ספרים חדשים – מומלצי השבוע 14/05/17

| 13/05/2017 | 0 Comments

ספרים חדשים - מומלצי השבוע 14/05/17

ספרים חדשים – מומלצי השבוע 14/05/17

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שמציעים עולם הנופש והטיולים, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים.

 

 

 

 

סיפור אהבה גדול מהחיים

אלמה וביורן מאת מלכה אדלר

אלמה וביורן מאת מלכה אדלר

אלמה וביורן מאת מלכה אדלר, הוא רומן אהבה מקסים, סיפור אהבה גדול מהחיים. אלמה בת ה- 29 הנשואה לבעל מנוכר, אם לילד, יוצאת לטיול מאורגן באירופה הקלאסית עם חברה. בהגיעם לנורווגיה, ביורן, גבר נאה היושב בבר המלון בו היא מתאכסנת רואה אותה. הוא מזמין אותה לחדרו. היא נעתרת. הם עוברים לילה מטלטל.  למחרת בבוקר עולה אלמה על מעבורת עם חברי הקבוצה מבלי שהספיקה להיפרד מביורן העובד כרופא בצבא. ביורן מחפש אותה, ומגיע אליה באמצע הלילה. ארבעה ימים הספיקו לאלמה כדי ללמוד מה זאת אהבה. היא חוזרת לארץ, הוא רוצה לבוא אחריה, אך היא בוחרת לא לעזוב את הבית ונשארת עם בעל אמיד. אלמה אינה מאושרת. הציור בו היא עוסקת, מעניק משמעות לחייה. 21 שנים לאחר מכן היא טסה לנורווגיה לחתונת בנה איתמר עם אנה אהובתו הנורווגית, "אלוהים איך זה קרה?" היא זועקת ואין בה שמחה. היא מתייסרת, האם לחפש את אהובה משכבר?  הטיסה לשם לוקחת את אלמה למסע אחורה בזמן – אל ילדותה במושבה הקטנה בדרך לצפת, אל יחסיה עם אמה אלגרה ילידת סלוניקי, אל המפגש עם הנורווגי ואל הציור שהציל אותה מחיי שיממון והעניק משמעות לחייה. זהו גם מסע אל נופי הגליל האהובים, אל הניחוחות והצבעים של ילדותה ואל הצלילים של אז, צלילי שפת אמה – הלאדינו.  דרך התמונות שאלמה מציירת ואלה שהיא רואה בעיני רוחה, אנו מתוודעים לחלומות של ילדה שאהבה לעוף, ליחסיה המורכבים עם ילדיה, ובעיקר לסיפור אהבה גדול מהחיים. 

טפר הוצאה לאור, 422 עמודים

מאה ימים לחיות לפני נקודת הסיום

מאה ימים של אושר מאת פאוסטו בריצי

מאה ימים של אושר מאת פאוסטו בריצי

מאה ימים של אושר מאת פאוסטו בריצי, במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע איטלקי עטור פרסים, מביא את סיפורו המרגש של לוצ'ו באטיסטיני, דמות שלא תשכחו, גבר בן ארבעים, נשוי ואב לשני ילדים, שיודע היטב באיזה יום הוא ימות.

"החרטה היחידה שלי היא שהייתי צריך לגלות שאני עומד למות כדי להתחיל לחיות". כן, לא כל אחד יכול לדעת מראש באיזה יום ימות אך לוצ'ו באטיסטיני, יותר מכך, הוא זה שקבע את התאריך, אחרי שזכה לביקור של אורח בלתי צפוי ובלתי רצוי, גידול סרטני בכבד שהוא קורא לו "החבר פריץ".

מאה ימים לחיות לפני נקודת הסיום. מאה ימים כדי להותיר מאחור זיכרון יפה לילדים שלו, לשחק עם החברים, ובעיקר לכבוש מחדש את לבה הפצוע של אשתו לאחר שבגד בה. מאה ימים שבהם לוצ'ו מחליט להשקיע את כל כולו בדבר הקשה מכול: להיות מאושר.  והמוטו שלו: "יום שלא צחקנו בו הוא יום אבוד".

