ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – יום רביעי 02 במרץ 2022

| 02/03/2022 | 0 Comments

ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106 FM – יום רביעי ה- 02 במרץ 2022:

 

 

משתתפים:

 

סיפרתי על שני מותחנים חדשים שיצאו החודש: אל תביטי לאחור שכתב גרג הורביץ (הוצאת דני ספרים) ועל נהר ארוך בוהק שכתבה ליז מור (הוצאת מודן)

אל תביטי לאחור מאת גרג הורביץ

אל תביטי לאחור מאת גרג הורביץ

נהר ארוך בוהק מאת ליז מור

נהר ארוך בוהק מאת ליז מור

את זווית ראייתה המיוחדת על החיים ביטאה סימה איזנבאך (האוז) כבר במילה הראשונה שלמדה לכתוב – את שמה הפרטי, אותו כתבה בכתב ראי – המיס. נטייתה הטבעית היא לכתוב בסגנון משמח, מצחיק ונותן תקווה לקורא גם בנושאי הגות רציניים. סימה טיילה בעולם, למדה באוניברסיטאות בירושלים, בלוס אנג'לס ובטקסס עד שהפכה להיות חסידת חב"ד בשנת 1984.  שמענו ממנה על ספרה יוצאת מן הכלל, קובץ סיפורים ושירים מקסים, מרתק ומרגש שנכתבו לאורך השנים על דברים שהציתו את דמיונה ועוררו אותה לחשוב, לכתוב ולצחוק. סיפורים מילדותה המיוחדת, מזמן היותה בנח"ל בקיבוץ גרופית בגרעין "יעלון", נודיסטית באי איוס, בחיפושיה אחר זהותה באוסטרליה, בארה"ב, באסיה ובאירופה. כיום סימה היא חב"דנקית ומאחר שנולדה בבית שלא שמר שבת, פונה סימה לכל סוגי הקהל ומבינה את כל "הצדדים" כך שסיפוריה ושיריה מכילים את כול. השירה היא תמצות הנפש. סימה בחרה לחלוק בספר הזה כמה משיריה בתקווה שהם ייגעו בנימי נפשכם.  (הוצאת ספרי ניב)

יוצאת מן הכלל מאת סימה איזנבאך (האוז)

יוצאת מן הכלל מאת סימה איזנבאך (האוז)

בבקרים לובש אלברטו לוי את חלוק הלבורנט ויוצא אל המעבדה.  בלילות הוא משאיר מאחוריו את המבחנות המבעבעות ואדי החנקן, נכנס לחדר העבודה בביתו וכותב. בפנים, מבודד מרעשי העולם, הוא חוקר בסבלנות חוויות ומתיך אותן למילים וצלילים שמהם עשויים חייו, חיים של מהגר. אלברטו הקריא משיריו ושמענו ממנו על ספרו שירים ומחשבות, קובץ מקסים ומרגש של שירים ומחשבות, מאחה שברי זיכרונות למילים שמרכיבות את חייו של הכותב. המבטא הזר פוגש שוב ושוב את הבדידות, על חוף הים, במספרה, בשדה התעופה, נוגע בשירים, מתפשט, לא מאולף, כמו פס דק של זיכרון מערפל רחוק . (הוצאת ספרי ניב)

השירים שהושמעו בתכנית היום – הלנה וטיול לילי בשדרות הנאון נכתבו ובוצעו על ידי אלברטו לוי.

שירים ומחשבות מאת אלברטו לוי

שירים ומחשבות מאת אלברטו לוי

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.