ד"ר יובל נח הררי מהחוג להיסטוריה הוא בין הזוכים בפרס פולונסקי לשנת 2012

| 03/06/2012 | 0 Comments

ד"ר יובל נח הררי מהחוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית יקבל את פרס פולונסקי ליצירתיות ולמקוריות במדעי הרוח לשנת 2012 על ספרו "קיצור תולדות האנושות" (הוצאת דביר, 2011). הספר סוקר את כל ההיסטוריה האנושית משורשיה האבולוציוניים ועד פסגת ההישגים האנושיים. "לפני 70,000 שנים הומו ספיינס היה חיה חסרת חשיבות שמתעסקת בענייניה באחת מפינות יבשת אפריקה. היום הפכנו לאדוני הכוכב ולסכנה הגדולה ביותר למערכת האקולוגית שלו. הספר בודק איך זה קרה", מספר ד"ר הררי.

 

יחד איתו תקבל פרס גם פרופ' רות הכהן מהחוג למוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית על ספרה עלילת הרעש נגד היהודים, שיצא לאור בשפה האנגלית בשנת 2011 בהוצאת אוניברסיטת ייל. הספר חוקר את הקטגוריזציה ההיסטורית של היהודי כמפיק רעש בעולם נוצרי שנתפס כנשלט על ידי צלילים הרמוניים.

 

 

פרס פולונסקי מוענק על ידי הרשות למחקר ופיתוח באוניברסיטה העברית זו השנה התשיעית. יוזם הפרס הוא ד"ר ליאונרד פולונסקי, חבר בכיר באגודת השוחרים של האוניברסיטה העברית בבריטניה, אשר תרם בנדיבות לייסוד הפרס כדי להעלות על נס את היצירתיות של חוקרי האוניברסיטה. הפרס מוענק עבור יצירה מקורית – ספר, עבודה, חיבור או תגלית – בכל תחומי מדעי הרוח, אשר נכתבה או פורסמה בחמש השנים האחרונות. 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Category: אירועי ספרות, דף הבית - ארועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.