מאיטלקית: מונה גודאר, הוצאת כנרת זמורה, 396 עמודים

 

מבשלים זיכרונות

געגועים לפלייסמט מאת איילה רהב

געגועים לפלייסמט מאת איילה רהב

געגועים לפלייסמט מאת איילה רהב הוא אסופה של 22 סיפורים קצרים המתארים נשים ברגעים מכוננים בחייהן או משקפים תהליכים נפשיים שהגבורות עוברות, כאשר  האוכל משמש כעדשה שדרכה מתבוננים בהן ובקורה להן. תבלינים הנעים לקצב שיר הלב, תקווה המגולמת בשניצל וצ'יפס, אצילות הלובשת כסות של פלאפל, סלט המטעין את קו המרוץ, ליצ'י השובר מוסכמות, סלמון המאחד משפחה ותפנית בקריירה המתרחשת בזכות שמאלץ. מעל כל פלייסמט  אישי של כל אחת מגיבורות הסיפורים מיתמרים אדי שמחה, צער, גאווה, אובדן, תובנות ומעש מתבשיל חייה. כל סיפור מקפל לתוכו זיכרונות ורגשות עזים הקשורים לאוכל – געגוע לשורשים, לטעמים המנחמים של בית אימא, לחיקם של אהובים שאינם, תשוקה לחיים אחרים, כמיהה לניחוחו של חיבוק.  איילה רהב משרטטת בשפה קולחת ומדויקת בסיפורים הקצרים קשת רחבה של גיבורות לצד האוכל ואת האוכל לצד הגיבורות שלו. ולחלק ניכר מן הסיפורים מצורפים מתכונים מעוררי תיאבון למאכלים נבחרים המופיעים בסיפורים. המשולש אוכל–לב– געגוע נצבע בצבעי המנות, התבלינים, הסערות וההשלמות כמצלמה הממקדת את העדשה בפריט אחד. מתוך ההדגש הזה נוצרת תמונת עולם של הגיבורות ודרכה נפתח צוהר לנפתולי נפשן או לרגעים מכוננים בחייהן, כשהן מחפשות סנכרון טוב יותר בין מגירות הלב שלהן וחייהן החיצוניים. לעתים בכוחם של ניחוחות תבשילים לברוא בגיבורות הסיפורים תובנות בעלות עוצמה – איזה שינוי לעשות, מה לפרק ומה להרכיב, מה חשוב ומה טפל. 

עריכה קולינרית: הילה אלפרט, הוצאת קולמוס, 140 עמ'

הבריחה אל החופש

פרפר מאת אנרי שארייר

פרפר מאת אנרי שארייר

"המכה היתה כל כך קטלנית, שלקח לי שלוש‑עשרה שנים להתאושש ממנה. וזאת גם לא היתה סתם מכה, היו הרבה שותפים למכה הזאת. ב‑26 באוקטובר 1931, בשמונה בבוקר, הוציאו אותי מתא המאסר בקוֹנסיֶרזֶ'רי, שהייתי כלוא בו שנה. הייתי מגולח למשעי, לבוש יפה בחליפה מחויטת, בחולצה לבנה ועניבת פרפר. ההופעה שלי היתה אלגנטית. הייתי בן עשרים וחמש ונראיתי בן עשרים. המראה ה"ג'נטלמני" שלי עשה כנראה רושם על השוטרים. הם התנהגו אלי באדיבות ואפילו הורידו לי את האזיקים. ישבנו על שני ספסלים באולם ריק, חמישה שוטרים ואני. הדלת הובילה לאולם בית המשפט. זה היה בפָּאלֶה דֶה ז'וּסטיס, בית המשפט העליון בפאריז. מזג האוויר היה אפרורי. עמדו להאשים אותי ברצח."

פרפר מאת אנרי שארייר יצא לאחרונה בתרגום חדש ועדכני. זהו רב מכר עצום שנמכר במיליוני עותקים ובעשרות שפות מאז הופיע לראשונה ב-1969, ומספּר על שרשרת ניסיונות הבריחה הנועזים של פאפיון (מחבר הספר) במשך 13 שנים, עד הבריחה שהביאה אותו אל החופש. שארייר ניחן בכושר סיפור טבעי ומופלא, הכובש את קוראיו מייד עם תחילת הקריאה. העלילה מתחילה בבית המשפט בפריז, 1931. על הנאשם שקם על רגליו הוטל מאסר עולם עם עבודת פרך. אנרי שארייר המכונה "פאפיון" (פרפר), עבריין קטן ממונמרטר, מואשם שלא בצדק ברצח, ונשלח אל "הדרך לעזאזל": כלא שהוא בעצם מושבת עונשין מעבר לאוקיאנוס, גיהינום עלי אדמות. פאפיון מרגיש כמו פרפר שננעצה בו סיכה. עכשיו – רק לנסות לברוח.

