פרשה באהבה מאת מירי שניאורסון / מעגל השנה היהודי מזווית נשית

| 12/04/2015 | 0 Comments

פרשה באהבה מאת מירי שניאורסון

פרשה באהבה מאת מירי שניאורסון

הספר "פרשה באהבה" מאת מירי שניאורסון כולל מגוון רעיונות, תובנות ומאמרים על פרשיות השבוע ומעגל השנה היהודי בזווית נשית רעננה ומפתיעה. פרשיות השבוע מלוות אותנו שנה אחר שנה, שבוע אחר שבוע. הן אינן סיפור היסטורי גרידא, אלא הדרכה שבועית מעשית לחיינו היומיומיים. הם מתאימים לכל מי שרוצה לחיות את פרשת השבוע ולדלות ממנה תובנות שיאירו את שגרת חייה.

קשה לך לקבל את גילך המתקדם? רוצה שכל שנותייך ישוו לטובה? מבקשת להתמודד עם מציאות חייך בצורה נכונה? תוהה מיהו ה"בעל האידיאלי"? מפהקת כל הזמן ושואלת את עצמך אם לא הגיע הזמן להפסיק לרוץ אחרי הזנב של עצמך ולקבל באהבה את מה שיש? אם גם את אישה, רעייה, אם, בת, חברה וידידה, הספר הזה הוא שלך. הוא יוצא מתוך הלב הנשי, היישר אל ליבך. מתוך עיון בפרשיות השבוע, את לומדת הרבה על עצמך, על הסובבים אותך ועל חיי היומיום שלך. שניאורסון מצליחה להביא לידי ביטוי את נקודת המבט הנשית שבפרשיות השבוע ומאמריה הם כר נרחב לרעיונות שימושיים ויעילים לכל מי שרוצה להעמיק עם עצמה בפרשה או להעביר את הרעיונות שבפרשה לנשים אחרות.

מירי שניאורסון, תושבת כפר חב"ד, אם ל-6, מייעצת ומלווה נשים להצלחה אישית וכלכלית, עיתונאית, שדרנית-רדיו מרצה, ומנחת-אירועים.

מירי שניאורסון מספרת: "לפני יותר מעשרים שנה הקמתי את רשת בגדי הילדים 'קידי-שיק'. העסק בחר בי, לא אני בחרתי בו. ההתנהלות הייתה תוצאתית: היזמות, ההתרחבות, הפעילות וההתמסרות שלי היו טוטאליים. שכחתי את עצמי בעבודה. במשך עשרים שנה מכרתי, שיווקתי ומיתגתי בגדי ילדים. כאשר בחרתי להיפרד מעולם העסקים ולמצוא את שליחותי האמיתית בעולם, החלטתי "למכור" את הידע והניסיון שאלוהים העניק לי ולתת מכוחי לנשים אחרות. כך הקמתי את 'מירי שניאורסון – הבחירה שלי', עסק שהוא למעשה אני. מטרתי היא ללוות נשים ולייעץ להן כיצד להגשים את חלומן ולפרוץ דרך בתחום העסקי והכלכלי". 

מירי שניאורסון  (צילום אבי מזרחי)

מירי שניאורסון (צילום אבי מזרחי)

מירי שניאורסון מספרת: "את הספר 'פרשה באהבה' כתבתי במשך למעלה משנה מתוך התבוננות מתמשכת בפרשות השבוע מנקודת מבט נשית ומתחדשת. אני אספנית. אני מלקטת ובוררת חוויות ותחושות וגם עושה איתן משהו. כל סיפור ששמעתי, כל דבר שלמדתי נתנו לי כלים נוספים לעזור לנשים אחרות להגיע להעצמה אישית ואף להצלחה כלכלית. את הסיפורים, את החוויות ואת השיעורים אני אוספת בכל מקום: במכולת, אצל הירקן, באסיפת הורים, בשיעור התעמלות, בשיעורי תורה בבסיסי צה"ל ובהרצאות בכל רחבי הארץ הנפלאה הזאת ואפילו בוועידות תעסוקה ובוועדות הכנסת".

