שפת הכוכבים – אסטרולוגיה של מפת הלידה מאת ד"ר כרמלה נשר

| 30/04/2012 | 0 Comments

 

"איזה מזל אתה?"…"איזה מזל את?",  זוהי אחת השאלות שאנשים נוהגים לשאול זה את זה כבר בהיכרות ראשונה. עבור חלק מהם זוהי "תורת חיים" ממש, שהם חיים ופועלים לפיה. עבור אחרים זהו משחק משעשע, הבא לידי ביטוי בעיקר בקריאת עמודי ההורוסקופ בעיתון. ההורוסקופ הוא אכן משחק אסטרולוגי חביב ומשעשע, אך האסטרולוגיה האמיתית מורכבת ועמוקה הרבה יותר. אסטרולוגיה זו באה לידי ביטוי בשפת הכוכבים, הנחקקת במפת הלידה של כל אדם ואדם.

 

 

 

 

 

הספר שפת הכוכבים – אסטרולוגיה של מפת הלידה מאת ד"ר כרמלה נשר, מפרט כל פן ופן במפת הלידה ומאפשר לכל קורא להבין ולנתח מפות לידה. מאות איורים, רישומים ומפות הדגמה מבהירות את הכתוב.

 

בין פרקי הספר:  על עידן הדלי שאנו נמצאים בו, מבוא לאסטרולוגיה: כיצד קוראים מפה אסטרולוגית? מרכיבים מרכזיים במפה האסטרולוגית, והכי חשוב:  27 שיעורים הכוללים הסברים מפורטים בצורה קלילה וברורה להבנה:  הצבת מפה אסטרולוגית, מפת לידה (המפה הנטאלית), גלגל המזלות, טבלת המחזוריות השנתית של השמש במזלות, חלוקת המזלות ליסודות, חלוקת המזלות לאיכויות, חלוקת המזלות על פי קוטביות, האופק המזרחי והאופק המערבי; מזל האופק והיסודות, בתי מפה, חלוקת הבתים, פלנתות – כוכבי הלכת, המעמד הפלנטרי של הפלנטות במזלות ובבתים, הביטוי של השמש, הירח, מרס ויתר הכוכבים במזלות השונים, אסטרולוגיה ובריאות, פריון והולדה, כסף ורכוש, אהבה זוגיות ומשברים בזוגיות, ניתוח מפת לידה הלכה למעשה, תשובות לשאלות שכיחות, דפי עזר לאיסוף מידע ועוד.    

 

ד"ר כרמלה נשר, ילידת 1955, עוסקת מזה שנים בייעוץ אישי, זוגי ומשפחתי באמצעות האסטרולוגיה והנומרולוגיה. היא מלמדת אסטרולוגיה ונומרולוגיה בקורסים ברחבי הארץ. נחשפה לתחום המיסטי לפני כ- 20 שנה. בנוסף לאסטרולוגיה ונומרולוגיה למדה כירולוגיה, גרפולוגיה מעשית, קבלה ועוד. היא בעלת רקע נרחב בחינוך כמורה, כמנהלת וכמפקחת במערכת החינוך. התמחתה והתמקדה בטיפול בילדים לקויי למידה, וכתבה ספרים רבים בתחום זה. לאחר פרישתה ממערכת החינוך התמקדה באבחון ליקויי למידה גם באמצעות אסטרולוגיה ונומרולוגיה.

 

האסטרולוגיה מבוססת על הרעיון שיש קשר בין שמיים וארץ, בין "עליונים" ובין "תחתונים"… התנועה של הכוכבים יוצרת מעין שעון קוסמי ענק שבאמצעותו ניתנת לנו האפשרות להתבונן על חיינו – לשחזר את העבר, להיות מודעים למצבים המתרחשים בהווה, ולהציץ אל העתיד שלנו. במילים אחרות, כדי להבין את שקורה על פני האדמה עלינו לשאת עיניים אל הכוכבים ולהבין את שהם מלמדים אותנו.

בכל מפה אסטרולוגית מככבים כוכבים אישיים וכלליים, וייחודה של כל מפה ומפה הוא שמיקומם של הכוכבים שונה ממפה למפה. בין כל הכוכבים במפה שלנו מתפתחות מערכות יחסים שונות ומגוונות והן שמשפיעות על "ריקוד החיים" שלנו.

