בואו נהיה במתח: ספרי מתח מתורגמים חדשים מומלצים לקריאה

| 29/09/2012 | 0 Comments

בואו נהיה במתח: ספרי מתח מתורגמים חדשים מומלצים לקריאה

שבעה ספרי מתח מתורגמים, אחד מהם מיועד לנוער בוגר, יצאו לאחרונה ביחד עם ספרים אחרים. הם מצטרפים לז'אנר הנקרא בנשימה עצורה עד לסיום המפתיע. דורות של קוראים מסורים רכנו על ספרות המתח וקראו אותה בשקיקה. הספרים החדשים הם מעניינים, קולחים וכמובן מותחים.

 

 

 

סיפור מעניין שאינו חדל להפתיע

משחקי קיץ קטלניים מאת אנטוניו היל

משחקי קיץ קטלניים מאת אנטוניו היל הוא רומן מתח חכם, העשוי לעילא ולעילא וכולל שלושה מקרי מוות לא מפוענחים, שתי הבטחות לנקמה  ועיר אחת, ברצלונה, שנאנקת תחת חומו של הקיץ. היל הצליח לבנות דמויות משכנעות ומורכבות ולרקום סיפור מרתק שאינו חדל להפתיע עד העמוד האחרון. קסמה של ברצלונה נשקף אל הקורא שוב ושוב, עד שדומה שהעיר הופכת לגיבורה בפני עצמה. הספר ראה אור בספרד בקיץ 2011, קצר תשבחות מכל עבר, זכה מייד להצלחה מסחררת והפך לרב־המכר הגדול של השנים האחרונות בספרד ומחוצה לה.

הקטור סלגדו, מפקח המשטרה, שב לברצלונה מחופשה בת שבועות מספר, שנכפתה עליו לאחר שבמהלך חקירה תקף רופא אליל שנחשד בסחר בנשים. עד שיוחלט על טיב הצעדים המשמעתיים שיינקטו נגדו, מוטל עליו לטפל במקרה, פשוט לכאורה, של בן טובים שנפל אל מותו מחלון חדרו במהלך מסיבה שערך לחבריו בביתו. מעדויות ראשוניות מתקבל הרושם שאותו צעיר היה מוטרד לאחרונה ממקרה טביעה שהיה עד לו בילדותו, וייתכן שהוא קשור באופן כלשהו למותו. בעוד הקטור מנסה להתחקות אחר כמה כיווני חקירה אפשריים, מתרחש מקרה מוות נוסף של צעירה, ואם לא די בכך נעלם גם רופא האליל שהקטור תקף, וכל העדויות מצביעות על כך שככל הנראה למפקח המשטרה יש יד בהיעלמותו של הרופא. משובח וחכם (הוצ' מודן, מספרדית: דלי רום, 358 עמ')

עולם אותנטי של תככים ונקמות

אי הנוכלים מאת ברוס דה-סילבה

ליאם מאליגן, גיבור הספר אי הנוכלים מאת ברוס דה-סילבה,  הוא עיתונאי-חוקר מהזן הישן. זירת הפעולה שלו היא העיר פרובידנס במדינת רוד איילנד. הוא מכיר בה כל רחוב וכל סמטה. הוא מכיר את הכמרים ואת הזונות, את השוטרים ואת העבריינים הגדולים והקטנים, את אנשי הפשע המאורגן ואת הפוליטיקאים – ובפרובידנס אלו פחות או יותר אותם האנשים. כאשר מישהו מתחיל לשרוף בשיטתיות את השכונה שבה נולד וגדל, וילדים חפים מפשע, כבאים ורבים מגיבורי ילדותו נעלמים בין הלהבות, מאליגן מתעלנננם מהוראותיו של עורך העיתון ששולח נ

אותו לסקר סיפור משמח על כלבה שחזרה לבעליה וסיפור פחות משמח על מכסי ביוב שנעלמים ברחבי העיר, מזניח את מערכת היחסים המתפתחת שלו עם עיתונאית סקסית חדשה ומבטיחה, ומתמקד במאמצים לחשוף את זהותו של המצית. גם כשמתברר שהוא דרך על כמה יבלות של אנשים ממש לא נחמדים, שיעשו הכול כדי לעצור אותו, כמו למשל לשבור לו כמה צלעות, לגרום למעצרו כחשוד בהצתות וברצח ואפילו להוציא חוזה על חייו, מאליגן אינו מוותר ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו, לפעמים לא כל-כך שגרתיים ולא תמיד חוקיים, כדי לגלות את האמת. סיפור מרתק ונוגע ללב (הוצ' אריה ניר, מאנגלית: נעה בן פורת, 271 עמ').

