מתח באוויר – הרפתקאות מתח ותעלומות: מומלצי נובמבר 2016

| 29/10/2016 | 0 Comments

מתח באוויר – הרפתקאות מתח ותעלומות: מומלצי נובמבר 2016

מתח באוויר – הרפתקאות מתח ותעלומות: מומלצי נובמבר 2016

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שמציעים עולם הנופש והטיולים, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים. וההצעה הפעם:  15  ספרים – מותחנים, ספרי ריגול והרפתקאות מומלצים חדשים.

 

 

 

אקשן חסר מעצורים

 

הכרזת מלחמה מאת בראד תור

הכרזת מלחמה מאת בראד תור

הכרזת מלחמה מאת בראד תור, הוא מותחן משובח, בכיכובו של הסוכן סקוט הרוואת, שפועל מחוץ לכל המסגרות הרגילות ומותח את הגבולות עד הסוף. סוכן ה-CIA מת באופן מסתורי מחוץ לגבולות ארה"ב. שישה תלמידים בתוכנית חילופי סטודנטים נעלמים ללא עקבות. אדם המחפש מקלט מדיני נעצר ונכלא. לכאורה, מדובר בשרשרת אירועים שאינם קשורים זה בזה. אך כשהכול מוביל בסופו של דבר להכרה שארצות הברית עומדת בפני מתקפה חסרת תקדים באכזריותה, הנשיא החדש נאלץ לפנות לסוכן האנטי-טרור סקוט הרוואת, כדי שזה ינהל שניים מהמבצעים החשאיים המסוכנים ביותר בתולדות המדינה: 'שָחרור' ו'אבק זהב'. הבעיה היחידה היא שכל אחד מהמבצעים האלה, אם יתגלה, עלול להוביל להכרזת מלחמה.

הספר מכיל אקשן חסר מעצורים שמתחיל בקראצ'י, פקיסטן, ממשיך בצפון קוריאה ובסין, ומגיע בסופו של דבר לחופי ארצות הברית עצמה. צוות האנטי-טרור של הרוואת עובד במשותף עם ה- CIA, ה- FBI ואפילו הנשיא עצמו כדי למגר את הסכנה הברורה והמידית המאיימת על אמריקה ועל העולם החופשי כולו. לעתים הכללים צריכים להתכופף ועל הרוואת וצוותו לפעול בשיטות בלתי קונבנציונליות, אך כשהמצב כה חמור, אין ברירה אלא להפעיל את כל האמצעים.

מאנגלית: שרה ריפין, הוצאת דני ספרים, 444 עמודים

זאב אימתני

אגם הזאבים מאת ג'ון ורדון

אגם הזאבים מאת ג'ון ורדון

אגם הזאבים מאת ג'ון ורדון הוא הספר החמישי בסדרת הבלש דייב גרני, ומרכזו עומדת תעלומה מרתקת שהולכת ומסתבכת עם כל גילוי חדש.

 

כשגבר צעיר מפלורידה מתאבד, המשטרה ממהרת לסגור את התיק. אלא שאז מופיע כומר בתחנת המשטרה ומספר שהגבר בא לפגוש אותו לפני מותו והתלונן שהוא לא ישן כבר שבוע. בכל פעם שנרדם, הוא נתקף באותו סיוט: זאב אימתני מזנק עליו ואז הופך לפגיון ודוקר אותו למוות. הסיוט היה נורא כל כך עד שהוא עבר היפנוזה אצל רופא ושמו ריצ'ארד האמונד, בניסיון להפסיק לעשן. אחרי שבוע מתגלה גופה נוספת, הפעם בניו ג'רזי. עוד התאבדות. פסיכולוג מקומי מספר שהמנוח הגיע לטיפול מאחר שסבל מסיוטים חוזרים על זאב אימתני, שהחלו אחרי שהופנט על ידי ד"ר האמונד. כמה ימים אחר כך נמצאים שני קורבנות נוספים שמתו באותן נסיבות. המשטרה חושדת שד"ר האמונד משתמש בהיפנוזה כדי לרצוח את מטופליו, אך הבלש המהולל דייב גרני מפקפק בתיאוריה מרחיקת לכת זו ויוצא לאגם הזאבים הנידח הנמצא עמוק בתוך היערות הפראיים של צפון מדינת ניו יורק, כדי לחקור את החשדות.