מצרפתית: רפי קינן, הוצאת ספרי עליית הגג, 551 עמודים

מה משמעות החיים?

לא מבין כלום מאת נדב קרמר

לא מבין כלום מאת נדב קרמר

לא מבין כלום מאת נדב קרמר נכתב בגוף ראשון. סיפור אמיתי ואישי של איש הייטק שחי בקצפת של הקפיטליזם עד שיום אחד בתוך שישה חודשים נפטרו אביו ואמו, משפחתו התפרקה והוא איבד את רוב ממונו לאחר שחברת ההזנק השנייה שהקים ובה השקיע את כספו התרסקה מול עיניו. הסיפור מתאר את המעבר מהאקזיט ומההצלחה למשבר כלכלי ומשפחתי. נדב מאבד בעקבות פרשת מיידוף את ההון שצבר, את החברה שמנהל  ונקלע לתהליך גירושין. בספר מתואר ברגישות תהליך ההתמודדות שלו, ממרומי גיל חמישים, ללא בת זוג תומכת, ובעל כורחו יוצא למסע אל תוך העצמי, תוך שהוא מסתייע בכל מה שהיקום יכול להציע. מפגש עם פסיכואנליטיקאי, מפגש עם יועץ רוחני-יהודי מסתורי, טיולי התבודדות אל תוך הלילה בשדות מושב בני עטרות ודייטים עם נשים חדשות בחייו. בסוף התהליך נדב חוזר בתשובה ופותח בפרק משפחתי חדש בחייו. הספר מכיל חוויות מרגשות כמו היחסים המתחדשים עם ילדיו בעקבות הגירושין, היחסים עם כלבו סיימון וחיזוקם בעקבות הבדידות הגוברת וכן אהבה חדשה. שש שנים של מסע מסתיימות להן באותה הנקודה, אך הפעם תוך הבנה ברורה של שאלת המיליון דולר – אז מה לעזאזל משמעות החיים.

"אז מה היה לנו שם בתפריט הפרטי שלי שנאלצתי לעבור בעל כורחי? אירועים שרק הבורא יודע למה עברתי אותם ברצף המדויק ובזמנים המדויקים שבהם הם התרחשו…. תפריט מדויק שהבורא הכין במיוחד לי.  זה לא היה מתאים למישהו אחר. לכל אחד יש את התפריט המדויק שלו בחיים, שמתאים לשורש נשמתו ולסיבה שהוא הגיע לעולם העשייה שלנו. זה היה התפריט שלי" (מתוך הספר).

הוצאת ניב, 296 עמודים

אופטימיות היא שם המשחק

נקמתן של העוזרות האישיות מאת קמיל פרי

נקמתן של העוזרות האישיות מאת קמיל פרי

נקמתן של העוזרות האישיות מאת קמיל פרי, מצליח ללכוד בהומור פרוע ובהבחנה חדה כתער את הפרדוקס הקיומי של דור שלם, בעל השכלה גבוהה ושכר נמוך. הספר מעלה שאלות על מעמד, כסף והגשמה אישית, ומציע תשובות רעננות שמאפשרות להעז ולהאמין שאולי, באמת, אופטימיות היא שם המשחק. טינה פונטנה, צעירה ניו–יורקית משכילה, העוזרת האישית של אחד האנשים העשירים בעולם, לא דמיינה בחלומותיה הפרועים ביותר שתעבור אי–פעם על החוק. אבל אחרי שש שנות עבודה, שנים שבהן פסגת האתגרים הניצבים בפניה הייתה הזמנת מקומות במסעדות גורמה ומזיגת משקאות מבקבוקים שעולים יותר משכר הדירה שלה, היא מבינה שלא תצליח להחזיר את הלוואת הלימודים שלה בעשורים הקרובים. פרצה טכנית בחשבון ההוצאות של הבוס שלה מאפשרת לה לחסל את החוב, במחיר של שיתוף פעולה מפוקפק עם עוזרת אישית אחרת, דוגמנית לשעבר עם הרבה ביטחון עצמי וללא שום עכבות. כשתוכניתן המסוכנת מתחילה להשתבש, מגלות השתיים שהן מוקפות בעמיתות רבות למקצוע, עם חובות ענקיים ומצפון קטן. כך, מה שהתחיל כמעידה של רגע הופך להתארגנות נשית חתרנית שתשנה את חייהן של רבות.

