ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – יום רביעי 06 באפריל 2022

| 06/04/2022 | 0 Comments

ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106 FM – יום רביעי ה- 06 באפריל 2022:

 

 

משתתפים:

מה קורה כשאנשים נורמטיביים – כאלה שנחשבים "מלח הארץ", נאלצים לשנות קודים חברתיים כדי לשמור על עצמם ועל יקיריהם?  אריאלה בק פרסקי (מחברת 'הדרך למחילה') סיפרה על ספרה השלישי לובן השקר, רומן מרתק ומרגש. דורון, תלמיד כיתה יב גיבור הספר, עובר מסע מטלטל – תרבותי, ערכי  וחברתי מיוחד במינו. דורון עבר למסגרת של פנימייה בשל עימותים עם אביו, מנהל מחלקה כירורגית בבית חולים ורופא מוערך מאוד. אימו ורדית עלתה לבדה מרומניה כבחורה צעירה, למדה בבית ספר לאחיות ועובדת כאחות. במסגרת שיעורי הביולוגיה מתברר לדורון שלא ייתכן שאביו הוא באמת אביו והוא דורש הסברים מאימו, אותה הוא מעריך מאוד. הוא חושד שהיא בגדה בבעלה וחש שעולמו מתערער. מה הקשר לסיפורה של נערה מהמגזר החרדי בבני ברק, מה גילה דורון ומה קרה ברומניה? תקראו ברומן מרתק זה.  (הוצאת ספרי ניב)

לובן השקר מאת אריאלה בק פרסקי

לובן השקר מאת אריאלה בק פרסקי

האלוף במיל' יצחק בריק, הוא אדם עתיר זכויות במדינת ישראל ובעיקר בתרומתו לביטחונה. הוא לחם כמפקד פלוגה במלחמת יום הכיפורים וקיבל את עיטור העוז, אבל מי שיקרא את ספרו החדש בריק לוחם ללא פשרות יתרשם שהוא לוחם כעת בשטח האזרחי כדי שתהיה כאן מדינה יותר טובה. "כמי שגדל עם המדינה מיומה הראשון ולחם בכל מלחמות ישראל מאז מלחמת ששת הימים, אני עוקב בדאגה אחרי מה שקורה פה בשנים האחרונות ואני מקווה מאוד שיהיה כאן שינוי לטובה כדי שכל מה שבנינו לא ירד לטמיון", הוא אומר. "מהות החיים שלי היא נתינה. אני לא חושב מה ייצא לי מזה, אלא מה ייצא למדינה מזה. לאורך השנים הציעו לי תפקידים שיכולתי לעשות בהם הרבה כסף וזה לא עניין אותי. כל מה שעניין אותי זה לקום בבוקר ולהילחם למען החברה והפרט". בריק התארח הבוקר באולפן.

בריק מאת יצחק בריק

בריק מאת יצחק בריק

 

בריק – לוחם ללא פשרות הוא ספר מרתק מלא תובנות, העוסק במנהיגות במצבי קיצון ומשבר בימי מלחמה ושיגרה. ספר אשר מעביר בקוראיו צמרמורת, התרגשות עד דמעות והמון השראה, בסיפורים מסמרי שיער המתארים את חייו הסוערים ומעשיו של. בספר מתאר בריק מנהיגות בגובה העיניים, היכולת לגעת באנשים, ליצור נצוץ בעיני אנשיך, הרגשת שייכות ושותפות, אמון בעצמם ואמון בך כמנהיג, זו תמצית אומנות המנהיגות במיטבה. בספר מתוארים אירועים המצויים בליבה ומהותה של מדינת ישראל, בצמתים הכי דרמטיים, אירועים בהם היה לבריק חלק חשוב ומהותי במהלך ההגנה, הבנייה והעצמתה של המדינה, אירועים אשר תגלו בהם עניין רב. בנוסף לכך מתאר בריק בספרו גבורה, נחישות ודבקות במשימה של לוחמים הנלחמים עד כלות, הליכה עד הקצה בעקבות האמונה בצדקת הדרך, מתוך הבנה שאין לנו מדינה אחרת, והם נילחמים עם רוח לחימה בלתי מתפשרת על בטחונה ותקומתה של מדינת ישראל. בעקבות לחימה זו נסגרים ונפתחים מעגלים לאחר עשרות שנים מעוררי התרגשות והשראה עם משפחות של לוחמים שנפלו במלחמות ועם לוחמים שנפצעו קשה. הספר מדבר על ערכי ליבה – דוגמא אישית, מיקצועיות, יושרה ואמינות, נחישות ודבקות במשימה, לכידות וערבות הדדית איש לרעהו. ספר סוחף ומרתק.

יצחק בריק

יצחק בריק

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.