מסע אל הנפש – מסתורי הריפוי האנרגטי מאת כינרת מעיין / מסע אל נבכי נפש האדם

| 23/07/2013 | 0 Comments

מסע אל הנפש מאת כינרת מעיין

מסע אל הנפש מאת כינרת מעיין

מסע אל הנפש – מסתורי הריפוי האנרגטי מאת כינרת מעיין, עוסק במסע אל נבכי נפש האדם, צולל אל תהומות ונוסק אל פסגות של מטופלים ומעניק לקורא תובנות, הבנות ודרכים להיות מאושרים, מאוזנים ובעיקר להבין את נפתולי החיים וכיצד ניתן לפרום את הקשרים המעיקים ולחוות אושר ובריאות נפשית.

הספר מורכב משני חלקים עיקריים. המחברת, כינרת מעיין, מספרת על דרכה במעלה תורת הטיפול הרוחני, חייה, ילדותה ובגרותה; וחלק נוסף, העוסק במטופלים שהגיעו אליה, לשם הבנת קשייהם והדרכים להתמודד ולפתור את בעיותיהם.

כינרת מעיין (49), תושבת כפר סבא, בעלת תואר שני בפילוסופיה יהודית וקבלה ומנחת קבוצות מוסמכת. מתמחה בטיפולי גוף ונפש. למדה ומלמדת הילינג ותראפיה בודהיסטית, בעלת קליניקה לטיפולים וסדנאות.

כינרת מעיין מספרת, כי "אילו הייתי יכולה לתמצת את הכתוב בספר ואת התהליך העמוק והמופלא שליווה אותי במהלך כתיבתו- אולי הייתה נחסכת ממני עבודה מייגעת של כתיבה במהלך תקופה כה ארוכה והמון התחבטויות עד אשר הוצאתי את הספר הזה לאור. בשנת 1999 העזתי בפעם הראשונה בחיי לעצור את שגרת חיי, לשאול ולפקפק לגבי מוסכמות, נורמות ותובנות שמילאו וגדשו את חיי מעל 30 שנים. הבטתי אל מעבר למה שהיה כל כך בטוח והגיוני; ואז נפרצו הגבולות. מאוחר יותר, לאחר שהשכלתי 'לפנות מחסנים מאובקים', מידע מיושן מטריד ומחניק, הערתי מתרדמה ממושכת את הצורך הבסיסי ביותר שהיה קיים בי ובכל אחד מאיתנו – לתת ביטוי אמיתי לרוח הפנימית, ולנגן בדיוק את הנגינה שלי (שלנו). מרגע זה נפתחה בפניי דלת לגילוי פוטנציאל הריפוי שקיים אצלי ומודעות לרובד הרוחני, שהוא המרחב המופלא והאין סופי של ההוויה האנושית ומשאב אדיר לעבודה עם העולם האנושי של כל אחד מאיתנו.

הספר מנסה לתאר ולגעת בתחום העדין, העמוק והאין סופי של החוויה שלי כמטפלת בהילינג וכמי שבתהליך אדיר וכאוטי  יצאתי לעולם  עם סגולה של ריפוי או אפשר לאמר כוחות ניסתרים- שלא מניחים  לי לרגע –וקוראים לי יום אחר יום כל חיי לחבור ולהכיר בהם, וללמוד מא' כיצד בכלל להכיל אותם ומה לעשות בהם. למגע האנרגטי של כולנו, כפי הנראה יש כוח ועוצמות ריפוי, אלא שאחדים מאיתנו חייבים בצוו נפשם או נישמתם או מסלול חייהם לעסוק בזה, להכיר וללמוד כמעט לבד את הסוד שעימו הם נולדו  ולו הם מחוייבים בכל נימי נפשם.

הספר מורכב מחמישה חלקים עיקריים: יש בו שילוב בין החוויות  האישיות  הפרטיות  שלי ובין הידע החדש האנרגטי/רוחני שאני מלמדת, חוקרת מטפלת וחווה. ייחודו של מטפל בהילינג לעומת שיטות טיפול אחרות ברפואה הלא קונבנציונלית, הוא,  בין השאר, שהוא זה שמוליך דרכו את הכוח המרפא אל העולם וכל התהליך של המפגש הטיפולי הוא דרכו ובאמצעותו. זוהי התרחשות מופשטת לחלוטין כמעט ללא מגע יד, אך במקרים רבים השפעותיה לא יסולו בפז. כוחה, עוצמתה וייחודה של העבודה, היא דווקא בחוויה המופלאה ובתוצאות שלה – שלעיתים קרובות מידי קשה וכמעט בלתי אפשרי לבטא אותה במילים.