"בכל המפגשים האלה מלווה אותי משנתו המרתקת והמעשית של הרבי מליובאוויטש שזכיתי להסתופף בצילו ולהימנות על צאן מרעיתו. נשים מחפשות העצמה, מחפשות דרך. נשים מחפשות הכרה בייחודיותן. אני בחרתי לחפש בתורתו של הרבי את התשובות לשאלות שהטרידו ועודן מטרידות נשים רבות בהן נתקלתי במהלך השנה האחרונה ובכלל. ו… מצאתי. מצאתי את התשובות במאות שיחות, מכתבים ומאמרים שהפנה הרבי לנשים בכל העולם. תשובות מאירות עיניים שמעניקות הדרכה ברורה ובהירה ומאפשרות לכל אחת למצוא את "הבחירה שלה". בקיץ תשע"ד מלאו עשרים שנה להסתלקותו של הרבי, ולמרות הזמן הרב שחלף מאז הלך מעמנו, רוחו שורה בקרב העם הזה ומהווה השראה למיליונים. אני יכולה להעיד זאת עליי ועל מאות הנשים בהן פגשתי במהלך התקופה האחרונה. עשיתי בחיי כמה בחירות חשובות (מי לא?), בחירות שחלקן שינו את חיי ואת הקשר שלי עם בורא העולם. בחירות ששינו את הקשר שלי עם אנשים אחרים במעגלים רחבים. כל אחת ואחת מאיתנו יכולה לבחור את הדרך שלה. זה מה שאני עושה. מדריכה ומלווה כל אחת לעשות את הבחירה שלה. זכיתי להעביר את המסרים האקטואליים בראי התורה והחסידות לנשים רבות ברחבי הארץ דרך הטורים שכתבתי ב'משפחה חסידית' או בשיעורים והרצאות שאני נותנת, ועוד יותר מכך: להגיע לאוזנן ולליבותיהן של עשרות אלפי נשים באמצעות תכנית הרדיו שבהגשתי, ברדיו 'קול חי'. הספר הזה נכתב בשבילן ובזכותן, והוא ישמש כפה לנשים רבות אחרות שאינן מעזות להניח על השולחן את הדברים שמציקים להן ולטפל בהם. תקופת כתיבת ספר זה לימדה אותי ש'אין כל חדש תחת השמש'. כל מה שמטריד אותנו היום, הטריד נשים מאז ומקדם. רק העטיפה השתנתה. אם כך, אין שום סיבה בעולם שלא לנצל את הידע האדיר שנצבר במשך אלפי שנים. את זה אפשר לעשות באמצעות עיון בתורה שנמסרה למשה מסיני, וזה מה שעשיתי שבוע אחר שבוע כפי שתוכלו לקרוא בעצמכן. את חוויית ההווה אפשר לחוות באמצעות הפרשה השבועית בתורה שמעניקה לנו הכוונה ומקור כוח לעבור את השבוע, ממנה אפשר ללקט תובנות רבות ועצות מעשיות לחיים הפרקטיים של היום יום.

"לפני כחצי יובל שנים הקמתי קונפקציה של בגדי ילדים שהפכה בתוך שנים ספורות לרשת חנויות בגדי ילדים מובילה בציבור הדתי והחרדי ולא רק בארץ. במשך השנים פגשתי מאות ואלפי נשים דתיות וחרדיות, בנוסף על מאות העובדות, המעצבות ומנהלות הסניפים שמנו בשיאן שמונה עשר חנויות.  גיליתי שיש מכנה משותף לכל אותן נשים (כמעט). כולן רוצות "לפנק, לפנק, לפנק" את ילדיהן. להלביש אותם בבגדים נאים ולטפחם. למדתי שהמושג "תרבות, אומנות ופנאי" של האישה קרוב יותר לקן המשפחתי שרק הן יכולות לדאוג לו ולקיים אותו על הצד הטוב ביותר. הבחירה החשובה ביותר שעשיתי בחיי, הייתה להשקיע במשפחה שלי ולבנות אותה מחדש לאחר שסיימתי את פרק האופנה בחיי. עדיין קשה לי להעדיף את הכלים שבכיור על פני הקריירה של אשת העסקים. לא פעם אני מתקשה להחליף יום עיון של יבואני טקסטיל ביום בישולים במטבח, ולעיתים אני עדיין נדרשת לבחור בין שיחה מעמיקה עם בני לבין שיחת רעים בשגרירות סין או טורקיה. זו הבחירה שלי! אני בוחרת לפני הכול במשפחה שלי. כל היתר נועד רק למטרה הזאת".

מירי שניאורסון מסכמת: "נכון ש'הכל צפוי', אך 'הרשות נתונה'. לכל אחת יש את האפשרות לבחור. לעשות את הבחירה הנכונה. גם במצבים קשים יכול אדם לבחור בין עצב לשמחה, בין תקווה לאכזבה, בין יוזמה ועשיה לבין גרירת רגליים. ניתנה לנו היכולת לבחור, וזה בהחלט בידיים שלנו. עשיתי את הבחירה שלי ומידי יום ביומו אני עושה אותה. גם את יכולה!"

 

 

פרשה באהבה – מעגל השנה היהודי מזווית נשית מאת מירי שניאורסון, הוצאת הספרים "כח המשלח", שנת 2015, 247 עמודים,  http://miri-mychoice.blogspot.co.il

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

Category: דתות ויודאיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.