אינקרסרון – הספר הראשון בסדרת ספרי הנוער שכבשה את ארצות הברית

| 12/03/2012 | 0 Comments

 

כמו הרבה דברים טובים – "אינקרסרון" וממשיכו "סאפיק" חדרו אל שוק הספרים כמים שקטים. הוא יצא לאור באנגליה כבר ב-2007, ולמרות ביקורות טובות קיבל מעט תשומת לב. הכל השתנה כשהגיע, באיחור רב (2012!) לארצות-הברית, אז חדר  במהירות לרשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס, הפך למושא שיחה בפורומים של ספרי נוער, זכה לתחרות נאה מאוד מצד חברות ההפקה (הסרט בדרך) ובאמזון נבחר לאחד מספרי הנוער בטובים ביותר לשנת 2010.

 

אינקרסרון הוא הראשון בצמד ספרים אשר מתרחשים בעולם עתידני-פנטסטי, המחולק לשניים: חלק אחד הוא כלא ענק, שהוא גם ישות מפלצתית השולטת בכל מי שנמצא בתוכה; החלק השני הוא ארמון שמתנהג כאילו הוא קיים במאה ה-18, וגם הוא, מתברר, סוג של כלא ששליטיו כופים את רצונותיהם על נתיניו.

 

תארו לעצמכם שהכלא עצום עד כדי כך, שמלבד אינסוף תאים ומסדרונות יש בו גם יערות, ערים ואוקיינוסים. הכלא הוא ישות שעוקבת אחרי האסירים בכל מקום ובכל רגע ביממה. פין הוא אסיר בכלא הזה. הוא איבד את זיכרונו ומשוכנע שהגיע אל הכלא מבחוץ, אולם אף אחד לא מאמין לו. המקום נעול וחתום מזה מאות שנים ורק אדם אחד הצליח להימלט ממנו אי פעם.

 

תארו לעצמכם ממלכה מהמאה ה-17, שמערכת מחשבים חכמה שולטת בה. אנשיה חייבים לחיות לפי כללי התקופה, הקִדמה אסורה, הידע הוא כוח. קלודיה היא נערה שחיה בעולם הזה. אביה הוא הסוהר של הכלא והוא עומד לחתן אותה עם שנוא נפשה. היא מעורבת במזימה חתרנית ורצחנית לשחרור העולם מעריצות הזמן. והיא נחושה בדעתה להציל את פין.

 

קתרין פישר היא משוררת וסופרת וולשית, שכתבה ספרי פנטזיה רבים. אינקרסרון והמשכו סאפיק הם המצליחים מבין ספריה עד היום. מאז ראו אור זכו לשבחים עצומים ושהו שבועות ארוכים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס. "פוקס" רכשו את זכויות ההסרטה ומתכננים את הפקת הסרט ל-2013. את תפקיד פין עומד לגלם טיילור לאוטנר מ"דמדומים".

 

 

"בעזרת דמיון עשיר ועלילה מסועפת,

הרומן הזה מחזיק את תשומת לבו של הקורא באותה נחרצות שאינקרסרון מחזיק את אסיריו", וושינגטון פוסט

 

אינקרסרון מאת קתרין פישר, תרגום: איריס ברעם, הוצאת כתר, שנת 2012, 404 עמודים

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

Category: ספרות נוער, פנטסיה ומדע בידיוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.