סוד הגביש מאת שני (צ'רני) תודר / הגאולוגיה, הגמולוגיה, ההיסטוריה והאנרגיה שמאחורי יופיין של אבני החן

| 30/05/2015 | 0 Comments

סוד הגביש מאת שני תודר

סוד הגביש מאת שני תודר

הספר "סוד הגביש" מאת שני תודר, הוא שילוב מרתק וייחודי של מידע גיאולוגי, גמולוגי, היסטורי ואנרגטי שמאחורי יופיין של אבני החן. נכתב מאהבה לקריסטלים-גבישים ומשלב מידע גאולוגי על אופן ומקום היווצרותן של האבנים, מידע גמולוגי לאבחון אבני חן, מידע על השימוש באבני החן לאורך ההיסטוריה ומידע מפורט למאות סוגי אבנים הכולל אינדקס מסודר. זאת, לצד הסברים נרחבים על יכולת השפעתם של הקריסטלים ברבדים השונים. הספר מספק מידע נרחב לעוסקים בתחומי הריפוי השונים המעוניינים לשלב קריסטלים כחלק מהטיפול וההעשרה.

בספר משולבים סיפורים וחוויות של שני ושל עשרות מלקוחותיה מהם למדה רבות על אופן השפעתן של האבנים, וכן פירוט האיכויות הגמולוגיות של כל אבן, מידע על מקום התגבשותה וצורת ההתגבשות, מידע היסטורי (במידה וקיים) והתכונות האנרגטיות. שילוב חדשני וראשון בעולם של שני הצדדים של עולם הקריסטלים, המדעי, הרוחני והשילוב המופלא שבין השניים.  

אנשים בכל העולם ולאורך כל ההיסטוריה, מתלהבים מיופיין של האבנים, מהצבעים, מהשקיפות, מהצורות. לא משנה באיזה מינוח תבחרו, ומאיזו נקודת מבט תביטו על היופי והעצמה, בסופו של דבר מה שחשוב הוא הרגש והחיבור לאבן זאת או אחרת. יש שרואים באבנים יצירה של הטבע, יש שמקשרים ליצירה של האל ויש שמקבלים אותן כמו שהן בלי להתעמק יותר מדי. לחלק חשוב הצד המיסטי של האבנים, לחלק חשוב הצד הגמולוגי – המדעי, התנ"כי או פשוט היופי. יש שאוהבים אותן רק בתכשיטים ויש שמעדיפים רק בצורה הגולמית, הטבעית והגדולה.

סוד הגביש הוא ספר המיועד לחובבי היופי והטבע, הכימיה והגאולוגיה, לתכשיטנים ובעלי חנויות תכשיטים המעוניינים להעשיר את עולמם ולהעביר מידע ללקוחותיהם.  מתאים במיוחד ובעיקר, לאנשים הנמשכים ליופיים של הקריסטלים ומעוניינים להעמיק את הידע והחיבור.

בין פרקי הספר: קריסטלים, מינרלים ואבני חן מה הם? ההתגבשות. אבנים ואנרגיות – למה וכיצד? תכונות הקריסטלים: גיאולוגיה, גמולוגיה, היסטוריה ואנרגיה.

אגת כתום

אגת כתום

שני תודר (צילום סטודיו ריינר)

שני תודר (צילום סטודיו ריינר)

שני (צ'רני) תודר (ילידת 1966) נשואה לאדם ואם לדנה וטמיר, תושבת יהוד , נולדה בארץ למשפחה דרום אפריקאית, ספגה הוויה וגישה רוחנית מאימה, שהייתה מהראשונות בארץ שעסקה בהתפתחות רוחנית. שני עוסקת בתחום הקריסטלים משנת 1988. יחד עם בעלה ייסדה את סטונאייג', חנות אבנים, מהגדולות בעולם, שמתמחה בייבוא מגוון אבנים, ישירות ממכרות ברחבי תבל. מאות לקוחות זכו לייעוץ והכוונה אישית, והודות לפידבקים שלהם למדה שני, התפתחה ותרמה את הידע, הניסיון והתובנות לספר זה. הקוראים מוזמנים להעשיר את עולמם וליהנות מהספר. להעשרת החוויה – מומלץ לבקר בסטונאייג' שהיא כמוזיאון לאבנים – מקום שניתן לשהות ולבלות בו שעות.

סוד הגביש הוא ספרה השני של שני. ספרה הקודם סוד הקריסטלים (שתורגם גם לאנגלית) זכה להצלחה רבה בארץ ובעולם.

