הבית שלי על משאית- עוברים דירה מאת סיגל גיטלין כהן / איך מתמודדים עם חששות הילדים לקראת המעבר לדירה חדשה?

| 05/08/2012 | 0 Comments

רבים מאתנו מכוונים את מעבר הדירה לתקופה של סוף שנת הלימודים והחופש הגדול. מעברים, משברים והתמודדויות לא פשוטות הן חלק מחיינו כמשפחה. סיגל גיטלין כהן, שגידלה יחד עם בעלה 3 בנים, החליטה לתעד את הרגעים הקטנים והחוויות הגדולות, אותם צברה עם השנים בהם מחלה ואישפוז של האם, נסיעות תכופות של ההורים לחו"ל ללא הילדים ומעברי דירה, שכמעט כל משפחה נחשפת אליהם. 

החוויות הללו, שהתבססו על שיחות משפחתיות עם הבנים, חברים, אנשי מקצוע, ראיונות יזומים עם ילדים, תורגמו לשלושה ספרים, המוצגים דרך עיניו של אביר, בנה הצעיר של סיגל, ששניים מהם כבר ראו אור בשנים האחרונות "אמא שלי חולה מתי כבר תבריא?" ו"אמא ואבא טסים לחוץ לארץ".

"כולם אומרים לי איזה מזל, אתם עוברים דירה. מזל? איזה מזל? אני לא רוצה בכלל לעבור דירה חדשה. לא איכפת לי שאבא שלי קיבל עבודה חדשה ושאמא שמחה שעוברים לדירה גדולה. גם אם אמשיך לחלוק חדר עם אחי, ושבדירה החדשה יהיו לי מיליון ת'לפים חדרים ומרפסות… להורים שלי אין בכלל זמן אלי עכשיו, הם בכלל לא שאלו אותי אם אני רוצה לעבור דירה".

 

הבית שלי על משאית – עוברים דירה מתאר בסגנון קל, זורם וכובש את כל שלבי המעבר של ילד ומשפחתו. מעבר דירה הוא פרידה לכל דבר. הפרידה היא מדברים מוכרים ואהובים: חדר, שכונה, גן, חברים. כולם חוששים מפרידה, הקטנים והגדולים. הספר יכול להיות לעזר רב באופן שבו עוברת המשפחה את התהליך, תוך מתן לגיטימציה לחששות ולרגשות ואישור וטיפוח התקווה שלמרות שעכשיו קשה, עוד מעט יהיה טוב ושמח. כל פרידה היא פתח להתחלה חדשה ומבטיחה. הספר מאפשר לילדים להבין את התחושות שלהם, להתגבר על הקשיים וללמוד לקבל את החדש והלא מוכר, בד בבד עם הגשת תובנות וכלים להורים להתמודד עם רגשות ילדיהם.

הבית שלי על משאית – עוברים דירה מאת סיגל גיטלין כהן, איורים ססגוניים: לאסלו (לצי) בראון, הוצאה עצמית, שנת 2012, 35 עמ', מנוקד.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Category: ספרות ילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.