ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם מיום 15/05/24

| 15/05/2024 | 0 Comments

היום יום רביעי 15/05/24 בתוכנית ספרים סופרים ומה שביניהם ברדיו קסם 106אפאם:

 

 

"לילדים שלנו יש גוף קטן, אבל נשמה גדולה ומיוחדת וכל מה שהם צריכים כמו הוא מבוגר אחד לפחות שיאמין בהם". עם המוטו המקסים הזה ניגשה שולי שפר פורת – פסיכולוגית חברתית, יועצת אישית וארגונית, לכתיבת ספרה חבורת חל"ק ותעלומת הקללה המסתורית (הוצאת ספרי ניב). זהו ספר מיוחד במינו שעוסק באומץ, באינטואיציה ובחיבור לדמיון ולאמונה שהכול אפשרי. הספר הוא ספר קסום על ילדים רגילים אמיצים בעלי דמיון מפותח מדי שמגלים באחד הימים שיחד עם אמונה בלב וחברים טובים הם יכולים לעשות דברים מדהימים.

שולי שפר פורת

שולי שפר פורת

ביום שבו הגיעה אניטה לפתח המערה ביער, היא הייתה בטוחה שהיא מדמיינת. כולם תמיד אמרו לה שהדמיון שלה מפותח מדי היא כבר חשבה להסתלק משם תיכף ומייד אבל אז היא שמעה קול קטן, שקרא לה להיכנס. ואיזה מזל שהיא החליטה להיכנס למערה, אחרת הקללה הייתה ממשיכה עד היום. מאותו הרגע הפסיקו האנשים לראות צבעים ואפילו השמש זרחה בגוונים של לבן אפרפר.  איך חיים בעולם שכולו אפור? איך מתמודדת ילדה שרואה צבעים בעולם אפור? מה היא תעלומת הקללה המסתורית ולמה הגיעה? האם תצליח אניטה, יחד עם חבורת חל"ק, למלא את התנאים הנדרשים להסרת הקללה ולהציל את הממלכה לפני שיעלה הירח האדום? אלה רק חלק מהאתגרים שגיבורי הספר מתמודדים איתם בצורה מעוררת השראה, מרגשת וקסומה. הספר מתאים לילדים בגילאי 7-12 .

חבורת חל"ק ותעלומת הקללה המסתורית מאת שולי שפר פורת

חבורת חל"ק ותעלומת הקללה המסתורית מאת שולי שפר פורת

זהו ספרה הראשון של שולי שנכתב לדבריה באהבה לכל הילדים והאנשים שהם הפיות והקוסמים האמיתיים של העולם הזה וגם כדי להעביר את המסר החשוב: "כדי לשנות עולם צריך להיות יחד". ממש מתאים לתקופה שלנו. שולי התארחה הבוקר באולפן ושמענו ממנה על ספרה לילדים ועל העיסוק שלה בתקשורת בטלפתיה עם בעלי חיים שמסייעת לאיתור חיות אבודות.

נשמתי, בחמלה מאת תמר אלרם

נשמתי, בחמלה מאת תמר אלרם

ד"ר תמר אלרם הקריאה כמה משיריה מתוך ספרה השני נשמתי, בחמלה (הוצאת ספרי ניב)

מלון ההתחלות החדשות מאת אלין הילדרברנד

מלון ההתחלות החדשות מאת אלין הילדרברנד

סיפרתי על הרומן מלון ההתחלות החדשות שכתבה אלין הילדרברנד (הוצאת כנרת זמורה)

Print Friendly, PDF & Email

Category: ביקור בית - משוררים וסופרים, דף הבית - סופר השבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.