האסטרולוגיה מסייעת לנו לראות את עצמנו ואת הסובב אותנו, מנקודת מבט רחבה וכוללת. היא מאפשרת לנו להבין את המקורות והסיבות להתנהגויות שלנו ושל הסובבים אותנו. האסטרולוגיה מאפשרת לנו ללמוד מטעויות העבר ולשפר את איכות חיינו. האסטרולוגיה מאפשרת לנו לבחון מערכות יחסים, לבחון את הקריירה שלנו, לבחון את הבריאות שלנו ולהציץ אל מה שצופן לנו העתיד.

 

שפת הכוכבים – מאת ד"ר כרמלה נשר

הקדמה

 

האסטרולוגיה אינה תורה של הגדת עתידות, אך הבנת האסטרולוגיה יכולה לסייע לנו רבות בניהול חיינו. בעזרת האסטרולוגיה אנחנו יכולים לזהות דפוסי התנהגות שמסייעים לנו – או שמסבכים אותנו – בחיים. אלו אנשים אנחנו מושכים לחיינו ואיזו השפעה יש למשיכה הזו על חיינו: שותפויות מוצלחות או מסובכות, זוגיות נפלאה או הרסנית, חברות מוצלחת או מכאיבה ועוד. אסטרולוגיה גם מעניקה לנו את היכולת לבחור בעיתוי הנכון לביצוע החלטות או תכניות. ותכונה זו היא, בעיניי, ייחודה המופלא של האסטרולוגיה.

בעזרת האסטרולוגיה אנו יכולים להבין מהו הפוטנציאל שלנו, מהם הכישורים הייחודים שלנו וכיצד נכון לטפח אותם, עם מי נכון לטפח אותם ומהו הזמן או העיתוי המתאים לממש אותם. כן, הטיימינג. להיות במקום הנכון בזמן הנכון. האסטרולוגיה מצביעה למעשה על הזדמנויות המגיעות לחיינו. מאיזו "הזדמנות" עלינו לברוח כמו מאש ואיזו הזדמנות עלינו לממש. לעיתים נדמה לנו שהנה נפלה לידנו הזדמנות פז ולאחר זמן אנו מגלים כי מדובר בהזדמנות של הרס וחורבן. כאשר אנו מעורבים רגשית בדבר מה, יש לנו קושי לראות את כל צידי המטבע. אנו מדמיינים לעצמנו "מציאוּת", אך במציאות היום יומית, "המציאוּת" הזו אינה מגשימה את עצמה ואף להפך, היא מאכזבת ומכאיבה. כמה מכאובי לב ומפח נפש יכולנו לחסוך לעצמנו לו יכולנו להבחין בין מציאוֹת ל"מציאות". אני באופן אישי בחרתי ללמוד אסטרולוגיה ותורות מיסטיות נוספות כמו נומרולוגיה וכירולוגיה, בעקבות כשלים בחיי בהם בהחלט לא הבחנתי בין מציאוֹת ל"מציאוּת". הבנתי (מוטב מאוחר מאשר לעולם לא…) כי אני זקוקה לכלים נוספים לשקול דברים בחיי וכדי לקבל החלטות נכונות בחיי. קיוויתי לשלוט בחיי בצורה מבוקרת ונכונה יותר (מה שאכן קורה היום).

הייחודיות של האסטרולוגיה היא בכך שהיא מאפשרת לנו שליטה טובה יותר על חיינו. קריאה נכונה ומושכלת של מפה אסטרולוגית מאפשרת לנו לקבל החלטות נכונות יותר. לא במקרה פתחתי מבוא זה במשפט "אסטרולוגיה היא חכמה עתיקה המאמינה כי מה שקורה לנו בעולם הזה נובע ובא לידי ביטוי בכוכבים ממעל." הכוכבים אינם בוחרים עבורנו, הם לא קובעים עבורנו, הם לא מנהלים אותנו, הם לא מחליטים עבורנו — כי כבני אנוש בעלי תבונה, יש לנו את זכות הבחירה החופשית. אך הכוכבים בהחלט יכולים לעזור לנו לעזור לעצמנו! הם עוזרים לנו לפתח ציפיות ריאליות בחיים ולראות את חיינו בפרספקטיבה מציאותית ואובייקטיבית יותר.