מאנגלית: רוני בק, הוצאות כתר ועברית, 413 עמודים                             

אהבה אובססיבית והונאה מבעיתה

את מאת קרולין קפנס

את מאת קרולין קפנס

את מאת קרוליין קפנס הוא מותחן מצמרר-מטריד-סקסי על אהבה אובססיבית והונאה מבעיתה ומתוחכמת. כשבֶּק גווינביר, צעירה בעלת שאיפות ספרותיות, נכנסת לחנות הספרים של ג'ו, הוא נשבה בקסמה בן רגע. בק היא כל מה שג'ו תמיד רצה: קשוחה, שנונה כתער וסקסית. הוא מוכן להרוג כדי שתהיה שלו. בק נמשכת אליו, כאילו נתפר עבורה. כשסדרה של אירועים מקאבריים ממוטטים את עולמה, יש רק אדם אחד שתוכל לפנות אליו. אבל בק לא יודעת הכול על ג'ו, וגם היא מסתירה משהו מאחורי החזות המושלמת שלה. כך הופכת מערכת היחסים האובססיבית למערבולת קטלנית.

זהו מעין ״התפסן בשדה השיפון״ מודרני וקיצוני (מאוד!). הוא כזה בגלל טון הדיבור האנטי-ממסדי של גיבורו ג'ו, ובאופן שבו הוא בוחן ומבקר את החברה. זהו אחד הרומנים הראשונים שמדבר על הfalse self- בעידן המודרני: הפער האדיר בין מי שאנחנו באמת לבין איך שאנו מציגים את עצמנו במציאות וברשתות חברתיות. גיבורי הספר מוצגים בשלושה אופנים דרך עיניו הבוחנות של ג'ו: הוא מנתח בסכין חדה את אופיים ומחשבותיהם, מתאר את התנהגותם ומשווה את אלה ליֵשוּת הדיגיטאלית של כל אחד מהם ע"י ציטוטים מדפי הפייסבוק שלהם, חשבונות הטוויטר והאינסטגרם, וכמובן המיילים שלהם. נדיר למצוא רומן שלם שגיבורו הוא הנבל, במקרה הזה פסיכופת אובססיבי. יותר מכך, הספר כולו מובא מנקודת מבטו ובקולו של הנבל, ובכך זוכה לסימפתיה ואהדה של הקורא.

מאנגלית: גיא הרלינג, הוצאת כנרת זמורה, 384 עמודים

סוכן על

קרונוס מאת מתיו דן

קרונוס מאת מתיו דן

המותחן קְרוֹנוֹס, ספרו השלישי של מתיו דן, ששירת שנים רבות כסוכן חשאי בשירות המודיעין הבריטי וזכה על שירותו בציון לשבח, משלב תכנים מעולם הביון והריגול והרפתקת מתח מעולה.

ויל קוקרן מחכה בגדנסק, פולין, לעריק רוסי שבידיו מסמך סודי ביותר. אבל, כשהעריק מופיע, מופיע גם צוות של שירות הביון הרוסי. ואז, במהומת קרב היריות, רכב מגיח וחוטף את העריק. כולם רוצים את האיש ואת המסמך שאיתו, אבל עכשיו הוא נעלם, וקוקרן והצוות שלו חייבים למצוא אותו, לפני שהרוסים ימצאו אותו. מהר מאוד מתברר כי מי שמושך בחוטים הוא קצין לשעבר בשטאזי, סוכנות הביון המזרח גרמנית, שלפני עשרים שנה יזם ברית סודית ביותר בין גנרלים רוסים ואמריקאים. אם הברית תופר, יופעל אחד המתנקשים הקטלניים בעולם. הרוסים מיד מפעילים את סוכן העל שלהם במרדף אחר המסמך הסודי, וכעת קוקרן עומד מול שני יריבים, ערמומיים וקטלניים, שלא יתנו לשום איש לעמוד בדרכם להשלמת המשימה.

