להקדים רפואה למכה – טיפול הומאופתי במצבי עזרה ראשונה מאת ההומאופטית טלי לוי

| 30/03/2013 | 0 Comments

להקדים רפואה למכה מאת טלי לוי

להקדים רפואה למכה מאת טלי לוי

הקריאה בספר 'להקדים רפואה למכה: טיפול הומאופטי במצבי עזרה ראשונה' מאת ההומאופתית  טלי לוי, חושפת את הקורא בפני נפלאותיה של ההומאופתיה – שיטת טיפול טבעית והוליסטית אשר מטפלת באדם ולא רק במחלתו.

ספר זה מספק ידע, הסברים ודרכים יעילות ופשוטות לטיפול עצמי בבעיות נפוצות של מצבי עזרה ראשונה ושל מצבים חריפים שונים, כגון תאונות וחבלות, כוויות, עקיצות, הרעלת מזון ועוד בעזרת ההומאופתיה. הטיפול ההומאופתי מחיש את הריפוי הטבעי בזמן תגובה קצר מאד – לרוב תוך דקות עד שעות. אפשר להשתמש בו בכל מקום: בדרכים, בטיולים או בבית ובכל הזדמנות שבה נמצאים הרחק ממרכז רפואי כאשר חשיבות הטיפול בדקות הראשונות היא משמעותית ולעתים אף יכולה להציל חיים. גם בדרך לבית החולים או בהמתנה לרופא רצוי להתחיל ולקבל טיפול הומאופתי.

טלי לוי (40) נשואה+2, תושבת גבעת שמואל, מעידה כי "ההשראה לכתיבת הספר באה מתוך צורך ותחושה פנימית עמוקה לקרב את הציבור הישראלי לתוך עולם ההומאופתיה המופלא ולתת לו לטעום מנפלאות אותו עולם שאני חווה מידי יום, שיטת ריפוי מופלאה שמטפלת באדם ולא רק במחלתו". היא עוסקת בהומאופתיה קלאסית משנת 2004 ומטפלת בהומאופתיה קלאסית בתינוקות וילדים, במתבגרים ומבוגרים, בבריאות האישה, בזמן ההיריון, בגיל המעבר ועוד ומסייעת במגוון בעיות המטרידות את בני הגיל השלישי.

מהי הומאופתיה

ההומאופתיה היא שיטת טיפול טבעית והוליסטית, ומתייחסת לאדם כמכלול על כל ההיבטים שבו. ההומאופתיה מניחה כי כל מה שקיים בעולם מסוגל לרפא תופעות דומות לאלה שהוא מעורר, אם נלקח בדילול הומאופתי. היא מושתתת על העיקרון של "דומה בדומה מרפא", החוק הראשון והעיקרי בהומאופתיה ("ההומאו" – דומה, "פתיה" – סבל) שנקבע על ידי ד"ר סמואל האנמן, כבר לפני יותר מ- 200 שנה.

מחלות, על פי ההומאופתיה, בין אם פיזיות, רגשיות או נפשיות, הן דרכו של הגוף להתמודד עם איומים רגשיים נפשיים ופיזיים. הן משמשות, בעצם, כנורת אזהרה למשהו פנימי יותר שאינו כשורה ובו יש לטפל.

ההומאופתיה נוגעת גם בשורש הבעיה, היא מכוונת למקום עמוק. היא נוגעת בסיבה וגם בתוצאה. כאב ראש או מיגרנה, בעיות עור, פחדים, חרדות – כל אלו הנם התוצאה, אך מה מסתתר מאחוריהם?

ההומאופתיה תחפש את התמונה הכוללת שמאחורי התוצאה ותתאים את הרמדי (הכנה הומאופתית) הנכונה ביותר לסיבה, לתוצאה ולתמונה הכוללת של המטופל. אז יתחולל ריפוי עמוק ללא דיכוי הסימפטומים שעל פני השטח וללא תופעות לוואי. כאשר ניגע בשורש הבעיה יהיה שחרור של הכוח הפנימי שלנו לטפל ביתר הבעיות.

הטיפול ההומאופתי מחזק את מערכת ההגנה של הגוף, משפר את תחושת ה- well being והשמחה ועוזר למנוע בעיות בריאות עתידיות.

ההומאופתית טלי לוי מספרת, כי "להבדיל ממצבים כרוניים, בהם כל אחד מבטא את התלונה שלו ממקום אינדיבידואלי, ויש לבחור רמדי מתאימה מבין מאות או אלפי רמדיס, במצבים אקוטיים חריפים רוב האנשים יגיבו באופן נקודתי לסיטואציה (למשל, אדם שמקבל  מכה חזקה יגיב פחות או יותר באופן דומה לאנשים אחרים שקיבלו מכה או פגיעה חזקה), ולכן מספר הרמדיס שישמשו לצורך אבחנה מבדלת יהיה מצומצם יותר, והבחירה תהיה בדרך כלל פשוטה יותר.  הרמדי תיבחר הן על פי סימנים חיצוניים אובייקטיבים והן על פי סימפטומים שהאדם חווה בזמן התלונה".

