"מדיטציה עושה לי את זה" מאת פנינה מרמלשטיין / לחבר את הדמיון למציאות

| 28/10/2014 | 0 Comments

מדיטציה עושה לי את זה מאת פנינה מרמלשטיין

מדיטציה עושה לי את זה מאת פנינה מרמלשטיין

הספר 'מדיטציה עושה לי את זה' מאת פנינה מרמלשטיין, מטפלת ומנחת  קבוצות  של  מדיטציה  וקלפים,  כולל כ–50 מדיטציות פשוטות, הנוגעות בכל תחומי החיים. תלמדו מהי מדיטציה, על השילוב בדמיון מודרך. בכל מדיטציה מוסבר תפקידה, התהליך, ונקודות למחשבה לאחר המדיטציה. תדעו דברים שכדאי לדעת כשמתרגלים מדיטציה. תלמדו על מדיטציות בתחום ההנאה והחוויה, בתחום הרגשות, בשילוב עם מנדלות, בתחום החברות, בתחום החי הצומח והדומם, בתחום היצירתיות, בתחום הצבעים, בתחום הניקיון וקבלת אנרגיית האור, בתחום ריפוי גוף-נפש, בתחום המסרים וההגנה, בתחום השפע, מדיטציות קצרות לרגיעה. המחברת מעוניינת לפזר את הערפל המיסטי שמסביב למדיטציה ורוצה לומר לכם שהמדיטציה היא דרך טובה, פשוטה  וזמינה לשחרר מתחים, דאגות וחרדות ולהגיע  לרגיעה  עמוקה  במישור  הפיזי  והנפשי.  המדיטציה מאפשרת לחוות  נינוחות  ושלווה  ומסייעת לגלות את היכולות הטמונות בנו – פתיחות, שיתוף, ריכוז, מיקוד, בהירות, הקשבה, אהבה, יצירתיות וכו'. מלבד  המדיטציות,  תמצאו  בספר גם שני פרקים נוספים, העוסקים בצבעים ותכונותיהם ובצ'קרות והגוף הפיזי.

לספר מצורפים 24 קלפים של 'פניני המנדטציה' – מדיטציות קצרות ומנדלות, אשר השילוב ביניהן מחבר את הדמיון למציאות. השימוש והקריאה בספר נעימים וקלים להבנה ומתאימים לכל אחד מאיתנו.

פנינה מרמלשטיין, נשואה, אימא לארבעה ילדים בוגרים וסבתא לארבעה נכדים, גרה בכפר- סבא.  בעלת תוארB.A.  בחינוך מיוחד ומחשבים. גמלאית של משרד החינוך, עבדה כמורה וכמחנכת במשך 31 שנה.

פנינה מרמלשטיין מספרת, כי "ההכרות שלי עם המדיטציה התחילה לפני כ- 20 שנה. למדתי במשך שנתיים מדיטציה בדמיון מודרך ומיד יישמתי בבית הספר בו לימדתי והתוצאות לא אחרו לבוא. התלמידים היו מרוכזים ונינוחים יותר רמת האלימות פחתה ונעלמה. וגם אצלי היו התפתחויות מדהימות של רוגע ריכוז מיקוד ובהירות ועוד.

בעקבות סיפור אישי

פנינה מרמלשטין (צילום אורית גז ברוקנטל)

פנינה מרמלשטין (צילום אורית גז ברוקנטל)

"ההשראה לכתיבת הספר באה בעקבות התוצאות של התלמידים ושלי. מורות וגננות ששמעו על התוצאות המדהימות ביקשו ממני לכתוב ספר שממנו יוכלו ללמוד כדי להדריך את המדיטציות בגנים ובבתי הספר שבו הן מלמדות. כן משפחתי שחוותה את התוצאות הנפלאות שהמדיטציה עשתה לי דחפה אותי לכתוב את הספר, וכמובן היה חשוב לי להעביר את המסר שיש תוצאות נפלאות למי שמתמיד במדיטציות".

