ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל / לדעת מראש לקראת מה את הולכת

| 15/07/2017 | 0 Comments

ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

 

ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל מיועד בעיקר לנשים, אבל לא רק. אם את בעלת עסק מהבית או חשבת להיות כזו, הוא יאפשר לך לדעת מראש לקראת מה את הולכת. הוא ייתן לך מידע חיוני, רעיונות, פתרונות, ותובנות. אבל הכי חשוב, הוא ייתן לך הצצה נדירה אל הווי החיים בבית שהוא גם עסק, צידה לדרך וחיבוק של עידוד.

הספר מיועד לנשים בעלות מקצוע שרוצות לעצמן קריירה עצמאית אבל לא רוצות לוותר על נוכחותן בבית, על נוכחותן בזוגיות, בהורות ובכל הפרטים בשלבי הגידול של הילדים שלהן הן קהל היעד העיקרי של הספר הזה כמובן. גם גברים ששוקלים לעבוד מהבית מוזמנים לחוות את החוויה דרך העיניים של מונה אריאל, וגם אנשים, נשים וגברים כאחד, שכבר עושים זאת, מנהלים עסק מתוך הבית ומתמודדים עם כל הסוגיות הייחודיות של המסגרת הזו יוכלו למצוא בספר הרבה מאוד עצות, נקודות הזדהות, אנקדוטות שקורות, מתברר, לא רק אצלם, פתרונות שונים ומשונים ותובנות מהדרך שלה.

מתוך ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

מתוך ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

מונה אריאל (45), אם ל- 2 ילדים, אחד חייל ואחת בת 17, בעלת סטודיו MoonArt לעיצוב גרפי הנותן שירותים לבעלי עסקים קטנים ובינונים בתחום העיצוב מיצוב ודיגיטל וכן מתמחה בעיצוב עימוד והפקת ספרים אישיים כגון ספרי הוקרה, פרישה, תיעוד, הנצחה, ומפעל חיים.

מונה אריאל מספרת: "כאשר יצאתי לעצמאות ופתחתי את הסטודיו הפרטי שלי לעיצוב גרפי, לפני חמש עשרה שנה, לא ידעתי לקראת מה אני הולכת. לא היה אף אחד שילווה אותי, שיראה לי את הדרך, שיוביל אותי, יד ביד בתוך אפלת אי הוודאות. זה היה אתגר עצום ורק בדיעבד אני יודעת עד כמה ספר כזה, בדיוק כמו "ברוכה הבאה הביתה" יכול היה לעזור לי אז, בהתמודדות, בהסתכלות על הדברים דרך העיניים של מישהי שעשתה ועדיין עושה את זה, אפילו בלהיות שותפה לחוויות של מישהי כזו, כקוראת, כבוחנת את האפשרויות מהצד, כמתלבטת. לפני חמש עשרה שנה עדיין לא היה מקובל כמו היום לפתוח עסק קטן שמנוהל מהבית, עדיין לא היה פייסבוק או רשתות חברתיות מפותחות אחרות, גוגל היה בתחילת דרכו ולכן הדרך להשיג מידע הייתה ארוכה ומורכבת יותר ואנשים לא בנו לעצמם אתר אינטרנט באופן עצמאי.  ובכל זאת, נשים רצו אז, בדיוק כמו היום, להגשים את עצמן, לעסוק במה שהן אוהבות, להרוויח יותר כסף וגם להרוויח את סביבת המשפחה שלהן יותר שעות ביום, אבל מדריך מסוג זה לא היה.

"במהלך השנים צברתי ניסיון רב בניהול עסק, בעיצוב גרפי על כל הנגזרות שלו, בחוויית ההורות הנוכחת ובשילוב שבין כל אלה להוויה אחת שלמה והרמונית. בעשור האחרון התמקדתי מאוד בעיצוב ספרים. ספרי חיים, ספרים אישיים, ספרים מקצועיים, ספרי הנצחה, קטלוגים, מדריכים ועוד ונולד בי הצורך להוציא ספר משלי. לא ידעתי על מה אני רוצה לכתוב אבל החלום כבר היה שם.

בשנה האחרונה קרו כמה דברים שדרבנו אותי לשבת ולכתוב. נשים מעניינות שפגשתי במסגרות שונות שיקפו לי את עצמי ואת הלבטים שהיו לי בתחילת הדרך. בשיחות עלו הנושאים של יציאה לעצמאות תעסוקתית, קריירה לצד זוגיות וגידול ילדים, כמיהה להתפתחות אישית בתחומים מועדפים והצורך הקיים בתמיכה נשית עוטפת ומחבקת של חברות מנוסות שיודעות להעביר ידע ולקצר את הדרך. ההבנה שיש לי מה לתת לאחרות מתוך הניסיון שלי, מתוך הידע שצברתי, מתוך החוויות האישיות שלי היא זו שהושיבה אותי לכתוב.

