ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – יום רביעי 03 במרץ 2021

| 07/04/2021 | 0 Comments

ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106 FM – יום רביעי ה- 3 במרץ 2021:

 

 

משתתפים:

 

מעל 20 שנה הקדישה בלינדה בן-עטר-קוטלר, חברת קיבוץ רמת יוחנן, לחינוך ילדים בעלי צרכים מיוחדים ולהצלת בעלי חיים. נאמנה לדרכה זאת היא כתבה ספר שמשלב את הדאגה שלה לחסרי הישע: קלמן הקרנף בלי קרן על האף שמיועד לגילאי 12-5. הספר, שכל רווחיו מיועדים לארגונים שפועלים להצלת הקרנפים, נועד להעלות את המודעות להתעללות בבעלי חיים ולשימוש לרעה בהם על ידי בני אדם.  הוא מתאר בצורה ייחודית וצבעונית את מה שרבים מהפעילים למען בעלי חיים מתארים: "אכזריות בלתי נסבלת כלפי יצורים חפים מפשע וחסרי אונים מול בני אדם". זהו ספר ילדים נפלא, שלגיבור שלו – קלמן, קרנף צעיר, יש משהו שהוא הגאווה הכי גדולה שלו וגם הבעיה הכי קשה שלו – הקרן של אפו. היא כל כך מרשימה ויפה, שהציידים רוצים אותה ומוכנים לעשות הכול כדי להשיגה. מפגש מקרי עם זלדה הזיקית מוביל לפתרון יצירתי, שבזכותו יכול קלמן להמשיך בחייו בלי פחד. כמו קלמן הקרנף שרוצה להיות כמו כולם – כל ילד רוצה להיות מקובל ואהוב על ידי חבריו. דרך הסיפור נפגש הקורא הצעיר עם סוגיה מורכבת ומאתגרת: כיצד מצד אחד להישאר מי שאנחנו ולעשות את מה שאנו אוהבים ומהצד השני למצוא דרכים יצירתיות להתגבר על אבני נגף ומכשולים בחיים. בלינדה התארחה באולפן (הוצאת אוריון)

קלמן הקרנף בלי קרן על האף מאת בלינדה בן עטר קוטלר

קלמן הקרנף בלי קרן על האף מאת בלינדה בן עטר קוטלר

בלוגרית הספרים חגית בן חור סיפרה על החמות, המותחן שכתבה סאלי הפוורת (הוצאת כתר).

החמות

החמות

בלוגרית הספרים רעות אסתר פינקוס סיפרה על אחד מאיתנו הבא בתור שכתבה קארן מ' מקמנוס, ספר ההמשך ל"אחד מאיתנו משקר" (הוצאת כנרת זמורה).

אחד מאיתנו הבא בתור

אחד מאיתנו הבא בתור

מיכל פז קלפ, עורכת ספרות הילדים והנוער בהוצאת כתר, סיפרה על השושלת – נסיכים אמריקאים שכתבה קתרין מקגי, ספר ראשון בסדרה לבני נוער (הוצאת מודן) וציינה כמה ספרים חדשים שיוצאים החודש

השושלת - נסיכים אמריקאים

השושלת – נסיכים אמריקאים

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.