מאנגלית: דנה אלעזר-הלוי, הוצאת כתר, 264 עמודים

מפגש גורלי

הבנות מאת אמה קליין

הבנות מאת אמה קליין

הבנות מאת אמה קליין נכתב בהשראת קורותיה של הכת הנודעת לשמצה "משפחת מנסון". סוף שנות השישים הסוערות בצפון קליפורניה. איווי, מתבגרת צעירה פוגשת בשיטוטיה בעיר קבוצת ילדות–פרחים, שהמבוגרת והדומיננטית מכולן, סוזאן, פורשת עליה את חסותה. מוקסמת מתחושת השחרור והחופש שהן מקרינות וסקרנית לגבי אורח חייהן, מחליטה איווי להתלוות אליהן לחווה נחבאת בין ההרים. שם, ביחד עם צעירים וצעירות נוספים, מתנהלת קומונה שבראשה עומד מנהיג כריזמטי. נואשת להשתייך ולמצוא לעצמה מקום בעולם, איווי מחזקת את קשריה עם אנשי הקומונה ואינה מבחינה כיצד כל יום שעובר עליה בכת הדוגלת באהבה חופשית, למעשה מקרב אותה להתפרצות אלימה ורצחנית שתכה את ארצות–הברית בהלם. היום, כאישה בת 40 הממשיכה לתהות על מקומה בעולם, משקיפה איווי ממרחק שנים על אותו מפגש גורלי על תוצאותיו ההרסניות ומנסה להבין אותו. היא תוהה על המבנה החברתי והשיטה שאיפשרו אותו, על הכוח שאדם מאבד כשהוא מבקש למצוא אותו אצל אחרים, ועל הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לתמרן נפש לא מגובשת, המשתוקקת בכל מאודה להכרה.  

מאנגלית: קטיה בנוביץ', הוצאת מודן, 279 עמודים

 

אושר של אהבה ראשונה

להתאהב בגרייס מאת קריסטל סאתרלנד

להתאהב בגרייס מאת קריסטל סאתרלנד

להתאהב בגרייס מאת קריסטל סאתרלנד הוא רומן יפהפה ומרגש, העוסק גם במערכות יחסים בין הורים לילדים,  בין מורים לתלמידים, בהתנסויות הראשונות של אהבה, אחריות, חיבורים חברתיים מפתיעים ובעיקר איך להחליט בכל יום מחדש לאהוב מישהו שלא תמיד נותן לך את האפשרות הזו.

הנרי פייג' מעולם לא היה מאוהב. הוא אמנם מחשיב את עצמו רומנטיקן חסר תקנה, אבל אהבה מהסוג המטלטל שמדיר שינה ומנטרל תיאבון טרם נקרתה בדרכו. עד שהגיעה גרייס. גרייס לא נראית כמו נערת החלומות שהנרי דמיין לעצמו – היא נתמכת במקל הליכה, לובשת בגדים של בנים, ונדמה שהיא מתרחצת לעיתים נדירות בלבד. אך כשהנרי נבחר לערוך את עיתון בית הספר יחד עם גרייס, הוא מגלה שהוא מתאהב בה במהירות. ספר מלא במידה שווה בשנינות ובשברון לב, ומהווה תזכורת בעלת עוצמה לאושר המריר-מתוק של אהבה ראשונה.

