ערב "אומרים שירה 19" בהשתתפות: חיים גורי, יעקב ביטון, הילה להב, דורי מנור 6/6/12

| 31/05/2012 | 0 Comments

 

ערב "אומרים שירה 19" בהשתתפות ארבעה מהמשוררים המשמעותיים של ימינו, חיים גורי, יעקב ביטון, הילה להב, דורי מנור, ולהקת 'אֶקוּט', יתקיים ביום רביעי 6.6  בבית טיכו בירושלים.

 

 

 

 

 

איתי עָקִירַב ואמיר מְנַשֶּׁהוֹף, עורכי אומרים שירה, מסרו, כי "בערב הקרוב נבקש להתייחס בדרכים שונות לתערוכת צילומיו של אז'ן אטז'ה (1927-1857) 'פריז זה זה', המוצגת עתה בבית טיכו (אוצר: ניסן פרז). בערב יופיע חיים גורי בן השמונים ושמונה לצד הילה להב, ילידת שנת שמונים וחמש, שספר ביכוריה 'יחידה' ראה אור השנה בהוצאת הקיבוץ המאוחד וזכה להד משמעותי. כן יופיעו יעקב ביטון, מהמהפכנים הבולטים והנועזים של השירה העברית בת-זמננו, זוכה פרס טבע לשירה על ספר ביכוריו 'אִינָה דָדָה: משירי האם הגדולה' (כתר 2007), ודורי מנור, שיקרא משירי ספרו החדש 'אמצע הבשר' (הקיבוץ המאוחד) ומתרגומיו לשירי שארל בודלר, פול ולרי וסטפן מלארמה, המתכתבים עם המרחב הפריזאי המוצג בתצלומיו של אז'ן אטז'ה. מבחר משירי המשתתפים יופיע בחוברת שתראה אור לקראת ערב השירה. את רביעיית המשוררים ילוו חברי להקת 'אֶקוּט' הירושלמית (ענבל ג'משיד –שירה; גלעד ואקנין – גיטרה; עדן ג'משיד – צ'לו), שיבצעו, בין היתר, לחנים מקוריים לשירי המשוררים המשתתפים בערב. בנוסף, לפני ערב השירה, בשעה 19:00, יתקיים בַּמקום שיח גלריה עם יהודית קפלן, מאוצרי התערוכה."

עָקִירַב ומְנַשֶּׁהוֹף מספרים, כי "ערבי אומרים שירה החלו את דרכם לפני קצת יותר משנתיים וחצי בקצה (פאב מועדון ירושלמי אלטרנטיבי) זכרו לברכה. הערב הראשון והמיוחד התקיים ב-3 לנובמבר 2009. במרכז הערבים עמד הרצון הגלוי ליצור מילְייה ירושלמי של כותבים ולהעניק במה פתוחה למשוררים ולשיריהם הראשוניים ביותר. כעבור אחד עשר מפגשים שנפרשו על גבי שנה, חשנו שהנוסח של הערב מיצה את עצמו וביקשנו לנו בית חדש ואתו הבנייה מעמיקה יותר של הערבים.

בפברואר 2010 שבנו במתכונת חדשה של ערבי שירה בבית הקפה הספרותי תמול שלשום. בכל ערב הוזמנו להשתתף כארבעה משוררים ומשוררות בלבד וראתה אור חוברת שירים של המשתתפים באותו הערב. בין המשתתפים בערבים אלה: שחר-מריו מרדכי, לורן מילק, איילה פנייבסקי, מיכל זכריה, אבנר עמית, מיתר מורן, טובה ינקלביץ', אֵילאור פורת ועוד.

בסוף חודש אוקטובר 2011, במסגרת פרויקט מנופים, לקחנו חלק בערב בבית טיכו שמרכזו היה הדיבור המוחה. בערב זה, בחלל יוצא הדופן של בית טיכו, נוצר לפתע חיבור מופלא בין אומנות הדימוי החזותי לשירה המשוּררת בחלל הספרייה האינטימי. חיבור זה הוליד אחריו עוד כשלושה ערבים, והעתיד לפנינו. במפגשים אלו מתכתבים המשוררים עם התערוכות המתחלפות של בית טיכו. כך למשל באחד הערבים, במסגרת אירוע VIP המשלב אמנות וידיאו, לקחנו חלק בפתיחת התערוכה של האמן רודי להמן, 'דומם חי' על החיות שסביבנו ובתוכנו. השירים התכתבו בדרכים ישירות ועקיפות עם העבודות התערוכה. בין המשוררים שלקחו חלק בערבי אומרים שירה בבית טיכו: ישראל אלירז, מואיז בן הראש, אלמוג בהר, חדוה הרכבי, ערן הדס, אפרת מישורי, נדב ליניאַל, שי דותן, נעם פרתום, יואב עזרא ועוד."

 

           

 

ערב "אומרים שירה" 19 

בהשתתפות: חיים גורי, יעקב ביטון, הילה להב, דורי מנור ולהקת 'אֶקוּט'

יום רביעי ה-06.06, בשעה 20:00 בבית טיכו, הרב קוק 9, ירושלים

הכניסה חופשית

 
בחסות מוזיאון ישראל

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Category: אירועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.