"בנוסף, בתור מי שמומחית להוצאת ספרים מ-א' ועד ת', עימוד, עיצוב, הפקה וכל פרט ופרט שנדרש להוצאת ספר מרגע שהמילים נכתבו ועד שריח הספר החדש שעלה מן הדפוס יעלה באפו של המחבר, הבנתי שספר משלי הוא גם כלי שיווקי מצוין עבורי ועבור העסק שלי, כלי שיווקי שעד כה טרם ניסיתי לייצר בעצמי. אז החלטתי לכתוב".

מתוך ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

מתוך ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

"אני קמה בבוקר מתיישבת בפינת העבודה,

שותה קפה ומתחילה את יום העובדה

שקט בבית.

כולם כבר יצאו לעניינים שלהם

 נשארתי לבד!

מה עכשיו?

לשים מוזיקה? בא לי היום שירים, או שנלך הבוקר על גל שקט?

הרגעים הראשונים של הלבד בתחילת כל יום הם הכי מוזרים. מין שקט כזה שלוקח כמה דקות

טובות לעבור אותו. להתאפס עליו. לדלג מעליו. כמה דקות שבהן את והמשמעת העצמית שלך עומדות מול הקול שאומר וואו, אני לבד. אפשר לחגוג..." (מתך הספר)

הספר מיועד לנשים בעלות מקצוע שרוצות לעצמן קריירה עצמאית אבל לא רוצות לוותר על נוכחותן בבית, על נוכחותן בזוגיות, בהורות ובכל הפרטים בשלבי הגידול של הילדים שלהן

הספר מיועד לנשים בעלות מקצוע שרוצות לעצמן קריירה עצמאית אבל לא רוצות לוותר על נוכחותן בבית, על נוכחותן בזוגיות, בהורות ובכל הפרטים בשלבי הגידול של הילדים שלהן

מונה אריאל מוסיפה: "גיבורי הספר הזה הם קודם כל בני המשפחה שלי. זהו הסיפור האישי שלי. מתוך נקודת המבט האישית שלי אני פורסת את כל המחשבות, הלבטים, הלמידה, התובנות והרגשות שעברו עליי בשנים האלה. חשוב לי להבהיר שלא הכל היה ורוד, קל ופשוט. שהיו התמודדויות, היו החלטות קשות לקבל, היה צורך להשתנות במובנים מסוימים, לקבל, לתת, לוותר ולסלוח.  עבורי זה היה צעד מאוד חשוב ומשמעותי להתפתחות האישית שלי, לזוגיות שלי, להורות שלי, לקריירה שלי, לחיים שלי. צעד משמעותי כל כך שהשפיע רבות על המשפחה שלי, שעשה רק טוב למערכת היחסים שלי עם בעלי, עם הילדים שלי וגם עם חשבון הבנק שלי. הבחירה שלי הייתה מאוד נכונה עבורי ומכיוון שיש עוד הרבה מאוד נשים שבחירה כזו עשויה להתאים להן כולי תקווה שאוכל להיות עבורן מורה נבוכים".

[caption id="attachment_12099" align="aligncenter" width="889"] "המסר שברצוני להעביר באמצעות הספר הוא שלא צריך לפחד".

 

מונה אריאל מעניקה 5 טיפים מתוך הספר:

* שטח צבאי סגורהודיעי חגיגית לכל הבית שפינת העבודה שלך נגישה רק בשעות שקבעת מראש. הדפיסי שלט אם צריך.

* חלוקת הנטליציאה לעצמאות דורשת סדר חדש בחלוקת העול המשפחתי.  זה שאת בבית לא אומר שכל המטלות באחריותך. שבי עם בן הזוג ושתפי אותו, הפכי אותו לשותף פעיל.

* עבודה בהתנדבות? כשאת עצמאית פתאום כולם צריכים "רק משהו קטן" ו"זה ייקח לך רק שנייה" ולפתע המילה "חינם" עולה לאוויר. שימי גבול. אין עבודה בחינם!

* אמא עובדתאין ספק שהילדים מרוויחים מזה שאמא בבית, אבל היזהרי שלא ליפול למצבים זוללי זמן כמו הקפצות מזדמנות והתפנקויות. קבעי זמן קבוע ביום שבו את נטו של הילדים.

* תיהני מההצלחות הקטנות פני זמן וכתבי לעצמך את ההצלחות הקטנותטלפון ללקוח מעצבן, פלונטר ביורוקרטי שפתרת או עוד לקוח חדש. רשימה שמעלה פלאים את המוטיבציה.

מתוך ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

מתוך ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל

מונה אריאל מסכמת: "המסר שברצוני להעביר באמצעות הספר הוא שלא צריך לפחד. שתמיד שווה לנסות. שלקום בבוקר ולעשות את מה שהכי אוהבים שווה את מחיר הוויתורים שצריך לעשות בדרך. שהדרך לא תמיד קלה אבל תמיד אפשרית".

 

ברוכה הבאה הביתה מאת מונה אריאל. איורים: סיגל בר. הוצאת מונה אריאל, שנת 2017, 80 עמודים. להשיג באמצעות האתר  http://moonart.co.il  או באמצעות פניה לאימייל [email protected]  או בטלפון:  0507503539

Print Friendly, PDF & Email

Tags: ,

Category: דף הבית פנאי, ספרי עיון, ספרי מדע, ספרי תיעוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.