 

מאנגלית: שמעון בוזגלו, הוצאות ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, 412 עמודים

                                            

מי מעוניין להסתיר את האמת?

 

הבריחה מאת דיוויד באלדאצ'י

הבריחה מאת דיוויד באלדאצ'י

הבריחה הוא מותחן מפתיע ומרתק מאת דיוויד באלדאצ'י. ג'ון פולר, החוקר הצבאי המבריק, נקרא למשימה רגישה במיוחד. אחיו עליו לאתר אסיר שברח מהכלא בלי להותיר עקבות. מדובר באחיו רוברט, שהואשם בבגידה ומחזיק במידע רגיש ומסווג. הוא נכלא בבית כלא שאי אפשר להימלט ממנו. או לפחות זה מה שכולם חשבו.

כשפולר מתבקש לעזור לתפוס אותו ולהביאו לדין, הוא מגלה שהוא לא היחיד שרודף אחריו. אבל הוא היחיד שרוצה לתפוס אותו חי. ככל שהחקירה מתקדמת, מסתבר שלא כולם מעוניינים בחשיפת האמת ושיש מי שיעשו הכול כדי להסתיר אותה. לידי ג'ון מגיעים פרטים חדשים על נסיבות הרשעתו של אחיו, על המערכת שהפקירה אותו ועל כך שאפילו הסוכנת שעובדת איתו, עם ג'ון, אינה תמימה כפי שהיא נראית. הוא מבין שלא יוכל לסמוך על איש – חוץ מאשר על אחיו. רשימת החשודים שלהם ארוכה, אך היא הולכת ומתקצרת לאחר שהעומדים בראשה מוצאים את מותם בנסיבות מסתוריות. ככל שהתמונה מתבהרת הם מבינים שהם ניצבים מול גורמים מסוכנים, שלמען אינטרסים אישיים לא יהססו לפגוע בכל מי שינסה לעצור בעדם, רבים ככל שיהיו.

מאנגלית: נורית לוינסון, הוצאת מודן, 467 עמודים

לפתור תיק ישן מהעבר

גאות ליל ירח מלא מאת סילה ורולף בוריילינד

גאות ליל ירח מלא מאת סילה ורולף בוריילינד

גאות ליל ירח מלא הוא מותחן מעולה מאת סילה ורולף בוריילינד, הזוג המלכותי של המתח השבדי. הגאות באותו לילה הייתה רצחנית. ילד צעיר צופה בשלושה גברים חופרים בור על קו המים ומכניסים לתוכו אישה צעירה. האישה בהריון והגאות עולה אט אט.

עשרים וארבע שנים לאחר מכן, הפשע המזעזע עדיין לא פוענח ושרשרת תקריות אלימות שוטפת את רחובות שבדיה. יש חבורה המכה חסרי בית, מצלמת את התקיפות ומעלה אותן לאינטרנט. כוחות המשטרה לא מצליחים להשתלט על גל הפשע הגואה אך מנסים למצוא איזשהו גורם משותף לתקיפות. הלחץ הציבורי מגיע לנקודת רתיחה ומסרב לקבל את התנאים הקשים בהם מתנהלת החקירה. אוליביה רונינג ממשיכה את המסורת המשפחתית, מנסה להיכנס לנעלים הענקיות שהשאיר אחריו אביה המנוח שהיה בלש אגדי. אוליביה עומדת לסיים את הכשרתה כשוטרת ומקבלת כמשימה מסכמת תיק ישן מהעבר, תיק פרשת האישה בחוף. הפרטים בתיק לא ממש מסתדרים לה והיא מנסה לאתר את החוקר המקורי, טום  סטילטון. אף אחד לא יודע לאן נעלם.

