ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106אפאם – מיום 20/03/2024

| 20/03/2024 | 0 Comments

היום יום רביעי 20/03/24 בתוכנית ספרים סופרים ומה שביניהם ברדיו קסם 106אפאם:

 

דווקא בימים אלה של תסכול וכאב מציעה עו"ד והסופרת מירה דרור שמי לאמץ את הרעיון שהבחירה בידינו ובאמצעותו להמיר את תחושת חוסר האונים בתחושת שליטה והתגברות. באמצעות ספרה החדש לילדים לפני שנועם נולדה (הוצאת אוריון) וספרה הראשון לפעמים נועם מרגישה... היא מאמינה שניתן לספק לילדים כלים מותאמים להתמודדות ולאיזון נפשי. מירה התארחה הבוקר באולפן וסיפרה על ספריה.

מירה דרור שמי

מירה דרור שמי

"במציאות כל כך קשה ואכזרית שכולנו חווים היום קשה מאוד למצוא נחמה, אבל חיים ללא נחמה הם קשים מנשוא" אומרת מירה דרור שמי, "ואת הנחמה היחידה יכול למצוא אדם – עכשיו ובכלל רק בתוך נפשו פנימה – בידיעה שבסופו של דבר השליטה בידיו להתגבר על החושך החיצוני באמצעות כלים של איזון וחוסן פנימי שמתאימים לו.  כל כלי כזה הוא אולי רק 'אור קטן', אבל ביחד יש בכוחם לגרש את המועקה הפנימית הגדולה, לאפשר לנו לנשום ולהרגיש רווחה.  זה מה שנועם גיבורת הספרים שלי עושה. היא נעזרת בזהרורי-האור שלה כדי למלא מחדש את חייה 'באור הנעים שלהם' וחווה רגיעה".

לפני שנועם נולדה מאת מירה דרור שמי

לפני שנועם נולדה מאת מירה דרור שמי

הסופר אביחי שמידט סיפר על ספרו השמיני 66 סיפורים מכביש 66 (הוצאת אוריון), שלוקח את קוראיו למסע בלתי נשכח במכונת זמן לאורך כביש מוזנח ונעלם בחלקו. המסע שמשתרע על פני ארבעת אלפים קילומטר מאגד בתוכו זיכרונות, חלומות, תקוות ומתמקד בחיפוש אחר אמריקה של פעם, זאת שדמותה הצטיירה לנו בספרים ובסרטי הוליווד. בין דפי הספר הולכת ומתגלה אמריקה שונה מהתדמית שדבקה בה כארץ השפע והאפשרויות הבלתי מוגבלות. אביחי שמידט כאדם חותר להסיר את שכבות הערפל ושואף לגעת בליבה של המהות. בספרו זה הוא משיל חלקים נרחבים של שכבות מהיבשת הנערצת עד כי נדמה שהיא נחשפת במערומיה.

66 סיפורים מכביש 66 מאת אביחי שמידט

66 סיפורים מכביש 66 מאת אביחי שמידט

זוהי אמריקה ששרויה בַצֵל, בחצר האחורית שנשכחה מלב. זוהי אמריקה מתפוררת ועצובה, זרועה ערי רפאים ובתים רעועים, זוהי אמריקה שיש בחוות הנטושות שלה גרוטאות רכבים וכלים חקלאיים לצד מלצרים ומלצריות קשישים שמתנהלים בכבדות בדיינרים מוזנחים של פעם. שמידט שאינו מבקש ליפות דברים, מניח את המציאות כפי שהיא ויחד עם זאת אינו מוותר על ההומור ועל החמלה הבסיסית שמלווים תמיד את כתיבתו.

שומרת הסיפורים מאת סאלי פייג'

שומרת הסיפורים מאת סאלי פייג'

סיפרתי על שומרת הסיפורים שכתבה סאלי פייג' (הוצאת כתר)

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים, דף הבית - סופר השבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.