נָוית בראל עורכת ספרות מקור חדשה בידיעות ספרים

| 11/03/2012 | 0 Comments

נָוית בראל מונתה לעורכת ספרות מקור בהוצאת ידיעות ספרים. בראל, בת 34, מוסמכת החוג לתורת הספרות הכללית של אוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות יתרה). לימדה בחוג לספרות של אוניברסיטת תל אביב ובמחלקה לספרות, לשון ואמנויות של האוניברסיטה הפתוחה. מתעתדת להשלים כתיבת עבודת דוקטורט בבית הספר למדעי התרבות של אוניברסיטת תל אביב. 

 

במשך כעשר שנים מפרסמת נוית בראל מסות, רצנזיות, תרגומים ושירים בעיתונות היומית ובמבחר רחב של כתבי עת ספרותיים (ביניהם: "מטעם", "הליקון" ו"מעין"). בשנה האחרונה פרסמה את ספר השירים "ממש" בהוצאת עם עובד שזכה לשבחי הביקורת.

 

בראל תחבור ליפעת הראבן בעריכת ספריהם של כמה מהכותבים הבולטים בישראל. "רוב חיי הבוגרים למדתי ספרות באוניברסיטה. לאחר שהתנסיתי בכתיבה ובמחקר, הבשילה בי ההחלטה להיות מעורבת בעשייה הספרותית העכשווית בישראל. עבודת עריכה נראית לי המשך טבעי ומאתגר לדרך שבה אני מתקדמת. אני שמחה להצטרף לנטע גורביץ', העורכת הראשית של ההוצאה, אשת ספר אמיתית ובעלת ניסיון רב בתחום המו"לות".

 

 

נטע גורביץ' אמרה כי "עריכה של ספרות מקור דורשת שילוב נדיר בין השכלה ספרותית וחושים ספרותיים מחודדים לבין הבנה עמוקה לנפש האדם היוצר. נוית בראל משלבת בהשכלתה ובאישיותיה את שתי התכונות הללו, ואין לי ספק כי עבודתה עם סופרי ההוצאה ועם הסופרים החדשים שיצטרפו אליה תניב הישגים ספרותיים שעוד ידובר בהם." 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Category: בעלי תפקידים בהוצאת ספר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.