המסר של הספר

טלי לוי (צילום דני כתרי)

טלי לוי (צילום דני כתרי)

טלי לוי אומרת, כי "טיפול בהומאופתיה קלאסית עשוי להחיש את הריפוי בזמן קצר ולרוב להביא להחלמה מלאה. גם אתם יכולים. לכל אדם האפשרות לקחת חלק פעיל וליהנות מטיפול הומאופתי מהיר ונכון גם ללא ידע מעמיק בנושא. הוספת ערכה הומאופתית לארון העזרה הראשונה בבית או נשיאתה באופן קבוע בתיק או במזוודה בזמן טיול עשויה לשרת אתכם בשעת הצורך".   

בספר הסברים ברורים ומפורטים לגבי השימוש בתרופות ההומאופתיות והתאמתן בדיוק מרבי למצב שבו אתם נמצאים. החומרים עצמם אינם מכילים חומרים כימיים ואינם מלווים בתופעות לוואי, ולכן הם בטוחים לשימוש.

הספר מחולק לשלושה חלקים: בחלק ראשון  סקירה אודות ההומאופתיה והסבר העקרונות והמונחים הבסיסיים שלה. החלק השני מוקדש למצבי עזרה ראשונה שונים. כל פרק מציג את הרמדיס הבולטות המומלצות במצבים אלה. בכל רמדי מצוין אופן השימוש המומלץ בשילוב סיפורי מטופלים של המחברת ושל הומאופתים אחרים מהארץ ומהעולם אשר ממחישים הלכה למעשה את השימוש ברמדי. החלק שלישי מוקדש למצבים חריפים הדורשים ידע הומאופתי רב ועמוק יותר אשר טופלו בקליניקה של המחברת ואינם מתאימים לטיפול עצמי ביתי, אולם פותחים צוהר בפני הקורא לגבי יכולת הטיפול בהומיאופתיה קלאסית במצבים חריפים שונים. החלק האחרון של הספר מסכם את הנאמר ומאורגן בצורת טבלאות נוחות וקלות לקריאה.

מגיל 15 ידעה שתטפל באחרים

טלי לוי מעידה כי "מאז ומעולם האמנתי שיש יד טובה שמכוונת אותנו ושדברים לא קורים מאליהם. גם להומאופתיה לא הגעתי במקרה, כנראה". המסע שלה לכיוון ההומאופתיה החל בסביבות גיל 15. כבר אז ידעה שתעסוק בתחום טיפולי, אך לא ידעה להגדירו.

תרופות הומאופתיות במצבי עזרה ראשונה

תרופות הומאופתיות במצבי עזרה ראשונה

תרופות הומאופתות במצבי עזרה ראשונה / מתוך להקדים רפואה למכה

תרופות הומאופתות במצבי עזרה ראשונה / מתוך להקדים רפואה למכה

טיפים

ההומאופתית טלי לוי מעניקה לנו מספר טיפים שימושיים: לסובלים מחתך או פצע פתוח ניתן להשתמש בטינקטורה של Calendula שמשמשת כחומר אנטיספטי, מונעת זיהומים ומחישה את ריפוי העור. בדימום מהאף למשל לאחר חבלה או מכה חזקה יש ליטול  Arnica הומאופתית, רמדי שמתאימה במקרים של חבלות שמלוות בשטפי דם פנימיים. היא תמנע את הכאב ותעזור בספיגה של הדם. במקרה אחר, מסבירה המחברת "בו ילד תפס את אצבעותיו בדלת הפלדלת למשל, יש לתת Hypericum, רמדי שיעילה במקרים של פגיעה באזורים שעשירים בעצבים.

ומה עושים אם נעקצים על ידי דבורה והמקום נפוח ובצקתי, שורף ומעקצץ, אולם לחולה יש הטבה מאוויר קר ומקומפרסים קרים והחמרה מחום ? נוטלים את הרמדי שמופקת מארס הדבורה –  Apis mellifica.

"החלום שלי שבכל בית בישראל יהיה מונח הספר הזה, וכל אחד יוכל להשתמש בו בעת הצורך ולהרוויח ריפוי אמיתי בזמן הקצר ביותר ללא שימוש בחומרים כימיים וללא כל תופעות לוואי… אני תפילה שהתרופות ההומאופתיות יזכו להכרה ויעמדו לצד תרופות קונבנציונאליות בבתי החולים, באמבולנסים ובגופים נוספים אשר מסייעים במתן עזרה ראשונה על מנת שכל אדם ואדם ירוויח את בריאותו האמיתית ביושר ובכבוד. כולי תקווה שבזכות קריאת הספר תגלו שההומאופתיה מטפלת במצבים שונים ורבים, מהקלים והפשוטים ועד לקשים יותר, והטעימה מן הנושא רק תגביר את התיאבון להעמיק ולהרחיב את הידע בתחום".

 

להקדים רפואה למכה: טיפול הומאופתי במצבי עזרה ראשונה מאת טלי לוי, הוצאת הספרים אוריון, שנת 2013, 215 עמ'

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , ,

Category: דף הבית פנאי, מדריכים ופנאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.