רבים מאיתנו פנו במהלך חייהם ליועץ מיסטי. לרוב פנינו לייעוץ מסוג זה ברגעים של משבר או בלבול. היכולת לקרוא את המפה האסטרולוגית שלנו יכולה לשמש לנו כיועץ המיסטי הפרטי שלנו. היועץ הפרטי שלנו יכול לעזור לנו להחליט מה לעשות, מתי לעשות, כיצד לעשות ועם מי לעשות. היועץ המיסטי הפרטי שלנו יכול לעזור לנו לתכנן נכון וטוב יותר את המהלך הבא שלנו, או לעבור בשלום את המהלך הנוכחי.

כאשר משתמשים בביטוי "הכל צפוי והרשות נתונה" הכוונה היא, לדעתי, שהכל צפוי על פי המערך הקוסמי של הכוכבים. "הרשות נתונה" היא הזכות של האדם להתעלם מהמערך הכוכבי ולפעול בניגוד לו. אם המערך הקוסמי הוא שלילי והאדם יחליט בכל זאת לפעול, הסיכוי שהוא ייכשל גבוה. אם הוא ימתין למערך קוסמי חיובי, סיכויי ההצלחה גוברים באופן משמעותי. זוהי תפיסתי את הביטוי "הכל צפוי והרשות נתונה".

אני, באופן אישי, מאמינה כי היקום מיטיב עמנו ורוצה בהצלחתנו. אני מאמינה בהחלט כי טוּב לב, מוסריות, יושר והגינות מזכים אותנו בעזרה משמים. נכון, כולנו מכירים את הביטוי “צדיק ורע לו, רשע וטוב לו“ (והאמינו לי, חוויתי זאת לא מעט פעמים בגלגול הנוכחי), אך גם במקרה זה אני מאמינה כי חוויה קשה או לא הוגנת, מקורה למעשה בתיקון קרמטי. הנשמה שלנו חווה גלגול נשמות וקרמה בגוף אנושי כדי להגיע למצב של טיהור וזיכוך. הדרך היחידה להגיע למצב זה היא באמצעות אתגרים והתמודדות ערכית, מוסרית ורוחנית. אנחנו לא "נענשים" — אנחנו צומחים רוחנית. אנו מפתחים יכולת להבחין בין טוב לרע, בין נכון ללא נכון. דווקא כאשר אנחנו בעמדה רוחנית גבוהה יותר, מערך האתגרים הצפוי לנו הוא קשה יותר,  כי אנחנו מסוגלים להתמודד עם האתגרים ועם ההשלכות שלהם.

מפה אסטרולוגית היא מעין “צילום“ של רגע הלידה שלנו. המפה מבליטה את תחומי החיים בהם יוצבו אתגרים בחיינו ותחומי חיים שיזרמו בקלות רבה יותר. במהלך כל חיינו לא יחזרו הכוכבים לעולם לאותו מערך מדוייק כפי שהיה ברגע הלידה. זהו בדיוק הדבר המצביע על הייחודיות שלנו! מובן שיש סיבה מיוחדת להיותנו כאן והסיבה הזו נוצרה במעמד הכוכבי הייחודי שהכוכבים “יצרו“ במיוחד "לכבודנו".

ברגע שהגחנו לאוויר העולם נוצרה מפת הלידה הייחודית שלנו.  שנות החיים שניתנו לנו לצורך מימוש היעדים של הנשמה בגלגול זה הן הזמן שניתן לנו כדי לחוות, להתנסות, לשמוח, לאהוב, לבכות, לכאוב, להתגבר, להצליח ולממש את הפוטנציאל הגלום במפה שלנו, אותו פוטנציאל שנרשם במערך הכוכבי ברגע הלידה שלנו.

זמן, כידוע לכם, לא ניתן לקנות בשום הון שבעולם! לכן, כדאי לנצל את משאב הזמן בצורה יעילה. הכרת הפוטנציאל הגלום במפת הלידה שלנו, יאפשר לנו ניצול זמן מירבי ואיכותי, ויחסוך מאיתנו משברים ומכאובים מיותרים!