"ההחלטה לכתוב את הספר הזה הגיעה בעקבות סיפורי האישי. בילדותי הלימודים לא עניינו אותי במיוחד, אך מבחינה חברתית הייתי ילדה פעילה מאוד. ארגנתי פעילויות שונות לחבריי, אהבתי לטפס על עצים ולהיות בצמרת, חיפשתי הרפתקאות שיעניינו אותי, והייתי בתנועה מתמדת. אני חושבת שחוויתי קושי בקשב ובריכוז, ולכן תיעלתי את עצמי לפעילויות כאלה. אני בטוחה שאילו אבחנו אותי בזמנו, היו מגלים שאני ילדה היפר-אקטיבית שזקוקה לטיפול. מסכנים היו הוריי, שלא ידעו כיצד להתמודד עם בתם השובבה. חייתי בתסכול ענק. כשהתבגרתי סבלתי מאוד ממיגרנות. הרגשתי שהראש שלי שוקל טונה! כששוחחתי עם אנשים, הראש שלי היה עסוק בחשיבה כמה צעדים קדימה. להתרכז במה שאנשים מדברים ובו-זמנית לחשוב קדימה — מקשה את החיים. הייתי עצבנית מאוד, כעסנית, כל מילה הציתה בי אש וגרמה לי להרים את קולי בצעקה רמה. לא אהבתי את ההתפרצויות שלי. בעקבות התחושות הקשות והתסכול החלטתי שאני צריכה למצוא פתרון. ידעתי שמשפחתי סובלת, ורציתי לשנות. אפי, בעלי היקר, השתתף באותה תקופה בקורס מדיטציה, וכשחזר הביתה שיתף אותי בחוויותיו הנפלאות. ראיתי שהמדיטציות מיטיבות ִאיתו, והחלטתי להירשם לקורס הבא. בנקודה הזאת התחילה פריצת הדרך שלי. בזכות לימוד המדיטציה התחלתי להרגיש טוב עם עצמי. הייתי רגועה, הקשבתי לאנשים, הצלחתי להתרכז, כאבי הראש פסקו, והרגשתי שראשי כבר אינו שוקל טונה. הפסקתי לכעוס, ונעשיתי נינוחה יותר כלפי עצמי וכלפי הסביבה. אנשים בסביבתי החלו להחמיא לי ולומר שאני רגועה וקשובה יותר. הרגשתי שקיבלתי מתנה ענקית: שקט פנימי שלא היה לי מעולם".

עוזרת להתמודד עם בעיות

"במקצועי כמורה וכמחנכת כיתה נתקלתי רבות בתופעות של אלימות, חוסר סבלנות וחוסר סובלנות, וחיפשתי דרכים להתמודד עם הבעיה שהחריפה עם השנים. כשלמדתי מדיטציה וזכיתי בעצמי לחוויה הנהדרת, הרגשתי צורך להעביר את המתנה הזאת לתלמידיי. תרגלנו בכיתה מדיטציות במגוון רחב של נושאים והתוצאות לא איחרו לבוא. התלמידים היו נינוחים ומרוכזים יותר, והאווירה הייתה רגועה מאוד. מורים שנכנסו ללמד בכיתה  שלי אמרו שזה תענוג ללמד את הילדים, ושאפילו בשעת הצהריים – שעה קשה ללימוד – התלמידים מרוכזים מאוד וכיף להיות איתם בכיתה. בעקבות ההצלחה בכיתתי לימדתי מדיטציה בכיתות נוספות באישורם של ההורים, כמובן. ההורים היו מרוצים מאוד מהתוצאות וביקשו להכניס את המדיטציה גם לכיתות שבהן לומדים ילדיהם האחרים. התלמידים אהבו מאוד את פעילות המדיטציה, שיתפו פעולה בשמחה והתוצאות היו נפלאות – הם נעשו שלווים, מרוכזים, קשובים, אוהבים, תקשורתיים ובטוחים יותר בעצמם. תענוג היה ללמד אותם ולהיות בחברתם. בבית לימדו  הילדים את  ההורים  את  המדיטציות שלימדתי בכיתה וההורים שיתפו פעולה . מה יכול להיות יותר יפה מזה! הצלחה מדהימה הייתה גם אצל ילדים בעלי לקויות למידה (ADD,ADHD) שהצליחו להשתתף במדיטציה למשך חמש דקות ויותר.

"בהמשך להתפתחותי למדתי וטיפלתי באנשים גם בהילינג B.A.T.  ורייקי. למדתי אימון בדרך הבודהיזם שמובילה את האדם לחיות את ההווה וליהנות ממנו. האימון מפתח את שאילת השאלות כי התשובות נמצאות תמיד אצלנו. דרך השאלות גורם המאמן לאדם לחשוב על חייו בזויות ראיה שונות ולהגיע לתשובות הנמצאות אצלו".

קיבלה את "פרס גלר" על עשייה בהתנדבות למען הקהילה

"מטבעי אני אישה אופטימית כשנוצרת בעיה כלשהיא תמיד אשאל מה זה בא ללמד אותי? החשיבה החיובית תמיד עוזרת לי בחיים. אני מתנדבת בעמותת אנוש (נפגעי נפש) מעבירה להם סדנא של מדיטציה וקלפים.

