ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קס"ם 106אפאם – יום רביעי ה- 24 בינואר 2018

| 24/01/2018 | 0 Comments

ספרים סופרים ומה שביניהם

ספרים סופרים ומה שביניהם

ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קס"ם 106 FM – יום רביעי ה- 17 בינואר 2018

 

 

 

בהשתתפות:

 

העיתונאי והסופר תומר קרן מביא בספרו כאילו אין מחר מבט אחר על החיים והוא נכתב בעקבות סיפור אמיתי. זהו הזמנה לחלום, לבנות עולם מקביל שבו אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. עולם שבו יש מקום לחרטות כי לעולם לא מאוחר לתקן את הטעויות שלנו.

כאילו אין מחר מאת תומר קרן

כאילו אין מחר מאת תומר קרן

לקראת יום השואה הבינלאומי שחל בסוף השבוע, הבלוגרית שרית פלד דיברה על ספר הילדים אנה פרנק-היומן הגרפי, פרי עבודה בת שנתיים של הבימאי ארי פולמן והמאייר דויד פולונסקי. זהו עיבוד חזותי של היומן המקורי כולו, והוא מעורר לחיים את כל 743 ימי המחבוא של אנה, משפחתה וחבריהם בעליית הגג באמסטרדם. הוא נוצר תוך הקפדה על ההקשר התרבותי, ההיסטורי והחברתי של מועד כתיבתו, והנו המחשה מאלפת של הכישרון הספרותי והתפיסה ההיסטורית של אנה פרנק בת ה-13 (הוצאת דביר).

אנה פרנק היומן הגרפי - ארי פולמן ודויד פולונסקי

אנה פרנק היומן הגרפי – ארי פולמן ודויד פולונסקי

רונית כהן סומך דיברה על  מי הנסיכה במראה?, ספר ילדים לראשית קריאה שכתבה (הוצאת ניב). זוהי אגדה הפוכה והמסרים שבה שונים – הם מעצימים ומעבירים ערכים חשובים. באמצעות סיפור מרתק לומדים הילדים על חשיבותו של היופי הפנימי ועל המשאבים הפנימיים שיש לכל אחד בכל גיל, משאבים שמאפשרים לנסיכה בסיפור לפעול בתושייה, באומץ, להתגבר על חוסר האונים ולמצוא דרכים לצאת מבור עמוק.

מי הנסיכה במראה מאת רונית כהן סומך

מי הנסיכה במראה מאת רונית כהן סומך

עו"ד אורטל חזות דיברה על ספר ביכוריה  פינטו – שם פרטי (הוצאת מודן). היא מתארת בספרה את המאבק של מי שנולדים ללא פריביליגיות כלכליות או חברתיות להשיג הון חברתי במקום שנתפס כמרכז התרבותי והכלכלי של ישראל – תל אביב. סיפורי הרקע ברומן, של בני הדור השני לעלייה מצפון אפריקה, הם הקונטקסט להתמודדות של בני הדור השלישי, ילידי סוף שנות השמונים וראשית שנות התשעים של המאה העשרים, צברים שנאבקים על תחושת השייכות שלהם לתרבות הישראלית שהיא עדיין לבנה מאוד, עשירה וגסת לב.

פינטו שם פרטי מאת אורטל חזות

פינטו שם פרטי מאת אורטל חזות

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.