ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – יום רביעי 29 בדצמבר 2021

| 29/12/2021 | 0 Comments

ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106 FM – יום רביעי ה- 29 בדצמבר 2021:

 

 

משתתפים:

 

מחפשים ספר שיגרום לילדים לעזוב את הסלולר ולהתחבר לדפים? נסו את "דובידודי" – ספר הרפתקאות לילדים מרתק שכתבו צאלה פינטו ורחלי סילברן, אם ובת. הן מציגות בספר זה נקודת מבט מרעננת על תקיעה פתאומית בחיים של כולנו ועל כל מה שבכל זאת טוב בתקופה מורכבת כזאת. שמענו מצאלה על ספרה לילדים שיעזור להם לגלות את האוצרות הטמונים בהם, יספק להם זמן איכות ייחודי ויזכיר להם שעם קצת אופטימיות ויצירתיות אפשר להתמודד עם אתגרים ולהתגבר על כל קושי. מקריאת הספר ילמדו הילדים  על הכוחות שיש בהם לשם התמודדות עם קשיים, על רגשות ועל דחיית סיפוקים. הם ילמדו לעצור, להתבונן ולראות את כל השפע שסביבם ובתוכם. עומר גיבורת הספר נאלצת להישאר בבית בגלל סיבה מסתורית. בידוד? מזג אוויר? אזעקות? היא עצובה ובודדה וסופרת את המשאלות שלה – מה היא הייתה יכולה לעשות לו רק הייתה יכולה לצאת. לפתע מגיח יצור מסתורי, דובידודי – דב קואלה עם ציפורני קסם, שעוזר לה לראות שהיא יכולה להגשים את כל המשאלות האלה אם רק תסתכל סביב ותהפוך את החלל למרחב מלא קסם והרפתקאות.  כך קרטון וגלילי נייר הופכים לטירה, סדין הופך לגלים וקופה ישנה הופכת לחנות צעצועים. הם מגלים שבעזרת יצירתיות ודמיון הם מצליחים להתגבר על הקושי ולבלות יחד את היום הכי נהדר בעולם. בסוף הספר הצעות לפעילויות בחיק המשפחה. (הוצאת עצמית, 054-7695696)

דובידודי מאת צאלה פינטו ורחלי סילברן

דובידודי מאת צאלה פינטו ורחלי סילברן

אתגרי המאה ה-21 קוראים לנו להעז, לחשוב רחב, להרחיב את טווח ואיכות החיבורים בינינו, לחלום רחוק ולפעול ממוקד. ד"ר שי בן יוסף (סוציולוג, מומחה בפיתוח ארגוני וקהילתי) סיפר על ניווט במורכבות – מסע בעולם מפתיע, ספרו החדש שיסייע לכם למצוא תשובות לשאלות רבות בהן נתקלים היום צוותי ניהול בארגונים מכל הסוגים. איך מנהלים תאגיד רב לאומי מצליח 'ללא מנהלים'? מה יכולים מנהיגים ללמוד מגידול ילדים? מה הקפיץ את יו"ר ומנכ"ל 'סטארבקס' להתחייב בפריים-טיים לפתוח את חדרי השירותים בבתי הקפה לכל? איך הצליחה רשות התעופה האמריקאית לפתור את בעיית 'פקקי התנועה' בשמיים, בשלושה ימים? מהם ארבעת העוגנים להובלת ארגונים בסביבה משבשת ומפתיעה? איך תסייע לך הגישה ההיברידית לנהל ארגון במציאות מורכבת? הספר נועד להאיר את דרכם של אנשים המנווטים בסביבה מורכבת ומפתיעה. משולבים בו לימוד אירועים, כלים יישומיים ועיון תיאורטי. (הוצאת ספרי ניב)

ניווט במורכבות מאת דוקטור שי בן יוסף

ניווט במורכבות מאת דוקטור שי בן יוסף

ולסיום הקראתי כמה שירים מתוך רק אומרת שכתבה שירה לוונטר מופרדי. תמצאו בספר בעיקר הרהורים על החיים, התקופה, הכתיבה, האהבה, אנשים, קשרים, רגש ונפש, וכן תיאורים שונים, התייחסות למילה ונגיעה בענייני קשב והרפיה. הכתיבה לא מתיימרת, לא מטיפה, לא תמיד צודקת. רק אומרת את האמת של הכותבת, ולא אף אמת אחרת. שירה מאמינה שהספר יגרום לכם לחשוב, להזדהות, להיזכר, להרהר, לרקום, לחלום, לכאוב ולאהוב ושיעשה לכם טוב. (הוצאת ספרי ניב)

רק אומרת מאת שירה לוונטר מופרדי

רק אומרת מאת שירה לוונטר מופרדי

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.