חולקו פרסי המכללה האקדמית ספיר ליצירה צעירה לשנת 2015

| 16/11/2015 | 0 Comments

חולקו פרסי המכללה האקדמית ספיר ליצירה צעירה לשנת 2015

חולקו פרסי המכללה האקדמית ספיר ליצירה צעירה לשנת 2015

בתאריך 8.11.2015 התקיים טקס חלוקת "פרס המכללה האקדמית ספיר ליצירה צעירה" בנווה שכטר. השופטים בחרו חמישה סיפורים קצרים שעלו לגמר, מביניהם זכו אדר שושני בפרס המכללתי בסך 3000 ₪, ויאיר אגמון בפרס הראשי בסך 7000 ₪. הסיפורים שעלו לגמר התפרסמו באנתולוגיה בהוצאת המכללה האקדמית ספיר, שהושקה באירוע לאחר הכרזת הזוכים.

התחרות, שמתקיימת זו השנה הרביעית, מזמינה כותבות וכותבים צעירים (עד גיל 30) מרחבי הארץ להגיש סיפור קצר שלא פורסם במסגרת אחרת, ובנושא מתחלף. מטרת הפרס לעודד יצירה צעירה, שוברת מוסכמות ורעננה, ולהעניק לה במה, עידוד ופרסום. 

השנה הוגשו לתחרות מאות סיפורים קצרים בנושא "הדרכים שלא נבחרו". על צוות השופטים נמנו העורך והסופר עמיחי שלו, הסופר משה סקאל, העיתונאית והעורכת נועה מנהיים, מירית בראשי מרצה במחלקה לתרבות, יצירה והפקה, ובוגר המחלקה אלמוג בן יהודה.

על הסיפור הזוכה בפרס הראשי ערגה מאת יאיר אגמון כתבו השופטים: "ערגה הוא סיפורה של בחורה צעירה, שמתפתה לנסוע ל'ריינבואו – היכל האהבה והרוח', בלי שמץ מושג מה מצפה לה שם. הכותב לוקח את הקורא דרך מפגש מקרי ומחמם לב באוטובוס הנוסע לאי-שם בנגב, ומצליח באמצעות כתיבה פראית, משוחררת ומלאת דמיון לתאר את הימים הדקיקים והקווים העדינים המורכבים שבתודעתה, במלאכת מחשבת עלילתית. ערגה הוא סיפור חמקמק, לא קל לעיכול, שבסופו לופת את הקורא בגרון ולא משחרר".

על מקודשת, סיפורה של אדר שושני, זוכה בפרס המכללתי כתבו השופטים: "לסיפור מקודשת יש קסם מיוחד, חמקמק ולא צפוי. הוא מביא אותנו לתוך אחד מחדרי השינה הכמוסים, ומסיר מהם את ציפוי הקלישאה. ביריעה קצרה מצליחה הכותבת בכישרון רב לתאר מערכת זוגית מסורתית, עם כוחה וכל פגמיה ויופייה, אבל בעיקר לשבור סטראוטיפים במחי יד אמן בוטחת, ולמפות מצב קיומי של בדידות חסרת מוצא, אנושית ומאוד נוגעת ללב".

במסגרת הערב זכינו לשמוע מפי פרופ' נורית גרץ, יוזמת הפרס ומייסדת המחלקה לתרבות, יצירה והפקה, על דרכה הספרותית והספר החדש שהוציאה לאור, "ים ביני ובינך". בנוסף יונתן קונדה סיפר על העשייה העצמאית שלו בתחום השירה המדוברת (Spoken-Word) וביצע קטעים מקוריים מיצירותיו יחד עם בליווי מוזיקלי של ערן זמיר.

לפרטים נוספים: http://www.sapir.ac.il/content/1003

לקריאת הסיפורים:

http://www.sapir.ac.il/files/7a790acebf3213f6928cb60fd488471a/uploaded_content/departments/culture/Publications/pras%20sapir%202015_book_to%20print.pdf

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: אירועי ספרות, דף הבית - ארועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.