 

מאנגלית: ענבל שגיב-נקדימון, הוצאת הכורסא, 296 עמודים

 

תשוקה מאוחרת

ועכשיו נרקוד! מאת קארין למבר

ועכשיו נרקוד! מאת קארין למבר

אנשים שחיו עם בני זוג לאורך עשרות שנים ועוצבו ברוח הזוגיות הזו מופתעים לגלות אחרי מותו של בן הזוג שיש בהם גם צדדים אחרים. בספרה ועכשיו נרקוד! בודקת קארין למבר מה קורה כשעליך להיפרד מאדם שהיה חצי ממך ומה קורה כשאדם אחר נכנס לחייך בזקנתך, כשנותרו לך שנים ספורות לחיות. כשבעלה הנוקשה והשתלטן של מרגריט נפטר, היא נפלטת לתוך מציאות חדשה של שקט ובדידות. רופא המשפחה מציע לה לצאת לטיפול במעיינות מרפא בהרי הפירינאים כדי לנסות ולהשיב את רוחה. גם מרסל, שאיבד את אשתו האהובה כמה חודשים קודם לכן, מגיע למעיינות המרפא לאחר שבתו דוחקת בו לנסות ולצאת מאבלו. הוא אוהב מוסיקת שעבי אלג'יראית, את הכוכבים וקרנף אחד בודד וזקן. היא אוהבת את פרנסואז סאגאן, להאזין לשירים ברדיו, ולטפל בגינה. דווקא שם, רחוק מבתיהם ומהרגליהם הישנים, מוצאים השניים שפה משותפת ומגלים את יכולתה של האהבה לפרוח גם בגיל השלישי. רומן עדין ויפהפה.

מצרפתית: מיכל אסייג, הוצאת הכורסא, 192 עמודים

 

 

לחיות חיים של תקווה ואהבה בתוך ים של אי-ודאות

הביטו בחולמים מאת אימבולו מבואה

הביטו בחולמים מאת אימבולו מבואה

הביטו בחולמים מאת הסופרת אימבולו מבואה, ילידת קמרון, החיה בניו יורק, הוא ספר ביכורים קריא להפליא על נישואים, הגירה, פער מעמדי, גזע ודלתות הסתרים הקבועות ברצפת החלום האמריקני. זהו סיפורם הבלתי נשכח של בני זוג קמרונים צעירים המנסים לבנות לעצמם חיים חדשים בניו יורק בדיוק עם פרוץ המיתון הכלכלי הגדול.

ג'נדה ג'ונגה, מהגר קמרוני המתגורר בהארלם, הגיע לארצות הברית כדי להעניק חיים טובים יותר לעצמו, לאשתו נני ולבנם בן השש. כאשר הוא מתקבל לעבודה כנהג הפרטי של קלארק אדוארדס, מנהל בכיר בבנק השקעות, הוא מתקשה להאמין למזלו הטוב. ואז אשתו של קלארק מציעה לנני עבודה בבית הקיץ שלהם  בהמפטונס. התגשמות החלום האמריקני והעתיד הוורוד. אלא שאט־אט מתגלים סדקים בחזוּת המצליחה שמציגים מעסיקיהם, וסודות מטרידים מתחילים לבצבץ. בנק ההשקעות קורס, נישואיהם של בני הזוג אדוארדס מתפוררים, וג'נדה ונני נאלצים לקבל החלטה בלתי אפשרית. 

מאנגלית: אמנון כץ, הוצאת כנרת זמורה, 397 עמודים

 

ציור אחד בלתי נשכח

הציור האחרון של שרה דה ווס מאת דומיניק סמית

הציור האחרון של שרה דה ווס מאת דומיניק סמית

הציור האחרון של שרה דה ווס מאת דומיניק סמית הוא רומן היסטורי שנפרש על פני ארבע מאות שנים ושלוש יבשות, וחושף את עולמן של הציירות במאה ה- 16 של הולנד ואת העולם המורכב והמרתק של זיוף יצירות אומנות.

העלילה לוקחת לניו יורק של שנת 1957: כבכל לילה מביט מרטי דה גרוט בפניה טורדי המנוחה של הילדה המופיעה בציור שתלוי מעל מיטתו – ציור הולנדי מהמאה ה-16 שעבר מדור לדור במשפחתו. לפתע הוא מבחין כי משהו בציור שונה. מישהו גנב את הציור המקורי מחדר השינה שלו והחליף אותו בהעתק כמעט מושלם. הרומן שנע בין כמה תקופות מביא את קולם של שרה דה ווס ציירת הולנדית שנאלצה לשלם את חובות בעלה הצייר באמצעות ציוריה, חוקרת התקופה אלי שיפלי שמתפרנסת מתיקון יצירות אומנות ויום אחד מבינה שזייפה אחת כזו ועל מרטי דה-גרוט, יורש עשיר שיוצא לחיפוש אחרי ציור נדיר ומגלה כמה דברים חדשים על עצמו. מרתק ומעניין.

