משפט שדה מאת מייקל קונלי / מותחן בלשי-משפטי: שום דבר אינו כפי שהוא נראה

| 23/04/2013 | 0 Comments

משפט שדה מאת מייקל קונלי

משפט שדה מאת מייקל קונלי

ב'משפט שדה', ספר ההמשך ל'סניגור במבחן', טווה מייקל קונלי ביד אומן עלילה בלשית-משפטית קולחת ורבת תפניות, ומוכיח לנו שוב ששום דבר אינו כפי שהוא נראה.

עלילת הספר: אחרי שנתים קשות, העניינים מתחילים להסתדר בחייו של עורך הדין מיקי הולר. הוא מקבל לטיפולו כמה תיקים משפטיים שיוכלו להחזיר אותו לעניינים במהירות, ובראשם – הגנה על וולטר אליוט, מפיק הסרטים ההוליוודי, שמואשם ברצח אשתו ומאהבה בביתו שעל חוף מאליבו. הולר יודע שבתיק הזה יש קלף מנצח שינקה את הלקוח שלו מכל אשמה. הוא רק חייב למצוא אותו בימים הקרובים, ובינתיים אין לו אפילו קצה חוט.

הולר לא תמים. הוא חכם ומנוסה, ויודע שהלקוח שלו אינו חף מפשע, אבל הוא מאמין במערכת המשפט ובזכות הנאשמים לייצוג הוגן. הוא עומד באומץ מול עולם הפשע המאורגן שאליו הוא נחשף, מול כוחות כלכליים אדירים ואפילו מול איומים על חייו. ואז, דווקא כשנראה לו שמצא את "הקלף המנצח", מתגלה לפניו מציאות חדשה, שמצליחה לזעזע אפילו אותו.

מייקל קונלי, מסופרי המתח הנמכרים ביותר בארצות הברית, הואר מחברם של רבי מכר רבים, ביניהם 'המפענחים', 'המשורר', 'הדחליל', 'אקו פארק', סניגור במבחן'.

פרק ראשון

כולם משקרים.

השוטרים משקרים. עורכי הדין משקרים, העדים משקרים, הקורבנות משקרים.

משפט הוא תחרות שקרים, וכל מי שיושב באולם בית־המשפט יודע את זה. השופט יודע את זה. אפילו המושבעים יודעים את זה. הם נכנסים לבניין בידיעה שישקרו להם. הם מתיישבים בתא המושבעים ומסכימים שישקרו להם.

אם אתה יושב מאחורי שולחן הסנגוריה, הטריק הוא להיות סבלני. לחכות. לא סתם לכל שקר, אלא לשקר שאפשר לאחוז בו ולעצב ממנו, כמו מברזל חם, להב חד. אחר כך אתה משתמש בלהב כדי לקרוע את התיק ולשפוך את תוכנו על הרצפה.

זה תפקידי, לחשל את הלהב. להשחיז אותו. להשתמש בו ללא רחמים וללא מצפון. להיות האמת במקום שבו כולם משקרים. 

 

 

 

משפט שדה מאת מייקל קונלי, מאנגלית: נורית לוינסון, הוצאת מודן, שנת 2013, 397 עמ'

Print Friendly, PDF & Email

Category: מתח בלש אימה, פרוזה תרגום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.