משוודית: יעל צובארי, הוצאת כנרת זמורה, 445 עמודים

 

יריב מטורף ומחושב

מר מרצדס מאת סטיבן קינג

מר מרצדס מאת סטיבן קינג

מר מרצדס מאת סטיבן קינג הוא הראשון בטרילוגיה בלשית, מותחן פעולה מבריק, שעוסק בחיים של כל אחד מאתנו.

מאות דורשי העבודה שעמדו כל הלילה בתור הארוך ליריד התעסוקה ייחלו אמנם להפתעה, אך הפתעה כזאת לא ראו גם בחלומותיהם השחורים ביותר. את מכונית המרצדס הגנובה שדהרה לעברם בכוונה ברורה להרוג לא היה ניתן אפילו לדמיין. שנה לאחר מסע ההרג שזכה לכינוי 'הטבח במרצדס', בלשי המשטרה בעיר הכל-אמריקנית במערב התיכון אינם קרובים אפילו לפענוח הפרשה. הבלש הבכיר ביל הודג׳ס, שהוביל את צוות החקירה, פרש מהמשטרה, ושותפיו עסוקים בחקירות אחרות. אבל כשהודג׳ס מקבל מכתב אנונימי המכיל פרטים חסויים על הטבח במרצדס, הוא מבין שהרוצח נמצא בסביבה ומתכוון לפעול שוב. כנגד כל כללי המקצוע שהנחו אותו בעשרות שנותיו כבלש, הוא מחליט לפתוח בחקירה פרטית משלו. נוטש את כורסת הטלוויזיה הנוחה ומתחיל לצרף את פיסות המידע זו לזו. וכאשר הוא מגייס לעזרתו גאון מחשבים צעיר ואת אחותה היפהפייה של בעלת המרצדס הקטלנית, הוא מוצא, להפתעתו, לא רק סיוע מקצועי אלא גם הבטחה חדשה לעתיד. רק שהיריב שמולו הוא מתמודד מתברר כמטורף ומחושב אף יותר מכפי ששיער.

מאנגלית: אינגה מיכאלי, הוצאת מודן, 513 עמודים

חלום בלהות שהופך למציאות

הסוד של פרעה מאת קלייב קאסלר

הסוד של פרעה מאת קלייב קאסלר

מתח עוצר נשימה, קצב מסחרר והומור משובח בספר הסוד של פרעה מאת קלייב קאסלר וגראהם בראון. רחובותיו המנומנמים של האי האיטלקי למפדוזה מתכסים ערפל שחור וכל תושביו מאבדים את הכרתם. הסיכוי להצילם נמצא בידיה של דוקטור רנטה אמברוסיני, רופאה בבית החולים המקומי, שהספיקה להסתתר בחדר אטום ולשדר ממנו קריאות מצוקה.

הודעותיה נקלטות במשדרים של ׳נומה׳, הסוכנות האמריקנית לחקר מסתרי הימים והאוקיינוסים. קורט אוסטין וג׳ו זוואלה נשלחים אל האי ומחלצים ממנו את הרופאה. אבל חייהם של שאר חמשת אלפים תושבי האי תלויים בזיהוי הרעל שהופץ בערפל השחור ובפיתוח מהיר של חומר נגדי.  העקבות מובילים את חברי ׳נומה׳ למי שפיתחו את הערפל השחור והוא משמש בידיהם כנשק יום הדין שמאיים על שלום העולם כולו. בראש הארגון הטרוריסטי עומד טארק שאקיר, מי שפיענח את סודות אימפריית הפרעונים ומתכוון להקים מעצמה גדולה וחזקה אפילו יותר. למען מטרה זו הוא נכון להקריב את כל מי שיקרה בדרכו, כולל המונים מבני עמו, אפילו את הקרובים אליו ביותר. צוות ׳נומה׳ יוצא למלחמה בחלום בלהות שהופך למציאות.