"התוצאות מדהימות אנשים נפתחים ומדברים בגלוי, והם אומרים שזה עוזר להם מאוד. אני מתנדבת בעבודה עם חולי אלצהיימר בתחילת דרכם וגם מעבירה סדנה של מדיטציות וקלפי מודעות לבני הזוג של החולים. על ההתנדבויות הללו קיבלתי השנה את 'פרס גלר' בשיתוף עם עיריית כפר-סבא על עשייה התנדבותית למען הקהילה. אני מלמדת אנשים חולים, אנשים שרוצים להירגע  מחיי היום יום לעשות מדיטציות מגוונות בדמיון מודרך".

בתעודה על קבלת פרס ע"ש זאב גלר ז"ל על עשייה בהתנדבות למען הזולת נכתב: "פנינה מורה לחינוך מיוחד, גמלאית של משרד החינוך, מתנדבת כ- 8 שנים בעמותת אנוש במועדון החברתי. פעם בשבוע מעבירה סדנת מדיטציה בדמיון מודרך. חברי המועדון נפתחים בפניה ומשתפים אותה ברזי ליבם על חוויות ורגשות שלא שתפו בהם איש מעולם. הם מחכים למפגשים עימה ומקפידים להגיע בקביעות.  פנינה מתנדבת כ- 4 שנים בעמותת "עמדא", עמותה לחולי אלצהיימר, בה היא פועלת עם חולים בתחילת שלבי המחלה, מבקרת אותם בביתם או במוסדות בהם הם שוהים. במקביל, מקיימת סדנה לבני זוג של החולים במטרה למלא את מאגרי הנפש בהתמודדות יומיומית עם בן-זוג דמנטי. פנינה מצליחה ליצור קשר עמוק עם החולים ובני משפחותיהם בזכות כישוריה, ניסיונה הרב, מקצועיותה ומחויבותה. היא מהווה משען ועוגן למשפחה וקרן אור לחולים. פעילותה של פנינה דורשת תעצומות נפש, חמלה ונתינה, שבהם התברכה פנינה ומעניקה מהם לחולים למשפחתם" (כפר סבא, 8/6/14).

פנינה מספרת, כי "היום ידוע שגוף ונפש שזורים האחד בשני ולכן גם רופאים ממליצים על מדיטציות לריפוי. אני מחברת את הקלפים והמדיטציה כדי שהאנשים יוכלו להיפתח להשתחרר להקשיב להיות בהירים ולזרום עם החיים.  מי היה מאמין שאני אכתוב ספר מדיטציה! זה לא היה אפילו בגדר חלום או מחשבה, אך יש לי רצון עז להפיץ את הכלי הנפלא הזה לכמה שיותר אנשים בארץ, ואולי גם בעולם, כדי שיוכלו לעזור לעצמם ולסביבתם להשתמש במגוון גדול של מדיטציות פשוטות, לחוות אותן וליהנות מהן. מה שעזר לי – עשוי לעזור גם לכם בתהליך פשוט מאוד.

"גם כיום אני מתרגלת מדיטציה פעמיים ביום, ולפעמים אף יותר, ובזכות כך אני מרגישה אנרגטית יותר, ממוקדת, רגועה ובעלת אינטואיציה מצוינת. אני חווה שקט פנימי ומתנהלת בשמחה וביצירתיות. היום אני אישה מאושרת".

מדיטציה היא כמו אהבה: קשה מאוד לתאר את מהותה. עד שלא חווים אותה לא מבינים באמת את ההוויה.

"החזון שלי", מספרת פנינה, "הוא לאפשר לאנשים בכל הגילים לחוות את המדיטציות מדי יום ביומו כדי שיהיו רגועים, קשובים, בטוחים בעצמם, ממוקדים, בהירים במחשבתם, מרוכזים, פתוחים ללמידה, אוהבים, תקשורתיים ושלווים בחיי היומיום, ויתנהלו בדרך נינוחה ויצירתית".

פנינה מרמלשטיין מסכמת, כי "המטרות שלשמן כתבתי את הספר הזה הן ללמד אתכם, אנשים בוגרים וילדים, להתנסות במדיטציה במגוון רחב בכל תחומי החיים. להעביר לכולכם את המתנה הענקית שקיבלתי, כדי שגם אתם תיהנו ממנה כמוני ותוכלו לעבוד בצורה מיוחדת וחווייתית על מגוון תחומים בחייכם – רגשות, בריאות, הגנה, ניקיון, חברות ואחרים ולסייע לכם להגיע לנינוחות וליצירתיות בחייכם ומתוך כך להשפיע לטובה גם על סביבתכם. להעניק לכם כלי שיסייע לכם להיות אנשים מאושרים".

 

מדיטציה עושה לי את זה מאת פנינה מרמלשטיין. הוצאת אוריון, שנת 2014, 127 עמודים, בתוספת 24 קלפים של פניני המנדטציה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Category: דף הבית פנאי, ניו אייג' ומיסטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.