מעבר למסך הברזל: אמניות איראניות יעבירו בשנקר סדנה באמצעות האינטרנט 30/4

| 23/04/2012 | 0 Comments

"גוף, נשיות, דיכוי, צנזורה, גלות, בית, זיכרון ותפוצות" – אמניות איראניות ינחו ב"שנקר" סדנה וירטואלית באמצעות האינטרנט, כשאחת מהן תשדר ישירות מטהראן, בעילום שם.  הסדנה הייחודית תתקיים במסגרת כנס בינ"ל בשם "הדחף להוציא לאור" שיבחן מחדש את תפקידה של ההוצאה לאור ככלי קיבול לרעיונות במאה ה-21

ביום שני, 30 באפריל, יתקיימו במסגרת הכנס מספר סדנאות שיועברו ע"י אמנים, מעצבים ומומחי תרבות דיגיטלית מהארץ ומהעולם, ובהם סדנה וירטואלית ראשונה מסוגה, בה ארבע אמניות וכותבות מאיראן יציגו את עבודתן העוסקת בנושאים כמו גוף, נשיות, דיכוי, צנזורה, גלות, בית, זיכרון ותפוצות.

 

האמניות האיראניות שינחו את הסדנה עוסקות בזמן האחרון בניסיון ליצור פלטפורמות שיתופיות באמצעות האינטרנט, שיאפשרו לאמנים מאיראן, הנמצאת מאחורי מסך ברזל תרבותי של בידוד אינטלקטואלי, לתקשר עם אמנים מהמערב.

 

אופן ההצגה עצמו (דרך האינטרנט) ומערכת היחסים הסבוכה בין הגוף הפיזי של האמניות הללו, לבין המבט הצופה בעבודתן, מוסיפים שכבות נוספות למעמד הנוצר בסדנה זו. באוחזן דרכון איראני, אף אחת מן האמניות הללו אינה מורשית לנסוע לישראל לקיים את השיחה, וגם אם ירצו, אף אחד מן השומעים האוחז דרכון ישראלי לא יוכל לנסוע לאיראן לצפות בהצגה זו. כך, הגופים המשתתפים בסדנה ינועו במרחב הוירטואלי בעבור שיחה רגילה בינם לבין קהלם. היוצרות שישתתפו בסדנה הן: מוראהשין אלהיארי, גלר חושגוזראן, נוסין רוסטאמי (איראניות המתגוררות בארה"ב)  ואמנית אנונימית מטהרן, שתשדר מאיראן בעילום שם.

 

מוראהשין אלהיארי

היא אמנית מדיה חדשה, אוצרת ואקטיביסטית. היא נולדה וגדלה באיראן והיגרה לארצות הברית בשנת 2007. היא מחזיקה בתואר ראשון בלימודי תקשורת מאוניברסיטת טהרן, תואר שני בלימודי תקשורת דיגיטלית באוניברסיטת דנבר, וכיום היא לומדת לתואר שני באמנות מדיה חדשה באוניברסיטת צפון טקסס. אלהירי יזמה את פרוייקט IRUS, רשת המקשרת בין אמנים איראנים ואמריקאים, שתוצריה תערוכות וספרים.

 

הכנס הבינ”ל הדחף להוציא לאור מאורגן ע”י המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, בראשות איציק רנרט, בשיתוף קבוצת “אפשרויות של ספר”.  הכנס יתקיים בשנקר, רח' ידע עם 8, רמת גן, בין התאריכים 29-30 לאפריל. 

 

סדנת "מחוזות מדומיינים" – יום שני, ה30.04, בין השעות 16:45-18:45.

משתתפות בסדנא: מוראהשין אלהיארי, גלר חושגוזראן, נוסין רוסטאמי ואמנית אנונימית מטהרן.

מיקום: ה"ספריה הזמנית" בגלריה לורבר (בניין מיטשל, רחוב ידעעם 8, רמתגן)

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: אירועי ספרות, דף הבית - ארועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.