מאנגלית: רותי ונעם אור, הוצאת מודן, 363 עמודים

זוכה פרס הפנטסיה העולמי לשנת 2015

כולנו ממש בסדר מאת דריל גרגורי

כולנו ממש בסדר מאת דריל גרגורי

כולנו ממש בסדר מאת דריל גרגורי, הוא מותחן פסיכולוגי אפל מרתק, רווי הומור שחור, זוכה פרס הפנטסיה העולמי לשנת 2015, ושמעובד בימים אלה לסדרת טלוויזיה שתעלה בשנה הבאה.

זהו סיפורם של שישה אנשים, שלושה גברים (האריסון, סטן ומרטין) ושתי נשים (ברברה וגרטה)  ופסיכולוגית אחת, ד"ר ג'אן סאייר "המטפלת שמצאה אותנו, ואז שכנעה אותנו שהתנסות קבוצתית יכולה להועיל בדרכים שבהן טיפול אחד-על-אחד לא יכול". שישה אנשים שעברו לפני שנים התעללות איומה בידי כמה מהרוצחים הסדרתיים האיומים ביותר בתולדות אמריקה והצליחו לשרוד: אריסון הנער הגיבור של דנסמאות', בלש המפלצות, סטן הניצול היחיד, שהוא גידם, ששרד את משפחת ויבר, הקניבלים מארקנסו. ברברה שקילפו את העור שלה וגילפו את עצמותיה בעודה בחיים, גרטה מלאת הצלקות ומרטין שמתחבא מאחורי עדשות המשקפיים. הם מתקבצים שנים ארוכות לאחר מכן לקבוצת טיפול תמימה בה יוכלו, לראשונה, לדבר זה עם זה ולחלוק חוויות. אלא ששום דבר בקבוצת הטיפול הזו אינו תמים, ותעלומות העבר הרחוק קרובות אליהם משחשבו. מי מהם יצלח את חוויית הטיפול הקבוצתי?

מאנגלית: דוד חנוך, הוצאת גרף, 127 עמודים

חייהם עומדים להתהפך על פיהם

סנטרל פארק מאת גיום מוסו

סנטרל פארק מאת גיום מוסו

סנטרל פארק מאת גיום מוסו ("קולו של המלאך", "מחר") הוא מותחן עוצר נשימה על אליס, שוטרת פריזאית צעירה וגבריאל, פסנתרן ג'ז אמריקני שמוצאים את עצמם בוקר אחד אזוקים יחד על ספסל בסנטרל פארק. הם לא מכירים ולא זוכרים שנפגשו.

בערב הקודם אליס בילתה עם חברות בשאנז אליזה, ואילו גבריאל ניגן במועדון בדבלין. בלתי אפשרי? ואף על פי כן. אין להם מושג מה קורה, לא זוכרים דבר מהלילה הקודם, כל כך הרבה שאלות מבולבלות עולות בהם. איך הם הגיעו למצב הזה? של מי הדם המכתים את חולצתה של אליס? למה חסר כדור באקדח שלה?

לאליס וגבריאל אין ברירה אלא לנסות לברר מה קרה להם. אין להם מושג שמה שהם עומדים לגלות יהפוך את חייהם על פיהם.

 

מצרפתית: אביגיל בורשטיין, הוצאת כנרת, 270 עמודים

 

 

פושע בלתי נראה

 

בלתי נראה מאת ג'יימס פטרסון

בלתי נראה מאת ג'יימס פטרסון

בלתי נראה מאת ג'יימס פטרסון ודיוויד אליס, הוא ספר מתח מהסוג המשובח, מחשמל ומורט עצבים.