מאנגלית: דורון דנסקי, הוצאת הכורסא, 317 עמודים

 

 

סוד היכול לשנות חיים

האפשרויות מאת קאווי הארט המינגס

האפשרויות מאת קאווי הארט המינגס

האפשרויות מאת קאווי הארט המינגס עוסק בצורה מרעננת ובלא מעט הומור בסוגי אובדן שונים, וחשוב מכך, בדרכים השונות להתגבר, להמשיך הלאה ולהשכיל לראות את כל האפשרויות הפרושות בפנינו. לו היה זה בידיה, שרה סנט–ג'ון הייתה מעדיפה להיות אחת מהתיירים חסרי הדאגות בעיירת הסקי היפהפייה בקולורדו, ולא תושבת המקום. החיים בה לא מפסיקים להזכיר לה את קאלי, בנה שנהרג במפולת שלגים לפני שלושה חודשים. שרה מוקפת באנשים החולקים עמה את האובדן, לטוב ולרע בהם אביה, שעבר לגור עמה לאחר פרישתו ומנסה להסיח את דעתה באמצעות קניות בערוץ הקניות, סוזן, חברתה הבוטה העוברת תהליך גירושים מלוכלך, ובילי, אביו של קאלי, שמופיע שוב לאחר שנים רבות של היעדרות. ואולם כל אלה אינם מקילים ולו במעט על אבלה, על זעמה ועל העצב שלה. שרה מנסה להתאושש ולחזור לשגרה, אלא שתגליות חדשות גורמות לה לחשוב שאולי לא הכירה את בנה היטב כפי שחשבה. ואז מופיעה בפתח דלתה נערה מסתורית הנושאת עמה סוד היכול לשנות את חייהם לנצח.

מאנגלית: אורית הראל, הוצאת כתר, 335 עמודים

 

על אהבה ומלחמה

הדרך הצרה אל הצפון העמוק מאת ריצ'רד פלנגן

הדרך הצרה אל הצפון העמוק מאת ריצ'רד פלנגן

הדרך הצרה אל הצפון העמוק מאת ריצ'רד פלנגן, סופר אוסטרלי, זוכה פרס המאן בוקר לשנת 2014, הוא רומן רחב יריעה על אהבה ומלחמה המתאר את חייו של אדם אחד ממלחמת העולם השנייה ועד ימינו אנו.  הספר מבוסס על סיפורו של אביו של פלנגן שהוחזק בשבי במלחמת העולם השנייה על ידי הצבא היפני, והשתתף בבניית מסילת הרכבת תאילנד בורמה כעובד כפיה בתנאים לא אנושיים ותחת אכזריות בלתי אנושית מצד המפקדים היפנים.  המסילה נבנתה על ידי 270 אלף עובדי כפייה אסיאתיים ו-60 אלף שבויי מלחמה, וההערכות הן שבמהלך עבודות הכפייה מתו כ- 100 אלף איש, מתוכם 10,000- 16,000 שבויי מלחמה (אוסטרלים, אמריקאים, הולנדים וגם כמה קנדים). במחנה שבויים יפני על מסילת המוות תאילנד-בורמה בשנת 1943, כלוא הרופא האוסטרלי דוריגו אוונס עם חייליו, וממעמקי הייאוש הוא נאבק יום-יום להציל אותם מרעב, ממחלות ומאכזריותם של שוביהם. ושם, כשהוא רדוף זיכרונות מפרשיית אהבה מלפני המלחמה, הוא מקבל מכתב שישנה אותו לעד. הרומן נע במיומנות בין מחנה השבויים לאוסטרליה בת זמננו, מחייהם של רופא אוסטרלי וחייליו לחיי השומרים היפנים במחנה בזמן המלחמה ואחריה, הוא סיפור יפהפה ופראי על אהבה, מוות ומשפחה, החוקר את הצורות הרבות שלובשים הטוב והרע, המלחמה והאמת, האשמה וההתעלות, ובמרכזו גבר אחד המגלה בסוף חייו, לאחר שצבר עושר ומעמד, מה בעצם איבד.

מאנגלית: מרב זקס-פורטל, הוצאת מטר, 384 עמודים

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: מומלצי השבוע, פרוזה, פרוזה מקור, פרוזה תרגום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.