ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם מיום 07/06/23 שעה 2

| 07/06/2023 | 0 Comments

היום יום רביעי 07/06/23 בתוכנית ספרים סופרים ומה שביניהם ברדיו קסם 106אפאם – שעה שנייה:

 

אסף חיים ממן נודד כבר שני עשורים עם משפחתו המתרחבת בין חמש יבשות ועשרות קהילות. אחרי שכמעט טבע למוות החליט להוציא לאור ספר מרתק ומרגש בשם והאופנים וחיות הקודש (הוצאת ספרי ניב) בו הוא חולק עם קוראיו את הדמויות הססגוניות שפגש במסעותיו ואת ההבנה שבסופו של יום כל הדרכים מובילות לציון. אסף חיים ממן מתייחס לחיים כמו שכולנו אמורים להתייחס אליהם – כאל טיול זמני, חד פעמי בו כל יום שלא חווים חוויות הוא יום מבוזבז. שמענו מאסף חיים על סיפורו האישי ועל ספרו. את העלילה מובילים 12 גיבורים וגיבורות מעוררי השראה במסע אופניים ארוך ומאתגר בן חמישה חודשים מצפון אפריקה, דרך אירופה והמזרח התיכון לארץ ישראל. בכל פרק מוביל גיבור אחר את קבוצת הרוכבים ואת הקוראים, כמדריך תיירים מיומן, בעלילה בממד המרחב בארץ בה עובר המסע, בממד הזמן דרך ההיסטוריה הכללית והיהודית שהתרחשה בארץ הזאת ונותן לנו גם הצצה לדמותו המורכבת, לסיפור משפחתו  תוך כדי הצגה של נושאים שונים שמעסיקים את כולנו. כל אחד מהסיפורים ומהגיבורים הוא עצמאי בפני עצמו, אך קשור לאחרים בבחינת חוליה בשרשרת המסע. הקוראים שירשו לעצמם להיסחף בעלילות הספר בדיוק כמו הרוכבים במסע ייחשפו לסרגל מאמצים מתגבר במהלכו יוביל אותם הגיבור מפרק לפרק לסיפורים, לעובדות ולסוגיות מעניינות. המסע מלווה בנופים גיאוגרפיים ובהרבה מאוד היסטוריה כללית ויהודית. בכל מקום בו עובר המסע מתאר אסף את מה שקרה במקום ההוא מהזווית היהודית ומתמקד באישים אותם מכיר הקורא הממוצע בעיקר כשמות של רחובות. הספר כולל שילוב של טקסטים מהמקורות לצד קטעי שירה של משוררים ויוצרים עכשוויים.

והאופנים וחיות הקודש מאת אסף חיים ממן

[caption id="attachment_14651" align="aligncenter" width="225"]אסף חיים ממן (צילום: שרה ממן) אסף חיים ממן (צילום: שרה ממן)

סיפרתי על הספרים מרסי, המותחן שכתב דיוויד באלדאצ'י (הוצאת מודן) ועל בובה זהבה, ספר מנגן ושר מסדרת צלילי ילדות, סדרת ספרים מנגנים. בספר נאספו עשרה שירי ילדים שכתבה המשוררת מרים ילן-שטקליס, המבוצעים בעיבודים חדשים ויפהפיים של המוזיקאי צליל בירן. (הוצאות דני ספרים ושרברק)

מרסי מאת דיוויד באלדאצ'י

[caption id="attachment_14650" align="aligncenter" width="215"]צלילי ילדות - בובה זהבה - מרים ילן שטקליס צלילי ילדות – בובה זהבה – מרים ילן שטקליס

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים, דף הבית - סופר השבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.