כולם חושבים שאמי דוקרי מגזימה ושעליה להשלים עם כך ששריפות בלתי מוסברות פורצות מדי פעם, ולא תמיד ניתן למנוע אותן. אבל אמי יודעת שבמקרה של אחותה לא זה היה הסיפור. ליבה אומר לה שאחותה לא מתה בשריפה רגילה, ושעליה לגלות מה בדיוק קרה שם. אמי היא חוקרת באף-בי-איי, שנאלצה לצאת לחופשה כדי להתאושש מהמשבר שפקד אותה. את זמנה הפנוי היא מנצלת כדי לאסוף מידע על שריפות בלתי מפוענחות ברחבי ארצות הברית ולחפש מכנה משותף ביניהן. היא מגייסת את כל הידע שצברה ואת מעט הקשרים המקצועיים שעוד נותרו לה, ויוצאת להציל את הקורבן הבא מידיו של פושע בלתי נראה. אבל גם כשהעדויות המצטברות מחזקות את טענתה היא מתקשה לקבל את גיבוי המערכת, בגלל יוליוס דיקינסון, הבוס שלה. יוליוס נוטר לה טינה ישנה, גם משום שבראש החקירה ניצב בוּקס, החבר שלה לשעבר, ובעיקר משום שאיש אינו מאמין שיש בנמצא בן אנוש שיכול להיות אחראי לזוועות האלה.

מאנגלית: נורית לוינסון, הוצאת מודן, 365 עמודים

לאובדן הזיכרון יש מחיר

כלום לא נשכח מאת וונדי ווקר

כלום לא נשכח מאת וונדי ווקר

כלום לא נשכח מאת ונדי ווקר הוא מותחן פסיכולוגי מסחרר ואינטליגנטי. תקיפה אכזרית מפרה את השלווה בעיירה האמידה פיירוויו. ג'ני קרמר, נערה יפה בת חמש-עשרה, מתגלה בשולי היער חבולה ומטושטשת לאחר שהותקפה בברוטליות.  בבית החולים היא מקבלת טיפול תרופתי שנוי במחלוקת שמוחק ממוחה את הזיכרונות מאותו לילה. אבל במשך החודשים הבאים, בעוד הפצעים בגופה מתאחים, מסתבר שלאובדן הזיכרון יש מחיר: תחושות נטולות הסבר רודפות את אותה, עד שהיא אינה יכולה לחיות איתן עוד. 

ד"ר אלן פורסטר, פסיכיאטר מומחה לטראומה, מקבל את ג'ני לטיפול. הוא מאמין שכדי לאחות את הפצעים בנפשה, עליה לזכור מה קרה באותו לילה. אך גם לשחזור הזיכרון יש מחיר: אביה של ג'ני שוקע בחיפוש אובססיבי אחר התוקף המפלצתי. אמה מנסה נואשות לגונן על סודותיה שלה ולהיאחז בחזותה המושלמת. וד"ר פורסטר מגלה כי כאשר מתחיל להיפרם מרקמו העדין של הזיכרון, אין לדעת לאן יוליכו החוטים. עתה עליו להחליט מה יהיה מוכן לעשות וכמה רחוק יעז ללכת, לפני שהחוטים ייכרכו גם סביבו. 

מאנגלית: אינגה מיכאלי, הוצאת מודן, 320 עמודים

מרוץ נגד הזמן

לילה ארוך בפריז  מאת דב אלפון

לילה ארוך בפריז מאת דב אלפון

לילה ארוך בפריז מאת דב אלפון, הוא רומן ריגול, יצירה עכשווית, מתוחכמת ומפתה, על רקע המלחמה הקרה החדשה, זו שבה מיליוני תכתובות מיורטות, נסרקות וממוינות בכל שנייה.

