הכינוס הפתוח ללשון העברית וספרותה 7-8.5 בארגון האקדמיה ללשון

| 01/05/2012 | 0 Comments

 

האקדמיה ללשון העברית תקיים השנה את הכינוס הפתוח ללשון העברית ולספרותה בימים שני שלישי, 7-8/5 בהרצליה. בין המושבים שיתקיימו השנה בולטים כמה נושאים חשובים ורלוונטיים בכל הקשור למעמדה של השפה העברית.  בין המשתתפים: השופטים אהרון ברק וצבי טל, פרופ' רבקה כרמי, מזכיר הממשלה עו"ד צבי האוזר, הסופרים אהרון מגד, גיל הראבן, עירית לינור ויונתן יבין, השגרירה באו"ם לשעבר פרופ' גבריאלה שלו, ואחרים.

 

 
 
 

המושב הפותח בכינוס יעסוק בדחיקת העברית במוסדות להשכלה גבוהה ובהתפשטו האנגלית כלשון ההוראה במוסדות אלו. במושב זה ישתתפו פרופ' שרה יפת, פרופ' אהרון דותן, פרופ' רבקה כרמי ופרופ' שרה סטרומזה.

מושב נוסף יעסוק במקומה של העברית בעולם המשפט ובאולמות בתי המשפט, וישתתפו בו השופטים אהרון ברק, צבי טל ופרופ' גבריאלה שלו.

גם לעיצוב האות העברית ולבכירי המעצבים יינתן מקום מיוחד בהשתתפות בכירי בית-הספר לעיצוב ולתקשורת חזותית בצלאל, שישוחחו על השפעתו של צבי נרקיס על צורתה של האות המודרנית והקשר בין עיצוב הפונטים (גופנים) לחינוך הזהות הלאומית של כותבי השפה העברית.

מושב מעניין נוסף יעסוק בכתיבה הספרותית אז והיום. ארבעה סופרים – גיל הראבן, אהרון מגד, יונתן יבין ועירית לינור – יחד עם המתרגם פטר קריק סונוב, יבחנו את השינויים והתמורות שעברה הכתיבה הספרותית "הגבוהה", אל מול השימוש בכתיבה יומיומית ובסלנג בספרות הפרוזה היום.

אנשי האקדמיה ללשון העברית, בראשות עורך המילון ההיסטורי, ד"ר חיים א' כהן, יפתחו צוהר למפעל המילון, שהוא גולת הכותרת של העבודה המדעית של האקדמיה.

את כינוס הלשון העברית יחתום ביום ג' בערב טקס הענקת פרס ראש הממשלה ע"ש אליעזר בן-יהודה לחוקר הספרות והמתרגם ד"ר עמינדב דיקמן. את הפרס יעניקו רה"מ בנימין נתניהו, שרת התרבות לימור לבנת ונשיא האקדמיה ללשון פרופ' משה בר-אשר.

הכינוס יתקיים במרכז לאומנויות הבמה (בית חיל האוויר) בהרצליה, וההשתתפות בו הינה ללא תשלום.

התוכנית המלאה של הכינוס מתפרסמת באתר האקדמיה ללשון העברית:

http://hebrew-academy.huji.ac.il/Pages/default.aspx

 

Print Friendly, PDF & Email

Category: אירועי ספרות, דף הבית - ארועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.