של בעלי חיים על פי מחלקות מוצגים בו בעלי חיים עתיקים ומודרנים, ענקים וזעירים, מסוכנים ונתונים בסכנה: חסרי חוליות, דגים, דוחיים, זוחלים, עופות ויונקים. זהו קטלוג המתאר את היצורים היפים והמרשימים ביותר של העולם. כל מוצג מצוייר לפרטי פרטיו וכל פרק ייקח אתכם למסע בחלק אחר של המוזיאון, המציג מחלקה נפרדת של בעלי חיים. המינים מוצגים בסדר אבולוציוני, המראה שעולם החי התפתח במהלך הזמן. תראו כיצד התפתח עולם החי מספוגי-הים פשוטי המבנה ועד לעולם החי המגוון והפראי של בעלי החיים המצויים היום בכדור הארץ. אתם יכולים לבחון כל מוצג ביסודיות, מוצגים קבוצות של בעלי חיים קרובים; התבוננו במאפיינים הדומים שלהם וקראו את הכתוב כדי להבין לעומק מדוע אפשר להשוות בין בעלי החיים הללו. תיכנסו ותסיירו במעבדות המחקר, שם תוכלו להכיר את השלד והאיברים הפנימיים של בעלי החיים וללמוד על אודותיהם. תוכלו לבחון את בתי הגידול ולחקור את מקומות החיות, שבהם שוכנים בעלי חיים מכל הסוגים והמינים.

הוצאת שוקן, תרגום ועריכה מדעית: ד"ר אבי ארבל, 96 עמודים

 

לכל מי שמרגיש לא מורגש

פיל קטן עיר גדולה מאת מייק קוראטו

פיל קטן עיר גדולה מאת מייק קוראטו

פיל קטן עיר גדולה שכתב וצייר מייק קוראטו הוא ראשון בסדרה לילדים "מסיפורי אליוט" שגיבורה הוא הפיל אליוט הקטן. הסיפור כולל מסרים עדינים שמתאימים לילדים ומוקדש לכל מי שמרגיש לא מורגש לפעמים, המלל מועט והאיורים  בסגנון שנות ה- 40 פרוסים על פני העמוד. החיים בעיר הגדולה לא קלים לאליוט הקטן, כי אף אחד לא מבין בו, אבל אליוט מגלה שאם מסתכלים ממש טוב, החיים מלאים הפתעות מתוקות המגיעות באריזות קטנות.  

מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ, כנרת הוצאה לאור, מנוקד

 סוף הוא גם תמיד ההתחלה

אווטאר 3- ההבטחה

אווטאר 3- ההבטחה

ההבטחה – ספר שלישי מאת יוצר הקומיקס המוערך ג'ין לואן יאנג הוא השלישי בסדרת המנגה של ניקלדאון אווטאר – כשף האוויר האחרון מאת בריאן קונייצקו ומייקל דנטה דימרטינו, שיצרו את עולמו של האווטאר בסדרת אנימציה מרהיבה והתוצאה היא הרפתקת קומיקס סוחפת ומקסימה. עכשיו הגיע רגע האמת. מנהיגי ממלכת האדמה ואומת האש מובילים את צבאותיהם למושבה יוּ דאוֹ. כל אחד מהם משוכנע שהמקום שייך לבני עמו ונחוש להרחיק את העם השני בכל מחיר. רק האווטאר יוכל למנוע את המלחמה המתקרבת, אבל לשם כך יהיה עליו לשלם מחיר אישי כבד. האם יקריב את רצונותיו למען השלום? ואולי רגשותיו הם דווקא המפתח לפתרון?