כאשר סטארטפיסט ישראלי נחטף מיד אחרי שהוא נוחת בשדה התעופה ״רואסי שארל דה גול״, מוצאת את עצמה אוריאנה טלמור, קצינת ביטחון צעירה ומבטיחה של יחידת המודיעין 8200, במרוץ נגד הזמן, נגד הממונים עליה ונגד כוחות פוליטיים וכלכליים חסרי מעצורים. ייתכן שהאיש היחיד שיכול לעזור לה הוא מי שעתיד לתפוס את מקומה כראש ״המדור המיוחד״ של 8200, אלוף משנה זאב עבאדי הכריזמטי והשנוי במחלוקת. אבל האם הוא נמצא בזירה באמת במקרה?  כאשר נחטף מבית המלון ״לה גראנד הוטל״ בפריז צעיר ישראלי נוסף, חלקי הפאזל מתחילים להתחבר ובריתות אפלות בלשכת ראש הממשלה בירושלים מתחילות לקרוס. כשמפרידים ביניהם מפקח משטרה צרפתי אובד עצות, יועץ תקשורת אמריקאי נכלולי, יחידת קומנדו סינית נטולת רחמים ואיל הימורים אוסטרלי מושחת, אנשי ״המדור המיוחד״ חייבים למצוא דרך לשתף פעולה מתחת לרדאר של כל אויביהם, משני צדי קו טלפון לא מאובטח אחד.

הוצאת זמורה, 349 עמודים

 

לפענח את הרצח

הפרשה המסתורית מאת אגתה כריסטי

הפרשה המסתורית מאת אגתה כריסטי

תרגום חדש לספר הפרשה המסתורית בסטיילס מאת אגתה כריסטי, שראה אור ב-1920, והוא התעלומה הראשונה שכריסטי מציגה בה את הבלש הרקול פוארו לפני הקוראים. פרסומו מסמן את תחילת הקריירה המפוארת של כריסטי ופוארו גם יחד.

אמילי אינגלתורפ, הגבירה המבוגרת של אחוזת סטיילס, נרצחת במיטתה, והרקול פוארו נקרא לפענח את הרצח. ברשימת החשודים הארוכה מצויים כל שוכני האחוזה והאורחים, שכן לדידו של הבלש הנודע, גם בעל המראה התמים ביותר עשוי להתגלות כרוצח קר לב. בעשורים הבאים יופיע הבלש הבלגי המשופם והיהיר ב-33 רומנים ובעשרות סיפורים קצרים שתכתוב כריסטי, והיא תיעשה, בעיקר בזכות פוארו, למחברת הרומנים המצליחה והרווחית ביותר בתולדות הספרות. ספריה של אגתה כריסטי, באנגלית ובלשונות הרבות שאליהן תורגמו, נמכרו במאות מיליוני עותקים, פוארו הונצח באיןספור עיבודים לקולנוע ולטלוויזיה, והוא נחשב לבלש הספרותי הנצפה והנקרא ביותר ברחבי העולם. מצורפת אחרית דבר מאת דרור משעני, המציבה את הרומן בהקשר עכשווי.

מאנגלית: מיכל אלפון, הוצאת עם עובד, 264 עמודים

 

שערוריית רציחות

מועדון המתאבדים מאת רוברט לואי סטיבנסון

מועדון המתאבדים מאת רוברט לואי סטיבנסון

מועדון המתאבדים מאת רוברט לואי סטיבנסון היא פרשת הרפתקות קצרה בשלושה פרקים המתרחשת בלונדון ובפריז. יצירת נואר ויקטוריאנית מענגת פרי עטו של מחבר 'ד"ר ג'קיל ומר הייד', 'אי המטמון' ועוד. גיבורה, הנסיך פלוריצל איש בוהמיה, המבקר באנגליה עם שלישו הנאמן הקולונל ג'רלדין, מסתבך שם בשערוריית רציחות ושם לו למטרה להעניש את האשם בהן.

 

מאנגלית: אברהם יבין, הוצאת עם עובד, ספריה לעם, 120 עמודים

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: חשיפה ראשונה: + פרק ראשון, מתח בלש אימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.