שני תודר מספרת על התחלת דרכה בתחום : "בשנת 1987 במהלך  טיול  בפריז,  מצאתי  את  עצמי  עומדת  מול  דוכן  קריסטלים.   הבטתי  באבנים  ובחרתי  בשתיים  כמתנה  לאימי,  שהיו  לה כבר  כמה  אבני  קוורץ  שאהבה. ידעתי  שהאבנים  קשורות  לעבודה  הרוחנית  שלה.  אבל  מעבר  לזה  לא  ידעתי  דבר.  הבחירה  שלי  הייתה  באבן   'אגת',  כמו  רבים  בראשית  דרכם  בעולם  הקריסטלים.  לא תיארתי לעצמי שזה מה שאני עתידה לעשות בחיי. אם היו אומרים לי שאחרי כשנה גם אני אעמוד מאחורי דוכן כזה ושאחרי כמה שנים אמכור לאנשים אחרים שיעמדו מאחורי דוכן כזה, הייתי חושבת שמדברים עם מישהו אחר. באותן שנים הייתי חסרת ביטחון ומופנמת ולא

הייתי מעלה על דעתי שבעלי (שטרם הכרתי) ואני נהייה מובילי דרך. לא הייתי מאמינה שאוכל להיות עצמאית בתחום חדש הקשור בהפצת ידע ובמכירות ושהיה מוכר בארץ רק לבודדים".

אגת ג'אוד

אגת ג'אוד

"את  דרכנו  בעולם  הקריסטלים  התחלנו  כחודשיים  לאחר  שאדם  ואני  הכרנו.  אדם  נרשם ללימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית ואני למדתי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב בבקרים וגרפיקה וצילום במכללה לציור ופיסול ברמת גן בשעות הערב. גדלתי  בבית  שבו  הילינג  ומדיטציה  היו  חלק  מהחיים.  אמי,  מנורה  צ'רני,  נחשפה  להילינג בסוף  שנות  השישים.  במהלך  השנים  למדה  והתפתחה  והייתה  לאחת  הראשונות  והמובילות בארץ  כמטפלת  וכמדריכה  רוחנית.   היא  טיפלה  באנשים,  לימדה  מדיטציה  והתפתחות רוחנית והנחתה  קבוצות  מדיטציה,  בתקופה  שבה  אנשים  לא  ידעו  מה  זו  רוחניות.  גדלתי עם 'אימא מכשפה' שבזכות דרכה למדתי והפנמתי תובנות רבות שהן חלק בלתי נפרד ממני.  אימי הייתה בקשר עם אנשים כמוה ברחבי העולם. גנרטור קוורץ קטן שנשלח לה כמתנה היווה  פתח  לעולם  שלם שעכשיו  פרוש  לפניכם.  לאחר  כמה  שנים,  נחשפה  למחסן  אבנים שהיה  בארץ  וחשה  שאדם ואני  חייבים  להגיע  ולראות,  משם  החל  המסע.  בראשית  הדרך, אימי  שכנעה  אותנו  לרכוש אבנים  בכמה  מאות  שקלים  ולהציגן  לאנשים  שהגיעו  אליה לטיפולים ולקבוצות המדיטציה. בכל פעם שהייתה קבוצה, סידרנו מחדש את השולחן בסלון והצגנו  את  האבנים.   אנשים  החלו  לשאול  שאלות  ואני  התחלתי  לחקור.  בהתחלה  קראתי ספרים שאימי הזמינה מחו"ל והעברתי את מה שקראתי הלאה לאלה שרכשו את האבנים.  גישתי הייתה קבלה וזרימה. לא עצרתי לחשוב האם הגיוני שאבן תסייע למצב בריאותי וכיצד זה יכול להיות. התעלמתי מהלוגיקה וזרמתי בלי להיכנס עמוק מדי לתיאוריה של איך ולמה. לשמחתי ולהפתעתי אנשים חזרו ובפיהם סיפורים מדהימים. אנשים קנו אבנים בהתאם להסבריי וחזרו לספר שהאבן אכן סייעה להם באותה נקודה, אז המשכתי לקרוא. בשלב מסוים אנשים ביקשו ספר בעברית, שנים לפני הנגישות לאינטרנט והמידע הזמין…  קראתי, רשמתי ואספתי מידע מסיפורי האנשים ולאחר חודשים של כתיבה הוצאנו לאור את החוברת 'הקריסטל ותכונותיו'. אנשים התלהבו, אבל ביקשו תמונות…. היה זה שנים לפני המצלמה הדיגיטלית, צילמתי ופיתחתי מאות תמונות ובשנת 2000 הוצאנו לאור את 'סוד הקריסטלים'. כבר כמה שנים שאנשים שואלים על ספר המשך, אנשים שמחפשים מידע נוסף, סיפורים וחוויות. לאחר מחשבה עמוקה החלטנו להתמקד דווקא בצד הגמולוגי והמדעי, אבל כמובן שלא רק. ספר זה משלב את הידע,  הכישרון והאהבה של אדם ושלי: הידע והניסיון העצומים של אדם בתחום הגמולוגיה, הידע שלי בתחום המיסטיקה והאהבה שלי לצילום".

