יום שני כחול – ראשון בסדרת מותחנים פסיכולוגיים מאת ניקי פרנץ'

| 30/01/2012 | 0 Comments

 

יום שני כחול הוא מותחן פסיכולוגי שמן העמודים הראשונים עונה על ההגדרה "אי-אפשר להניחו מן היד". סגנונו מינימליסטי, קצבי ומתוחכם ובמרכזו תעלומה מדירת שינה.

עלילתו סובבת סביב פרידה קליין, פסיכולוגית קלינית שמתמסרת לקשיים של מטופליה ושומרת על ארשת מקצועית, אבל לאחר שאחד מהם משתף אותה בפנטזיות אימה שמעורב בהן ילד קטן, היא מאבדת את שלוותה. אנגליה כולה נסערת מפרשת חטיפתו של ילד בן חמש, ופניו המתפרסמים בשערי העיתונים דומים באופן מחשיד לתיאורי המטופל. קליין, שהתעלומה שאליה היא נקלעת מערערת את קיומה הבטוח, פונה למשטרה וחוברת לקצין החקירות במצוד אחר החוטף. באמצעות הכלים הפסיכולוגיים שברשותה היא מנסה להתחקות אחר המבוכים האפלים בנפשו של החשוד, כדי להציל את הילד החטוף ולהחזירו לחיק משפחתו. 

 

ניקי פרנץ' הוא שם העט של שון פרנץ' וניקי ג'רארד, זוג בחיים וזוג לכתיבה, החתום על כמה מהמותחנים הפסיכולוגיים המוערכים והמצליחים בעולם. הם נחשבים ל"מומחים בתפניות עלילתיות מפתיעות" (אובזרוור) וב"דמויות הנחקקות בזיכרון" (מייל און סאנדיי).

יום שני כחול הוא הספר הראשון בסדרת מותחנים חדשה של הזוג (שעתידה למנות שמונה ספרים), והוא והפסבדונים ניקי פרנץ' זוכים לעניין רב, להצלחה גדולה בבריטניה (ולא רק – בהולנד בלבד נמכרו עד כה מ"יום שני כחול" יותר מ-80,000 עותקים), ולשבחי הביקורות.

 

"מותחן פסיכולוגי מעולה… הקוראים לא יוכלו להמתין כדי לגלות מה יהיה צבעו של יום שלישי" Publishers Weekly

 

לזוג פרנץ'-ג'רארד יש ארבעה ילדים גדולים שכבר עזבו את הבית והם אף פעם לא כותבים יחד: כל אחד כותב בחלל אחר בבית, וכשאחד מסיים פרק הוא מעביר אותו לשני, שמתחיל לכתוב את הפרק הבא.

 

 

בסרטון החמוד והארוך-במידה הבא מסבירים בני הזוג על סדרת הספרים החדשה של ניקי פרנץ' ועל החיים מאחורי הפסבדונים (לזוג יש ארבעה ילדים גדולים שכבר עזבו את הבית והם אף פעם לא כותבים יחד: כל אחד כותב בחלל אחר בבית, וכשאחד מסיים פרק הוא מעביר אותו לשני, שמתחיל לכתוב את הפרק הבא), על ההצלחה הגדולה שלהם (לזוג יש כבר תריסר מותחנים בסט-סלרז קודמים), על "יום שני כחול", ועל איך כותבים ספר יחד. וחיים יחד.   

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-14037933

 

 

יום שני כחול מאת ניקי פרנץ', מאנגלית: גיא הרלינג, ידיעות ספרים, שנת 2012, 398 עמודים.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

Category: דף הבית פרוזה, מתח בלש אימה, פרוזה תרגום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.