חידת הנומרולוגיה הקבלית מאת נפתלי פרום / יסודות תורת המספרים והגימטריה היהודית

| 07/08/2013 | 0 Comments

חידת הנומרולוגיה הקבלית מאת נפתלי פרום

חידת הנומרולוגיה הקבלית מאת נפתלי פרום

נפתלי פרום פונה בספרו החדש 'חידת הנומרולוגיה הקבלית – יסודות תורת המספרים והגימטריה היהודית' אל העולם המופלא של הגימטריה היהודית-קבלית ואל הנומרולוגיה, היא תורת המספרים המערבית. הספר  שופך אור על תורת המספרים המסתורית, רבת-העצמה, המופיעה ב"ספר היצירה" ובמבנה עץ החיים הקבלי.

הספר חידת הנומרולוגיה הקבלית – יסודות תורת המספרים והגימטריה היהודית מאפשר לכל קורא להבין את מקומו ואת דרך חייו ביקום בו הוא חי. ללמוד מה המשמעות והחשיבות הגימטרית–נומרולוגית של ספרות שם האדם, ומספרים אחרים המשפיעים על עצם קיומו.

נפתלי פרום בוחן את "חידת הנומרולוגיה הקבלית" פרט אחר פרט, חושף את ביטוייה בתחומים רבים ושונים, ועורך את ההשוואות וההקבלות אל שיטות נומרולוגיות ומיסטיות בתרבויות אחרות. בדומה לספריו האחרים, גם בספר זה מוגשת משנתו בצורה סדורה וברורה, המאפשרת לכל קורא להעמיק בה.

נושאי הספר: מהו הערך הנומרולוגי שלך? צורת המספרים; שמות הספרות בלועזית; נומרולוגיה במוזיקה, בגיאומטריה וכו; נומרולוגיה קבלית; נומרולוגיה קבלית בגיאומטריה; נומרולוגיה מערבית; הספרות 6 ו–9 בנומרולוגיה סינית; נומרולוגיה בספר יצירה; ערכים נומרולוגיים נוספים; עוד על מספרים וספָרות; נומרולוגיה בעץ החיים; המסלול הרוחני לפי סוקרטס; נומרולוגיה בשמות מספרים; נומרולוגיה בתנ"ך; ערכים נומרולוגיים בשפה העברית; מספרים ויסודות כימיים; נומרולוגיה במצרים העתיקה; משמעויות השם יהוה; זוגיות לפי הנומרולוגיה.                             

נפתלי פרום חוקר קבלה ומחברם של ספרים בנושא האותיות והשמות בהם "ספר השמות המלא לפי הקבלה"; "ספר האותיות והשמות המלא לפי הקבלה"; "ספר הזוגיות – אהבה ותקשורת לפי הקבלה"; "ספר צירופי האותיות והשמות לפי הקבלה" .

מתוך ההקדמה לספר

נומרולוגיה: "נומר" בלטינית משמעו מספר, ואילו ביוונית משמעו דבר. תורת הנומרולוגיה עוסקת ברעיון העומד מאחורי המספרים, או במשמעותם הסמלית של המספרים בתרבות האנושית.  זמן רב חשבתי לעצמי, בדיוק כפי שסוקרטס ועוד חכמים חשבו, כי היקום מגיב לסדר בתוך הכאוס. הוא נשלט בידי חוקי המתמטיקה ההגיוניים והמסודרים. גם הנומרולוגיה קשורה קשר ישיר לחוקים אלה.

אמנם המתמטיקה נתפסת כמדע רציונלי, ואילו הנומרולוגיה נתפסת כדבר–מה אזוטרי, אך אין הדבר כך. נומרולוגיה היא מערכת של חוקים מתמטיים שעליהם העולם והיקום מבוססים.

בספר זה אני מנסה לחבר בין עולם המתמטיקה לבין עולם הנומרולוגיה, ולהוכיח כי שניהם  מדעים טהורים וכי אף אחד מהם איננו אזוטרי, רוחני או בלתי קשור למציאות החומרית שלנו. הסדר שבתוך היקום מגיב למתמטיקה ולמספרים שבאים לידי ביטוי בנומרולוגיה.

בספר זה אספתי את כל החומרים הקשורים לנומרולוגיה מערבית ולנומרולוגיה קבלית, כולל רעיונות נומרולוגיים שאינם נמצאים בשום מקום אחר, וצירפתי את כל החומר לכדי חיבור אחד מושלם ומוגמר. הנה הגיע זמנו של חומר זה להיות מקובץ בתוך ספר אחד פשוט וקצר.

בספר זה אביא בתחילה את המקור לצורתם ולשמותיהם של המספרים, ובהמשך אכניס אלמנטים נומרולוגיים מן הקבלה ומן המערב.

 

חידת הנומרולוגיה הקבלית – יסודות תורת המספרים והגימטריה היהודית מאת: נפתלי פרום, הוצאת אסטרולוג, שנת 2013, 242 עמ'

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , ,

Category: ניו אייג' ומיסטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.