הוצאה מחודשת לספרו הקלאסי של אלכסנדר דימא: הרוזן ממונטה כריסטו

| 01/07/2012 | 0 Comments

הספר הקלאסי "הרוזן ממונטה כריסטו" מאת אלכסנדר דימא יצא בימים אלה בהוצאה מחודשת, בשני כרכים. את התרגום המקורי של מיכה פרנקל, ערכה דיטה גוטמן, לטובת הקוראים העכשוויים שלא קראו את הספר.

 

הרוזן ממונטה כריסטו הופיע לראשונה ב-1844 כסיפור בהמשכים בעיתון צרפתי, והפך מיד לשיחת היום. לפרסום השבועי היה אפקט יוצא דופן: יום אחר יום, בבית, בעבודה או סתם ברחוב, אנשים עסקו בעיקר במדור הפופולארי. שנים רבות נחשב הרוזן ממונטה כריסטו לספר הפופולארי ביותר באירופה. הוא זכה עד היום לשלל עיבודים לבמה, לקולנוע, לטלוויזיה ולמשחקים.

הרוזן ממונטה כריסטו הוא סיפור עוצר נשימה על בריחה מופלאה מהכלא, מטמון אגדי, תככים ופשעים בחברה הגבוהה ובכנופיות העולם התחתון, אהבות גורליות, ידידות אמיצה, ובלב כל הדברים – הנקמה ומחירה. המבקר הצרפתי/האמריקאי הנודע, לוק סנטה, אמר על הספר:  "הרוזן ממונטה כריסטו הפך לחלק בלתי נפרד מספרות תרבות המערב, כזה שאי אפשר להימלט ממנו ותמיד אפשר לזהות אותו, ממש כמו מיקי מאוס, המבול של נוח או כיפה אדומה". 

אֶדמוֹנד דַנטֶס הוא ימאי צעיר ישר ואמיץ, העומד להתמנות לרב-חובל ולשאת לאישה את אהובת נעוריו. שניים ממכריו, המתקנאים בהצלחתו ובאושרו, טופלים עליו האשמה בשיתוף פעולה עם מתנגדי המלך. חגיגת האירוסים של דַנטֶס נקטעת במעצר, והוא נכלא בתא אפל במצודת איף האימתנית. עשרים ושלוש שנים אחרי שנכלא, דנטס מופיע בפריז הרוזן ממוֹנטֶה כּריסטוֹ, איש מסתורין עשיר. מסע הנקמה שלו, ורגש הנקמה המפעם בלבו, עומדים ביסוד יצירתו הנהדרת של אלכסנדר דיומא, אשר מעביר את גיבורו בדרך ייסורים במהלכה הוא נאלץ להתמודד עם ההשלכות של רגשותיו ומעשיו.

אלכסנדר דימא (1802-1870) הצרפתי החל לכתוב בשנות הארבעים חייו. הרוזן ממונטה כריסטו הוא ספרו המצליח ביותר.

 

 

הרוזן ממונטה כריסטו מאת אלכסנדר דימאתרגום: מיכה פרנקל, הוצאת כתר, שנת 2012, כרך א': 468 עמ', כרך ב': 456 עמ'

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Category: ספרות נוער, פרוזה תרגום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.