 

 

ציור: סטודיו גוריהירו, מאנגלית: אורנה כץ, הוצאת כנרת, 77 עמודים

 

 

לדעת להתחשב באחר

סיפור בקיצור על מותר ואסור מאת בלינדה בן-עטר-קוטלר

סיפור בקיצור על מותר ואסור מאת בלינדה בן-עטר-קוטלר

יכולתו של אדם להיות חלק מחברה חיונית לקיומו, ילדים לומדים מגיל צעיר להכיר את הגבולות החיצוניים ולמלא אחר הוראות שנועדו להדריכם כיצד להתחשב באחרים. ספר הילדים סיפור בקיצור על מותר ואסור מאת בלינדה בן-עטר – קוטלר, עוסק בנושא מזווית מקורית הבוחנת את גבולות הציות דרך משל מעולם החי. במרכזו של הספר ניצבת דמותה של נטע, נמלה פועלת בעלת תפקיד מוגדר החיוני להישרדות מלכת הנמלים והקן כולו, וסדר יום קבוע. בוקר בוקר היא יוצאת עם חברותיה הפועלות ללקט מזון, יחד הן שבות בערב לקן למנוחה, לארוחה וכדי לאגור כוחות ליום הבא. מפגש מקרי עם קיפודה חייכנית מלמד אותה שאפשר גם אחרת – שהחיים מלאים שאלות ועניין ובעיקר שמותר לפעמים להגיד "לא", בנימוס כמובן. דרך סיפורה של נטע פוגש הקורא הצעיר סוגיה משמעותית מחיי היום יום והזדמנות לשיחה ולהתלבטות בשאלה: האם מותר לעיתים לחרוג מהכללים ולומר "לא" – להורים, למורים, לחברים ולמבוגרים שלפעמים בעצמם לא מעיזים, אם כן, כיצד ואיך?

איורים מרהיבים: איגור קוביאר, הוצאת "אוריון", 28 עמודים

התאומים רוצים לכבוש את הפסגה

במזל תאומים 3 מאת ג'ף רודקי

במזל תאומים 3 מאת ג'ף רודקי

קלודיה וריס רצים לנשיאות מאת ג'ף רודקי הוא ספר שלישי בסדרה המקסימה והמצחיקה במזל תאומים.

זוג התאומים בני ה-12 קלודיה וריס ממשיכים לכבוש אותנו בספר נוסף והפעם קלודיה רוצה להיות נשיאה. ולא רק נשיאה של שכבת כיתה ו', אלא של כל ארצות הברית. לדעתה, חשוב שכל אדם יציב לעצמו מטרות גדולות ולנסות להיות האדם הטוב ביותר. היא יודעת שלהיבחר לנשיאות זו משימה אדירה ואין לה בעיה עם זה. אך לעת עתה היא תסתפק בבחירות לנשיאות שכבת ו' של בית הספר "קלברט". בחירות שהפכו, הודות לאחיה ריס,  לקרקס שלם.

 

 

 

מאנגלית: גליה אלוני-דגן, הוצאת כתר, 318 עמודים

 

סיפורי נסיכות לכל המשפחה ולפני השינה

סיפורי נסיכות לפני השינה

סיפורי נסיכות לפני השינה

סיפורי נסיכות לכל המשפחה וסיפורי נסיכות לפני השינה הם הספרים המושלמים לכל מי שאוהב סיפורי אגדה ולכל מי שחולמת להיות נסיכה!

כל אחד מהספרים כולל שבעה סיפורים:

1. בת הים הקטנה, הזאב הלבן, שתים עשרה הנסיכות הרוקדות, הנסיכה שלא חייכה, הנסיכה והדובה, הנסיכה והצפרדע, הנסיכה שנגנבה;

2. שלגיה, הנסיכה על הר הזכוכית, חוטב הבמבוק וילדת הירח, הנסיכה והעדשה, רועת האווזים, ברבורי הפרא והיפהפייה הנרדמת.

הם מוגשים בפורמט גדול ומנוקד המתאים לראשית קריאה, בכריכה קשה ומלווים באיורים יפהפיים. אתם מוזמנים להיכנס לעולם קסום של סיפורים ומעשיות – עולם שבו אהבת אמת תמיד מנצחת, נסיכים אמיצים רוכבים על סוסים אבירים ונסיכות יפהפיות חיות באושר ועושר עד עצם היום הזה.

מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת דני ספרים, 63 עמודים/64 עמודים

חנות לסבלנות

חנות לסבלנות מאת זהבה שרגל

חנות לסבלנות מאת זהבה שרגל

כל הורה מכיר את הצורך של הילדים לקבל מענה מידי לכל בקשותיהם. ילדים כמו לא מעט מבוגרים חפצים להשיג את מבוקשם ללא דיחוי. המציאות היא שמלמדת אותנו כי מידת הסבלנות ראוי שתהיה חלק מעולמו של כל אדם. ספר הילדים חנות לסבלנות מאת זהבה שרגל לוקח את הילדים למסע חיפוש אחר חנות בה אפשר לרכוש סבלנות. המסע שהם עוברים לחנות כולל מסע פנימי המשתקף בדרך אותה הם עושים אל המקום בו שוכנת החנות. מחיי היום יום העירוניים העמוסים בגירויים בלתי פוסקים לנוף בראשיתי בו שוררת הרמוניה בין מרקם החיים האנושי לטבע וקצב החיים בו אחר. הגרון של יאיר מציק וסבא ממהר לקחת אותו לקופת הבריאות במרכז עירם ראשון לציון. רופאת הילדים ממהרת לרשום מרשם לאנטיביוטיקה, אך מוסיפה לו מרשם נוסף ומאוד מיוחד שניתן לרכוש רק בחנות אחת. על פתק קטן בצבע תכלת מופיע מרשם לסבלנות. והסבלנות? היא מגיעה בשלל סוגים, צורות וצבעים. יש בסירופ, באבקה או בכדורים. מצופה בשוקולד, בניחוח תפוזים. בקופסאות, בצנצנות… ממלאת את המדפים. בסוף הספר מצורפים בצבעים נפלאים תפזורת, מבוך, ציטוטים ואיורים של הדמויות שהילדים יוכלו להשתעשע בהם ולהוסיף הנאה לחוויית הקריאה בו. בעמוד האחרון מופיע יומן סבלנות שנותן לילדים אפשרות לתעד את פיתוח מידת הסבלנות שלהם.

איורים מרהיבים: יניב גולשטיין. הוצאת "סטימצקי", 48 עמודים

מהו הסוד?

החדר הצהוב מאת ג'ס וולאנס

החדר הצהוב מאת ג'ס וולאנס

החדר הצהוב מאת ג'ס וולאנס, הוא ספר מתח מרתק,  סיפור רב-שכבות ומעורר מחשבה על בנות ואמהות, על חברוּת ואמון, ועל הדברים שאנשים מוכנים לעשות כדי להגשים את חלומותיהם. אילו הייתם מקבלים מכתב שאומר שאבא שלכם מת, מה הייתם עושים? אביה של אנה עזב כשהיא היתה צעירה מאוד, ואנה, עכשיו בת 16, חיה עם אמה המדענית – אישה שאפתנית וחסרת רגשות. ואז היא מקבלת מכתב מחברתו העכשווית של אביה, אידי, ובו חדשות מרעישות: אביה מת. אידי מבקשת להיפגש עם אנה ולתת לה משהו שהאב השאיר לה. חבריה של אנה חושבים שאסור לה לבטוח באידי ושעליה לשמור ממנה מרחק. אבל אנה נמשכת אל אידי: החום שהיא מפיצה סביבה, אישיותה הכנה והתמימה, כישורי הבישול הנפלאים שלה – כל אותם דברים שנדמה שאמה האמיתית אינה מסוגלת לספק לה. והחשוב מכול: לאידי היא מסוגלת לגלות את סודה הנורא הקבור עמוק בתוכה – סוד שהיא אינה מעיזה לספר לאמה או לחבריה הטובים ביותר. אך האם אידי היא אכן מה שהיא נראית? הסיפור, שמתחיל על אש קטנה כמו סיפור התבגרות רגיל על לבטיה של תלמידת תיכון מתבגרת, הופך ככל שהעלילה מסתעפת לסיפור מתח פסיכולוגי בעל רבדים נסתרים, ומושך את הקורא לתוך מערבולת רגשית חזקה שאין לדעת כיצד תסתיים.

מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת דני ספרים, 272 עמודים

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: מומלצי השבוע, ספרות ילדים, ספרות ילדים ונוער, ספרות נוער

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.