חנוכה 2014: מארזי פעילות, קסם הנר הבוער – שעשועים מדעיים וספר ילדים על חנוכה / חג שמח

| 09/12/2014 | 0 Comments

בול חנוכה 2014 של השירות הבולאי / דואר ישראל

בול חנוכה 2014 של השירות הבולאי / דואר ישראל

לקראת חנוכה, חג האורות והמופעים לכל המשפחה, יצאו מספר ספרים ומארזים מיוחדים לחג. מארז חוויתי חינוכי מבית השירות הבולאי, ספר הכולל שעשועים מדעיים להורים ולילדים וספר ילדים המספר על חג החנוכה.  השירות הבולאי בחברת דואר ישראל ינפיק החודש בול המוקדש לחג החנוכה. הבול, בעריך 9.70 ש"ח, עוצב על ידי רינת גלבוע. 

 

 

 

 

 

 

 

המכבים הקטנים

השירות הבולאי של חברת דואר ישראל וחברת "קלסיקלטת" הפיקו מארז מיוחד המכבים הקטנים, המיועד לחוויה משותפת לכל המשפחה, מעניק זמן איכות חווייתי, ומשלב תוכן עשיר ומהנה.

מארז חנוכה של השירות הבולאי

מארז חנוכה של השירות הבולאי

המארז המיוחד כולל חוברת פעילויות "המכבים הקטנים" לילדים ולכל המשפחה; חוברת קומיקס "ערן המכבי הקטן" – סיפור נס פח השמן משעשע לחג החנוכה; "שיבוצי מילים" (שבץ נא) – משחק התאמה ושיבוצי מילים לכל המשפחה; דפי גזירה והדבקה לחג החנוכה; גיליון 9 בולים  "הבול שלי" מיוחד לחנוכה. המארז יימכר בסניפי חברת דואר ישראל ובאתר האינטרנט של חברת הדואר במחיר 39.90 ₪ בלבד.

שעשועים מדעיים להורים ולילדים

קסם הנר הבוער מאת ד"ר רונית אשנהיימר וד"ר רבקה ברנד

מהו הקסם שהנר הבוער? מהו "נר בוטן"? מהי "נדנדת נרות"? מה בין חנוכייה למנורה? קסם הנר הבוער מאת ד"ר רונית אשנהיימר וד"ר רבקה ברנד הוא אלבום/ספר, מקסים, מושקע ומעוצב, ראשון מסוגו, הכולל למעלה מ-40 פעילויות משעשעות ומרתקות בנושא הנר והבעירה. הפעילויות המגוונות מזמנות להורים ולילדיהם חוויות משותפות של גילוי, יצירה ושעשוע, תוך פיתוח הסקרנות ומיומנויות חשיבה וצוהר אל עולם המדע. כל המשפחה תוכל להתנסות ולגלות דברים מפתיעים ומרתקים אודות הנר, הפתיל והלהבה.

בספר חמישה שערים: ארבעה השערים הראשונים מוקדשים לחלקי הנר הבוער: גוף הנר, הפתיל, הלהבה ותהליך הבעירה. השער החמישי מסכם את מעגל ההתרחשויות סביב הנר הבוער ומספר את סיפור הנר בשלמותו. יש קשר רעיוני בין השערים, ולכן מומלץ להתקדם לפי הסדר, מהשער הראשון והלאה עד לשער החמישי, המסכם. נקרא ונתנסה, בין היתר, על סיפורי נרות (שעווה, שמן, נס חנוכה), על הפתיל המדליק ועל אולימפיאדה של פתילים, על סוד הלהבה (הלהבה היא לשון של אש, מסע אל תוך הלהבה, להבות מדליקות).

סיפורי נרות

סיפורי נרות

הספר הוא ספר הפעלה ידידותי. יש פעילויות שהילדים יכולים לבצע בעצמם, אך רובן דורשות השגחה וליווי של מבוגר. כל פעילות שבה מופיע סמל הנר הירוק – חובה לבצעה בליווי מבוגר. לא נחוצה מעבדה משוכללת: כל החומרים והכלים לפעילויות מצויים בכל בית.

 להבות בחלל

להבות בחלל

לספר מבנה אלבומי ייחודי: כל פעילות מתפרשת על פני שני עמודים, זה מול זה. בעמוד אחד מוצגות ההוראות לפעילות בהירה ומפורטת על רקע תצלום צבעוני להמחשה; בעמוד השני מצויים: התוצאות הצפויות, הסבר מדעי למבוגר המלווה ופרט מעניין הקשור לנושא הפעילות. בכריכתו הפנימית של האלבום כלול גם לוח למשחק סולמות "לכל נר יש שם".

 נדנדת הנר

נדנדת הנר

בזמן הפעילות, מומלץ להעמיד את הספר על השולחן, כאשר העמוד השמאלי פונה אל המשתתפים בפעילות, והעמוד הימני מסובב לאחור. בסיום הפעילות, תוכלו להתבונן בעמוד הימני ולגלות פרטים על הפעילות שביצעתם.

חנוכיה מול מנורה

חנוכיה מול מנורה

 

המחברות, ד"ר רונית אשנהיימר וד"ר רבקה ברנד הן מחנכות וותיקות, מרצות לכימיה, לפיזיקה ולהוראת המדעים במכללות להכשרת מורים והכשירו דורות של מורים למדעים. ספר זה מצטרף לרשימה של ספרים במדע וטכנולוגיה ובהוראת המדעים, שכתבו המחברות לתלמידי בתי ספר, לסטודנטים ולמרצים במכללות להוראה.

ד"ר רונית אשנהיימר וד"ר רבקה ברנד אומרות, כי "כמורות למדעים, הנר הבוער הווה בעבורנו נושא מעניין המזמן את האפשרות לעסוק בתופעות מדעיות רבות הנוגעות לחיי היומיום. אך כמחנכות ומכשירות מורים ראינו בנר הבוער לא רק פטנט נפלא שבעזרתו נישא האור לכל מקום אפל, כי אם את התרומה שהוא תרם לאנושות. במשך אלפי שנים הנר הדולק אפשר לבני האדם לנצל את שעות החושך והלילה ללימוד ולהתפתחות רוחנית. באורו הצנוע הנר חולל מהפכה תרבותית והוא ממשיך להאיר ולשמח לבבות עד עצם היום הזה".

"קסם הנר הבוער – שעשועים מדעיים להורים ולילדים" מאת ד"ר רונית אשנהיימר וד"ר רבקה ברנד; עיצוב משחק: נחמה קליגר; איורים וקומיקס: חני ברנד; צילומים: עדנה סגל, נחמה קליגר. הוצאת המחברות, 106 עמודי כרומו מצופים למינציה. ליצירת קשר: [email protected]

 

חוגגים חנוכה

חגי חגית והזיקית חוגגים חנוכה

חגי חגית והזיקית חוגגים חנוכה

 

חגי, חגית והזיקית חוגגים חנוכה! מאת שירי צוק, הוא הספר השני בסדרה שמפגישה את האח והאחות עם חגי ישראל. תוך כדי הרפתקה מלאת הומור, ילמדו השניים על החג, יכירו את מנהגיו וסיפוריו, ילמדו, בין היתר, על סדר האותיות על הסביבון ומדוע בכלל חוגגים את חנוכה, מי היו המכבים ויכינו את עצמם ואת ביתם לכבודו. לספר מצורף מילון מונחי החג ומנהגיו.

 

 איורים: רונה מור, הוצ' כתר, מנוקד

 

           

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.