מפעל הפיס משיק פרס חדש למתרגם / יעניק גם פרס כספי בסך 20 אלף ש"ח ל"רשימה הארוכה" של פרס ספיר לספרות

| 28/05/2012 | 0 Comments

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2012 יוצא לדרך עם 2 בשורות נוספות עבור הסופרים המועמדים והמתרגמים. לאחר ההכרזה על הגדלת גובה פרסי המשנה עבור חמשת הספרים ב"רשימה הקצרה" והזוכה בפרס ביכורים ל-40 אלף ש"ח לכל סופר, מכריז מפעל הפיס על  שתי בשורות חדשות : השנה יוענק פרס כספי של 20 אלף ש"ח  גם ל-7 הספרים מתוך ה-12 שיכנסו ל"רשימה הארוכה" ולא יכללו ב"רשימה הקצרה" – חמשת הספרים מתוכם נבחר הזוכה. כמו כן, לראשונה מפעל הפיס ישיק פרס למתרגם שיעמוד על 70 אלף ש"ח.

 

 

 

דולין מלניק, ראש אגף תרבות של מפעל הפיס אמר, כי "פרס למתרגם נועד להוקיר ולעודד גם את מי שלאורך השנים נמצאים מאחורי הקלעים ולא זוכים להכרה הראויה. הם עוסקים במלאכה מורכבת והודות להם אנו זוכים לקרוא טקסטים בעלי ערך תרבותי רב בעברית."

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2012 יחולק זו הפעם ה-12 לכותר הטוב ביותר של השנה עפ"י בחירת חבר השופטים, בראשותה של יושבת הראש החדשה, פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם וכיום נשיאת המועצה האקדמית העליונה ודיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו. הזוכה בפרס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ש"ח וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת עפ"י בחירת הזוכה. כמו כן, רוכש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מה"רשימה הקצרה" וספר הבכורים ומעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

בימים אלה נמשכת הגשת המועמדות של המול"ים עד לתאריך 6.6.12. ההכרזה על 12 הספרים שיעלו ל"רשימה הארוכה" צפויה לחול במהלך אוקטובר השנה, כשחודש לאחר מכן, בנובמבר, תהיה ההכרזה על 5 הספרים האחרונים שיעלו ל"רשימה הקצרה" והספר הזוכה בפרס ביכורים. בסוף דצמבר 2012-תחילת ינואר 2013 יוכרז הזוכה הגדול בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס ביסס במהלך השנים את מעמדו כפרס היוקרתי ביותר בספרות עברית וזוכה לעניין רב בתקשורת ובציבור. לא פחות מן הסופרים, מחכים כל שנה חובבי הספרות בארץ להכרזה הדרמטית על הזוכה בפרס. הספרים הזוכים הופכים לשיחת היום ומעוררים סקרנות ציבורית, ובכך מוגשם החזון שהוליד את הפרס – עידוד הספרות העברית ותרבות הקריאה.

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

Category: אירועי ספרות, דף הבית - ארועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.