אליהו הנביא היקר! מכתבים לאליהו בספר ילדים חדש לפסח מאת אלן לינדברג

| 29/03/2012 | 0 Comments

 

ספר הילדים החדש "אליהו הנביא היקר!" נכתב כמכתבים, כאשר כל מכתב הוא סיפור בפני עצמו של הילד, שמשתדל  להשתנות ולהשתפר על מנת לקבל מתנות לחג מאליהו הנביא, אך…. כל פעם  משהו אחר מרחיק אותו מהגשמת משאלותיו.

 

 
 
 
 
 
 
 
"הרעיון לכתוב ספר שבו ילד כותב מכתבים לאליהו הנביא בא אלי אחרי שראיתי ספר מכתבים לסאנטה קלאוס. אמרתי לעצמי שזה לא יתכן שלילד ישראלי לא תהיה דמות אגדית שבאה מתוך התרבות היהודית  שהילד לא יכול לפנות אליה להגשים משאלה. ברור שיש את אלוהים, אך בעיניי זה כבד מדי ומחייב מדי לכתוב לאלוהים, רציתי מישהו קרוב יותר,  מישהו נגיש יותר וגם מישהו שמשתייך לחג שילדים אוהבים, כך נזכרתי באליהו הנביא", מספרת אלן לינדברג, מחברת הספר.
 
לאליהו הנביא שלום רב!
 
שמי טל, אני לומד בכתה ג', והשעור האהוב עלי הוא שעור ספורט. לפעמים קשה לי בחשבון ואני לא אוהב לקרא, אבל אני אוהב לצייר ולשחק עם הכלב שלי פו (יש פו הדב ולי יש פו הכלב). אני שונא תרופות, ירקות וגם אספות הורים, כי אמא תמיד חוזרת עצובה ואומרת לי ללכת לחדר. אחר-כך היא מספרת לאבא כל מה שהמורה אמרה עלי, ואבא בה לחדר שלי כדי לדבר.
 
הוא אומר שאם לא אלמד טוב, אני אהיה מטאטא רחובות וגם האיש הכי אמלל בעולם. אבל האיש שמנקה ברחוב שלנו בכלל לא נראה אמלל. הוא כל הזמן שורק כמו ציפור ושר שירים. בכיסים שלו יש סכריות גומי בכל מיני טעמים, והוא תמיד מחלק אותן לילדים.
 
אבא שלי לא שורק ולא שר ואין לו סכריות בכיס. כל ערב הוא חוזר הביתה מאחר ואומר שנמאס לו מהעבודה שלו. (מתוך אליהו הנביא היקר!)
 

 

הקסם האמיתי מתרחש גם בסינתזה בין איורים מקסימים של המאייר הרוסי ג' קים לשפה מלאת הומור, כשרון וחן, בה כתוב הספר.

מחברת הספר היא אוליאנה פיכמן, בעלת הוצאת "פלא". כסופרת היא בחרה לעצמה שם אלן לינדברג, כדי להפריד בין שני עולמות בהם היא חיה: עולם המציאות, בו היא אוליאנה – מו"לית, מורה, אמא שמנסה לשרוד, לבין עולם הפנטזיה, שם היא אלן, שם היא יכולה לכתוב, לעוף, ליצור.

 

אליהו הנביא היקר! מאת אלן לינדברג, איורים: ג'. קים, הוצאת פלא, שנת 2012, לא ממוספר

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Category: ספרות ילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.