אמטיסט

אמטיסט

"תקופה קצרה לאחר ההיכרות שלנו את עולם הקריסטלים גילינו שבעולם יש סוגים רבים של אבנים שלא יובאו לארץ. לא היה קל למצוא אותן (מזכירה שזה היה הרבה לפני עידן האינטרנט), אבל כאשר מצאנו, נדלקנו והתחלנו לייבא בעצמנו את מה שלא היה בארץ. גילנו שישנן תערוכות מינרלים בכל העולם והתחלנו לבקר בהן. במשך עשרים שנה גדלנו מתוך עצמנו הודות לקריסטלים. עבדנו קשה כדי להפיץ את הידע והאהבה לאבנים והצלחנו להגיע למקום שבו אחוז גבוה מאוד של האנשים, בארץ לפחות, שמעו על הקריסטלים ולאלפים יש לפחות אבן אחת שקיבלו או רכשו . המודעות בארץ עצומה ואנו גאים להיות חלק ממנה. בביקורים בתערוכות הכרנו אנשים ויצרנו קשרים. אדם טס ברחבי העולם בעקבות אותם קשרים שהעמיקו והתרחבו עם השנים. היום לאחר למעלה מעשרים שנה אנו מגיעים למקורן של רוב האבנים אותן אנו רוכשים. אדם מגיע למכרות, לתוככי האדמה, למקומות נידחים שהגישה הקשה אליהם אינה מאפשרת ביקור של תיירים או של אנשי עסקים. שעות של נסיעות בדרכים שאינן ממש דרכים, לינה במקומות נידחים, מזון בלתי אכיל ומפגש עם אנשים מעניינים". 

"אנו רוכשים את האבנים בכל העולם ומביאים אותן בשמחה לארץ. כל משלוח שמגיע מרגש מחדש. פירוק הקונטיינרים מלווה בצהלות שמחה שלנו ושל הצוות הנפלא שלנו. כולם מחוברים, כולם מתלהבים חלק בשל היופי והעצמה של הטבע וחלק גם בשל הצד האנרגטי, הרוחני. מרגשות אותי גם תגובות האנשים. ממלא ומעצים לראות כמה אנשים מתלהבים  בכניסתם לחנות, בין אם זו פעם ראשונה ובין אם הם אורחים קבועים. מרגש כל פעם מחדש שאנשים מגיעים במיוחד מכל הארץ כדי לבקר בחנות,  ליהנות, לחוות ולהירגע. רבים אומרים שניתן לחוש כי האבנים במקום מקבלות אהבה. רבים מספרים שהם ממש לא מאמינים, אבל יש משהו במקום. משהו מלהיב, מרגש שמושך אותם לשוב ולבקר ואני תמיד מתרגשת מחדש כשאנשים חוזרים לספר שהאבן שהמלצתי או זו שהם בחרו בצורה אינטואיטיבית סייעה להם".

אופל

אופל

"אנו מברכים אתכם על בחירתכם להעמיק את הידע על עולם המינרלים, הגבישים, אבני החן או הקריסטלים כפי שרבים מאתנו מכנים אותם. לא משנה באיזה מינוח תבחרו, ומאיזו נקודת מבט תביטו על היופי והעצמה, בסופו של דבר מה שחשוב זה הרגש והחיבור לאבן זו או אחרת. אנשים בכל העולם ולאורך כל ההיסטוריה, מתלהבים מיופיין של האבנים, מהצבעים, מהשקיפות, מהצורות. יש הרואים באבנים יצירה של הטבע, יש המקשרים ליצירה של האל ויש המקבלים אותן כמו שהן בלי להתעמק יותר מדי. לחלק חשוב הצד המיסטי של האבנים, לחלק חשוב הצד הגמולוגי – המדעי, התנ"כי או פשוט היופי. יש האוהבים אותן רק בתכשיטים ויש המעדיפים רק בצורה הגולמית, הטבעית והגדולה. אנשים רבים מגיעים לסטונאייג' או למוזיאונים הפזורים בכל העולם, כדי ליהנות מהיופי ומהעצמה, או בשביל החוויה.

שני תודר מסכמת: "זכותו של כל אחד ואחת מכם לבחור אם לקבל את השפעתן האנרגטית של האבנים. אני ממליצה לזרום עם ההרגשה. לשחרר את הקשר למדע ולקבל את האבן כמו שהיא, ליהנות מיופייה ולזרום. הקריסטלים אינם מהווים תחליף לתרופה או לטיפול רפואי, פיזי, מנטלי או נפשי. הקריסטלים הם תוספת מבורכת שביכולתה להעצים ללוות ולתמוך דרכי ריפוי קונבנציונליים אך אינם מחליפים אותם. השימוש באבן במקום בטיפול הוא באחריות של מי שבוחר בכך, בלבד".

 

סוד הגביש – הגאולוגיה, הגמולוגיה, ההיסטוריה והאנרגיה שמאחורי יופיין של אבני החן מאת שני תודר. הוצאת סטונאייג', שנת 2015, 412 עמודים. חנות סטונאייג' נמצאת ברחוב אבא הלל סילבר 17,  www.stoneage.co.il

            

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , ,

Category: דף הבית פנאי, ניו אייג' ומיסטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.