למדוד את העולם – איך נקבעו הגדלים הבסיסיים של הטבע מאת אשר קרביץ וכלנית דותן / מעשיר, מחכים ומשעשע

| 31/05/2012 | 0 Comments

כיצד חושב רדיוס כדור הארץ? מתי בכלל נודע כי הכוכב שלנו הנו בעל מבנה כדורי? כיצד חישבו הקדמונים את המרחק אל הירח, ואיך מחושב מרחק זה כיום? כיצד ניתן לשקול את כדור הארץ? כיצד נמדדה הטמפרטורה על פני השמש? בין דפיו של הספר "למדוד את העולם – איך נקבעו הגדלים הבסיסיים של הטבע" מאת אשר קרביץ וכלנית דותן תמצאו תשובות לשאלות מרתקות אלו ולרבות נוספות!

 

למדוד את העולם הוא ספר עיון מעשיר ומחכים וגם משעשע, הסוקר את ההיסטוריה של המדע ואת תהליך פיצוח המסתורין הגדול של היקום מבעד לפריזמת הגדלים הבסיסיים של הטבע.

הספר כתוב בשפה פשוטה ומחויכת המתאימה לכל גיל. מתוך הפרק הראשון: "הארץ איננה צלחית גדולה הנישאת על גבם של שלושה פילים הניצבים על גבו של צב. היא גם אינה בעלת צורת מצולע תלת מימדי. הארץ עגולה ככדור, ורמז לכך הוא האופן ההדרגתי שבו נעלמות ספינות מעינו של הצופה על החוף: תחילה ייעלם גוף הספינה, אחר ייעלמו המפרשים ואחרון חביב קצה התורן."

 

אשר קרביץ הוא סופר ומרצה למתמטיקה ולפיזיקה במכללה האקדמית להנדסה בירושלים ובאוניברסיטה הפתוחה. הוא כתב שישה ספרי פרוזה מצליחים, בהם הכלב היהודי שנמכר בלמעלה מ-100 אלף עותקים.

ד"ר כלנית דותן היא חוקרת בתחום האסטרופיזיקה באוניברסיטה העברית. זהו ספרה הראשון.

 

למדוד את העולם – איך נקבעו הגדלים הבסיסיים של הטבע מאת אשר קרביץ וכלנית דותן, איורים  נעם נדב, הוצאת ידיעות ספרים, שנת 2012, 263 עמודים

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , ,

Category: ספרות נוער, ספרי עיון, ספרי מדע, ספרי תיעוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.