בספר הזה, לא וויתרתי, ובמהלך רגעי חסד שניקרו בדרכי הצלחתי לבטא במילים את מה שמתרחש מבחינתי במקום הקדוש ביותר- המפגש הטיפולי ביני ובין המטופל וכן בסדנאות שהותירו אותי ואת המשתתפים לעיתים קרובות ללא מילים מרוב התרגשות".

כינרת מעיין

כינרת מעיין

כינרת גדלה בקיבוץ של השומר הצעיר. היא מספרת כי "ילדותי סיפקה לי שלא מבחירתי המודעת אתגרים קיומיים לא פשוטים ומעט מאד כלים להתמודד מול השבט שסבב אותי. שני הורי היו אנשים פאסיביים,חלשים והמודל האנטי-גיבור מול חבר המשק האידיאלי. שניהם נפטרו בדמי ימיהם בנסיבות טראגיות, עליהם אני כותבת בספר. את חיי הבוגרים מחוץ למשק התחלתי בגיל  26, לאחר שסיימתי בהצטיינות לימודי תואר ראשון בספרות ומחשבת ישראל באוניברסיטת חיפה, עם קבלתי לעבודה כמורה לתלמוד בתיכונים הגבוהים ביותר בחיפה. במשך 10 שנים לימדתי בהנאה רבה, ובסיפוק אדיר מאות תלמידים את מקצועות היהדות בהקשר שהכי ניראה לי במרכז עמדו הסוגיות והמקורות שעוסקים בנפש האדם, בריפוי, בתהליכים של מודעות וצמיחה אישית. השלמתי תואר שני בפילוסופיה יהודית והייתי בשלבים של תחילת עבודת דוקטורט בבר-אילן. במהלך שנות ההוראה התחתנתי ונולדו לי שני ילדי.

בעקבות עבודתו של בעלי שעברה למרכז הארץ, עזבתי את חיפה ועברתי להתגורר בכפר סבא, שם נסיבות חיי הובילו אותי לעזוב את ההוראה הפורמלית ולהיכנס לתחום הרוחני-טיפולי בתהליך ממושך ומורכב ביותר. למדתי שלוש שנים הנחית קבוצות דינמיות- וגם עסקתי בהנחייה- של קבוצות במסגרות שונות, עיריית רעננה, אולפן כפר סבא ובתל-אביב במסגרת פרטית. במקביל וביתר שאת בשנים לאחר מכן התחלתי ללמוד ולטפל ברפואה אנרגטית. למדתי שיטות שונות במקומות שונים ויצרתי לעצמי קליניקה עם מתודה ייחודית לי לטיפול והנחיית קבוצות. מאז שנת 2004 אני מטפלת ומנחה קבוצות בהם אני משלבת ידע נירחב-שכולל רפואה אנרגטית-קבלה יהודית ופילוסופייה של המזרח. במהלך השנים יצרתי כמה וכמה סדנאות מרתקות שכל אחת בנויי סביב נושא מסויים, כשהמחנה המשותף של כולם הוא מודעות עצמית, התפתחות רוחנית רב מערכתי. במהלך כל השנים גם כתבתי והרבה לפני טיפול ואחריו, בעקבות סדנא או פגישה ולעיתים ללא קשר ישיר לעבודה. כך יצא שבמהלך 10 שנים הצטבר אצלי חומר אדיר- של תובנות, ומידעים לא מודעים שעלו במהלך הכתיבה, שאותם אני מביאה בספר זה בין היתר".

הספר מהווה גם עדות על הדרך המורכבת עד לחיבור ולגילוי של כוחות הריפוי והייעוד האישי של המחברת, אך בעיקר הוא מספר ומתאר את סיפורה וייחודה של תורת הריפוי שבה היא מטפלת ואותה היא מלמדת בקליניקה שלה.

 

מסע אל הנפש – מסתורי הריפוי האנרגטי מאת כינרת מעיין, הוצאת הספרים "דפים מספרים", שנת 2013, 111 עמודים

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: ניו אייג' ומיסטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.