את הידע שרכשתי מלימודים מעמיקים, מניסיון חיים ומניתוח מפות אני מביאה בספר מקיף זה, שכל פרט ופרט בו מאויר ומודגם בקפדנות. אני מאמינה כי כל המובא בספר זה הוא מידע שצריך להיות בידיו של כל אסטרולוג “רציני“, בין אם זה מקצועו, בין אם זה תחביבו ובין אם הוא קורא מעוניין שהסתפק עד כה בקריאת ההורוסקופ בלבד. המידע בספר זה הוא כלי מעמיק ורחב להבנה ולניתוח מפה אסטרולוגית — שלך ושל אחרים.

כרמלה

 

מהו ההבדל בין אסטרונומיה לבין אסטרולוגיה?

 

אסטרונומיה עוסקת במחקר גרמי השמים. על פי תצפיות ומדידות שונות ניתן לבדוק תחומים מדעיים כגון כוח הכבידה, חורים שחורים, גילוי כוכבי לכת חדשים, מחקר לגבי חיים בכוכבי לכת אחרים וכדומה.

עד תחילתה של המאה ה-16 האמונה הייתה כי כדור-הארץ נמצא במרכז היקום. מחקר אסטרונומי שהחל עם עבודתם של קופרניקוס, גלילאו גליליי, אייזק ניוטון ואחרים הוביל בסופו של דבר לקבלת הרעיון שכדור-הארץ וכן כוכבי לכת נוספים במערכת השמש סובבים את השמש. כלומר, כדור הארץ אינו מרכז היקום.

האסטרולוגיה מייצגת את הניסיון למצוא קשר בין תנועת הגופים השמימיים להשפעתם על האדם. האסטרולוגיה מבוססת על האמונה כי מיקום כוכבי הלכת ברגע לידתו של אדם משפיע על אישיותו של האדם.

על פי התפיסה האסטרולוגית כדור הארץ הוא מרכז היקום והפלנטות והמאורות — כולל השמש והירח — סובבים סביב כדור הארץ. כלומר, האסטרולוגיה "מתעלמת" מהמחקרים האסטרונומיים על מערכת השמש.

המעניין הוא שהאסטרולוגיה היא זו שהולידה את האסטרונומיה. בעבר, לפני העידן המודרני, חפפו האסטרונומיה והאסטרולוגיה. בעידן המודרני הפכו האסטרולוגיה והאסטרונומיה לתחומים מופרדים.  התפיסה המקובלת היום היא כי האסטרונומיה היא מדע הנגזר מתחום המתמטיקה והפיסיקה, ואילו האסטרולוגיה נותרה שדה מיסטי ומיסתורי העוסק ברגשות, תחושות, הזדמנויות ופוטנציאל  של האדם. אולם, מאחר והאסטרולוגיה היא עתיקת יומין וקדמה אף לאסטרונומיה, קשה להתעלם מהמסקנות שלה ומהפרשנות שלה במשך מאות ואף אלפי שנים. אך כמאמר הידוע —  "איש באמונתו יחיה".

יודגש עוד כי עד לא מזמן הכירה האסטרולוגיה רק שבעה כוכבי לכת.  במאה ה-18 התגלה אורנוס. נפטון, פלוטו וכירון התגלו רק במאות ה-19 וה-20. השפעתם הכללית והאישית מבחינה אסטרולוגית של פלנטות אלה משמעותית ביותר. וכמובן שעומדת השאלה — האם ייתכן שקיימים עוד גרמי שמים שמשפיעים עלינו באופן כללי או אישי, אך הם אינם מוכרים וידועים לנו (עדיין)?…

 

עידן הדלי

בוודאי שמעתם את המושג — “אנחנו בעידן הדלי“; או בנוסח אחר: “אנחנו בכניסה לעידן הדלי…“.

על פי חישובים אסטרונומיים, זרחה השמש ב-2000 השנים האחרונות בקונסטלציה של עידן דגים. עידן הדגים אופיין בפירוד ובמחלוקות על רקע דתי ולאומי, בריבוי מלחמות ובריבוי מאבקים בין עמים ובין דתות. האסטרולוגים טוענים כי עידן הדגים תם (או שהוא נמצא בסופו) וכי בעידן הדלי ישאפו בני האדם לחיות בהרמוניה ובשלווה, ללא מלחמות על רקע דתי או לאומי.

