מי מפחד ממתמטיקה? מילון מתמטי לילדים מאת אורה שיינרמן

| 13/01/2013 | 0 Comments

מילון מתמטי לילדים מאת אורה שיינרמן

מתמטיקה היא שפה של מספרים וצורות, וכמו כל שפה, הרבה יותר קל יותר לרכוש אותה בגיל צעיר. על מנת שילדים יצליחו לשלוט בה ולהבין את רזיה יש להקנות להם אוצר מושגים בסיסיים, בדיוק כפי שאנחנו דואגים ללמדם אוצר מילים בשפה העברית. הפחד והרתיעה "המפורסמים" מהמתמטיקה נובעים מכך שתלמידים אינם מבינים את המושגים היסודיים, הבסיסיים. אין צורך לפחד מהמקצוע הזה, לימוד נכון, והתיידדות עם המושגים בגיל צעיר, הן פתרון מוצלח לבעיה.

הספר מילון מתמטי לילדים מאת אורה שיינרמן, הוא מילון מושגים מקיף, המכיל  למעלה מ-200 מושגים במתמטיקה.  זהו מילון נרחב, צבעוני המפשט את המושגים המתמטיים כך שיהיו קלים להבנה לכל הגילאים. המילון מיועד לילדים החל מגיל 5 עד 10 ויכול לשמש הן ככלי למידה בסיוע ההורים והן לחזרה עצמית. הספר מיועד לקריאה משותפת של ילדים והורים (שתמיד רצו לדעת ולא היה להם האומץ לשאול…)

הספר מציג דוגמאות רבות לכל מושג, והטקסט מלווה בשתי דמויות ידידותית: סינוס וקוסינוס התולעים

הספר מציג דוגמאות רבות לכל מושג, והטקסט מלווה בשתי דמויות ידידותית: סינוס וקוסינוס התולעים

על מנת להקל את ההבנה, ולהנגיש את המתמטיקה – הספר מציג דוגמאות רבות לכל מושג, והטקסט מלווה בשתי דמויות ידידותית: סינוס וקוסינוס התולעים. זהו ספר שנכתב על סמך ניסיונה רב השנים בלימודי ילדים בגילאים שונים.

אורה שיינרמן, היא מתמטיקאית ואשת חינוך ותיקה. ילידת הארץ. שנים רבות עסקה בהוראת מתמטיקה ובהכנה לבגרות ונחשבה לפורצת דרך בתחום הוראת המתמטיקה, ולמקימת  מכון שחר – שהחזיק בשיאו עשרות סניפים. זהו ספרה השישי בתחום המתמטיקה והראשון לגיל צעיר. 

 

מילון מתמטי לילדים מאת אורה שיינרמן, איורים: קסניה טופז, אגם הוצאה לאור, שנת 2012, 226 עמ'

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: מדריכים ופנאי, ספרי עיון, ספרי מדע, ספרי תיעוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.