ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – מיום 13/03/24

| 13/03/2024 | 0 Comments

היום יום רביעי 13/03/24 בתוכנית ספרים סופרים ומה שביניהם ברדיו קסם 106אפאם:

ארץ אהובה מאת אסתר בן שמחון

ארץ אהובה מאת אסתר בן שמחון

אסתר בן שמחון, מחברת ארץ אהובה: חשרת עננים עולה באופק (הוצאת ספרי ניב), שופכת אור על דמותו של בוריס המלך האהוב של בולגריה שסירב למסור יהודים להיטלר, אבל מסר את יהודי מקדוניה ותרקיה וחרץ את גורלם. אסתר התארחה הבוקר באולפן ושוחחתי איתה על ספרה בו היא מתארת, בין היתר, את הצלת יהודי בולגריה בהשראת סיפור חייהם של סבה וסבתה. סיפור שמתחיל בתקופת השפל הגדול, ממשיך במלחמה עד לניצחון ולעליית הקומוניזם ומסתיים בעלייה לישראל. מעל הכול זהו סיפור אהבה. "זה לא ספר שואה, זה סיפור על חיים ואהבה במלחמה בארץ קטנה שהייתה במרכזו של מאבק איתנים בין המעצמות רוסיה, גרמניה ובריטניה, בין גלישה לקומוניזם לגלישה לפשיזם, נושא שהיה חי ונושם בכל העולם מאז המהפכה ברוסיה כשמלך בולגריה נאלץ לבחור צד תוך שהוא מנסה להציל את מדינתו ולהימנע בכל כוחו ממלחמה נוספת. הוא בחר בגרמניה – ציר הרשע, תמורת הטבה גדולה מאד – שטחים".

אסתר בן שמחון

אסתר בן שמחון

עומר שלו הוא בחור בן 25, אוטיסט שלא מדבר. רק בגיל 16 התברר שהוא קורא ולומד בהסתר מאתרי אינטרנט, מאנציקלופדיות, מספרי שירה ופרוזה. הודות לשיטת "יעל כהן" הוא החל להקליד למחשב את מחשבותיו, את ידיעותיו ואת שיריו שמעבירים מסרים על אנושיות, חמלה ואהבה. שוחחתי עם אביו אורי על על כאב וניצחון (הוצאת ספרי ניב), ספר השירים המרגש והנוגע ללב שכתב עומר אשר יצא לאור לאחר לבטים רבים של עומר שחשש מחשיפתו לציבור.

על כאב וניצחון מאת עומר שלו

על כאב וניצחון מאת עומר שלו

סיפרתי על אין תכנית חלופית, המותחן שכתבו לי צ'יילד ואנדרו צ'יילד (הוצאת כנרת זמורה) ועל יוצא מן הכלל, רומן רומנטי נפלא שכתבו קריסטן קאליהן וסמנתה יאנג (הוצאת כנרת זמורה).

אין תכנית חלופית מאת  לי צ'יילד ואנדרו צ'יילד

אין תכנית חלופית מאת לי צ'יילד ואנדרו צ'יילד

יוצא מן הכלל מאת קריסטן קאליהן וסמנתה יאנג

יוצא מן הכלל מאת קריסטן קאליהן וסמנתה יאנג

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Category: דף הבית - סופר השבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.