ישנה מחלוקת בין האסטרולוגים והאסטרונומים לגבי עיתוי התחלתו של עידן הדלי. אינני מתיימרת לתת תשובה לעניין, אבל אני אישית מרגישה כי אנו כבר בעידן הדלי. ההתפתחות של העולם לכיוון “כפר גלובאלי“ החלה במאה האחרונה עת הומצאו כלי הרכב, ולאחריהם המטוסים שמאפשרים חיבור מהיר למדי בין מדינות ובין לאומים. יותר מכך, המצאת הטלפון, הטלוויזיה והאינטרנט מביאים בתוך זמן קצר לבתינו מידע על המתרחש בעולם כולו. אלה הם ללא ספק סממנים של עידן הדלי הנשלט על ידי אורנוס החדשן והמהפכני.

האם כניסתו של נפטון למזל דלי בדצמבר 1998 היא זו הפותחת את עידן הדלי? מובן שיש על כך מחלוקת בין האסטרולוגים.

לפניכם מפה של היקום ששורטטה על ידי מיקום הפלנטות בתאריך 23.1.1997 בשעה 19:35 בעיר ירושלים. אם תתבוננו היטב בקווים שיוצרים ההיבטים במפה תוכלו לגלות מבנה מסודר של מגן דוד. מבנה מגן דוד הוא מבנה ייחודי ונדיר במפות אסטרולוגיות שזוכה לפרשנויות רבות על ידי האסטרולוגים. וישנם אסטרולוגים הטוענים כי ההתהוות של מבנה זה לקראת תום המאה ה-20 מרמז על הכניסה לעידן הדלי.

עוד עובדה מעניינת היא כי במפה זו נוצרו כמעט כל ההיבטים האפשריים במפה אסטרולוגית, דבר המחזק, על פי אותם אסטרולוגים את הטענה כי מבנה זה מרמז על פתיחתו של עידן הדלי.

 

מבוא לאסטרולוגיה: כיצד קוראים מפה אסטרולוגית?

אני זוכרת היטב את היום שבו התחלתי ללמוד אסטרולוגיה. התבוננתי במפה מלאת הסימנים הבלתי מובנים ושאלתי את עצמי כיצד ניתן להבין את המפה הזו ועוד להסיק ממנה מסקנות ותובנות לחיים? נסו להיזכר ביום שלמדתם לקרוא בכיתה א‘, או למדתם לקרוא שפה זרה כמו אנגלית או ערבית בבית הספר, או אפילו כשלמדתם נהיגה. הכל נראה מסובך ומורכב בהתחלה. עם הזמן, ככל שהעמקתם את ניסיונכם בתחומים אלה, הפכו המיומנויות האלה לפשוטות ואוטומטיות. הדבר נכון גם לגבי קריאת מפה אסטרולוגית. ככל שתתנסו יותר בניתוח מפות, תגדל ההבנה “האסטרולוגית“ שלכם.

הספר שלפניכם בנוי פרקים פרקים שהם כמו חוליות בשרשרת ארוכה, כאשר כל פרק מציג פן אחד ממרכיבי המפה האסטרולוגית. נכון יהיה לציין כבר כאן כי התייחסות למרכיב אחד בכל פעם, איננה נותנת את התמונה המורכבת של האישיות. רק בחינת כל המרכיבים במפה מאפשרים ניתוח מעמיק של האישיות. לכן, בשלב הראשון, נלמד כל מרכיב בנפרד ובאופן מעמיק ובהמשך, כאשר נכיר את כל מרכיבי המפה, נלמד למזג ביניהם ולהסיק מסקנות.

ספר זה עוסק בניתוח מפת הלידה בלבד. מפת הלידה נותנת תמונה מעמיקה ומורכבת של מבנה האישיות. מבנה האישיות הוא זה המשפיע על ההתנהלות של האדם במהלך חייו ומתוך התנהלות זו נובעים גם המרכיבים העתידיים והגורליים הצפויים לאישיות. ואני חוזרת — לאחר שתרפרפו בין דפי הספר, אני ממליצה שתקראו בעיון כל יחידה ויחידה לפי הסדר, מאחר וכל יחידה מבוססת על קודמתה.

 

שפת הכוכבים אסטרולוגיה של מפת הלידה מאת: ד"ר כרמלה נשר, הוצאת אסטרולוג, שנת 2012, 393 עמודים

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Category: ניו אייג' ומיסטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.