ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – יום רביעי 30 ביוני 2021

| 30/06/2021 | 0 Comments

ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106 FM – יום רביעי ה- 30 ביוני 2021:

 

 

משתתפים:

 

התלמוד הוא אחד האוצרות המשמעותיים של התרבות היהודית והמכונן המרכזי של המסורת שלנו לאורך הדורות. הרב ד"ר יחיאל בר לב סיפר על ההיגיון שבתלמוד ספרו החדש, בו הוא מציג בשפה ברורה ועדכנית את ההיגיון בסוגיות שונות בתלמוד ומראה את הרלוונטיות והחיוניות של הדיונים העתיקים של חז"ל, היורדים לעומק הסברה והנפש האנושית. הוא כותב בספר על התלמוד, חסידות, מחשבת ישראל וסיפורים אישיים. הרב ד"ר יחיאל בר לב, אחד מאנשי האשכולות בתקופתנו, חיבר עשרות ספרים בנושאי תורה וקבלה, ביניהם פירוש על התלמוד הבבלי והירושלמי ופירוש על ספר הזוהר בשם "ידיד נפש". (הוצאת ספרי ניב)

ההיגיון שבתלמוד מאת הרב ד"ר יחיאל בר לב

ההיגיון שבתלמוד מאת הרב ד"ר יחיאל בר לב

אם המשפחה היא ערך עליון בעבורכם אתם תשמחו לקרוא ולהקריא לילדים שלכם את הספר המקסים והמרגש המכונית של סבא (הוצאת ספרי ניב), שמגולל מערכת יחסים מופלאה בין סב לנכדו. לירון חוגג יום הולדת ומצפה למכונית צעצוע הכי מיוחדת שיש. סבא מושיק הבטיח. בכל שנה הוא היה מקבל ממנו מתנה קבועה – מכונית צעצוע מתנה. השנה לירון יהיה בן 6. אבל המכונית שלירון מחכה לה שונה לגמרי מהמכונית שסבא מתכנן לתת. האם לירון יאהב את המתנה? ומה היא בכלל המכונית המסתורית שסבא מחביא? את הספר כתב לירן לוי, חזן ופייטן, מדריך ידיעת הארץ ולשעבר מנחה תוכניות אירוח בערוץ 20 ובערוץ הידברות. לירן שספג הרבה מסורת וערכים בבית הוריו, מבקש להדגיש בספר את ערך המתנות הערכיות לילדינו ואת גדלות הרוח על החומר. הוא יספר על  חשיבות המשפחה, על אהבתו למוזיקה ועל פיוטים שנובעים מהנשמה. לירן התארח הבוקר באולפן.

המכונית של סבא מארת לירן לוי

המכונית של סבא מאת לירן לוי

קובי שמשי סיפר על חרדת הקורונה וחרדות נלוות, ספר השירים החמישי שלו. השירים שבספר נכתבו בין מרץ לדצמבר 2020 והם מתארים יחסים בין אדם לאדם שהשתנו לבלי הכר ואהבה שניצבה חסרת אונים אל מול קדושת החיים והצורך בשמירתם. בפרק זמן זה עולמנו נעצר, חברות וכלכלות נסוגו לאחור, ומדינות מיקדו ענייניהן בהתמודדות עם המגפה. (ספרי ניב).

חרדת הקורונה וחרדות נלוות מאת קובי שמשי

חרדת הקורונה וחרדות נלוות מאת קובי שמשי

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.