צד אפל של עיר

גלוי ונעלם מאת איאן רנקין

הספר מתחיל כך: "תתחבאי!" הוא צרח, אחוז טירוף והדם אזל מפניו. היא עמדה בראש גרם המדרגות והוא התקדם לעברה בצעדים כושלים, תפס אותה בזרועותיה ודחף אותה כלפי מטה בעוצמה לא ממוקדת, והיא חששה ששניהם ייפלו ביחד, היא צעקה." 

ג'אנקי צעיר נמצא מת ממנת-יתר. כביכול. מה שהיה עשוי להירשם כעוד נתון סטטיסטי מצער אך שכיח, משנה את פניו לחלוטין ברגע שמפקח בילוש ג'ון ריבוס ממשטרת אדינבורו נכנס לתמונה.  

הגיבור האהוב, הפגום והבלתי-נשכח שברא איאן רנקין, חושד שמדובר ברצח. ככל שהוא מתקדם בחקירה, כך מתקלפות השכבות הציוריות המוכרות לתיירים בעיר הבירה הסקוטית, ותחתיהן נחשף הצד האפל של העיר – רווי התככים, הסיאוב, הזימה והאימה שמגיעים עד החלונות הגבוהים ביותר. החלונות שרק לג'ון ריבוס יש אומץ לשבור.

גלוי ונעלם הוא השלישי בסדרה (הוצאת רימונים, מאנגלית: ירון פריד, 269 עמ').

 

מי עומד מאחורי הפיצוצים

אני אלוהים מאת ג'ורג'ו פאלטי

אמן ספרי המתח ג'ורג'ו פאלטי מביא אותנו לניו יורק בספרו השני אני אלוהים.  פיצוץ ענקי שמחריד את שמי הלילה, זורק את העיר לתוך הסיוט הגרוע ביותר שלה – בניין רב קומות שעולה בלהבות, גופות קבורות מתחת להריסות ופצועים זועקים. אולם פיסה קטנה של מכתב שמגיעה לידי המשטרה מבהירה כי הסיוט נמצא רק בתחילתו – ישנם עשרות בניינים ממולכדים ברחבי העיר.

איש אינו יודע מי הטמין בהם פצצות ומדוע, אך מישהו עלול להחליט ללחוץ על הכפתור בכל רגע.

חייה של ויוויאן לייט, חוקרת משטרה, היו מסובכים עוד לפני הפיצוץ הראשון, יוצאת לחקירה מאומצת כדי לנסות להקדים את הפיצוץ הבא. העיתונאי ראסל וייד, שידוע בעיקר ביכולתו לאכזב את הסובבים אותו, מתעקש להצטרף אל החקירה כדי לנסות להוכיח שהוא ראוי להזדמנות נוספת.

שניהם מחפשים את הגאולה הפרטית שלהם, אבל לפני כן עליהם למצוא את האדם שעומד מאחורי הפיצוצים. אדם נטול זהות ופנים. אדם הטוען כי הוא אלוהים. "מי יחיה. מי ימות? אני מחליט" (הוצ' מודן, מאנגלית: בועז וייס, 380 עמ')

 

האם זו תהיה האולימפיאדה האחרונה? 

משחקים פרטיים מאת ג'יימס פטרסון ומארק סאליבן

במותחן עכשווי וריאליסטי משלבים לנו ג'יימס פטרסון ומארק סאליבן בספר משחקים פרטיים את חוויית האולימפיאדה, על הריגוש והחגיגיות שבה עם סיפור המעמיד אותה בסכנה.

לונדון, קיץ 2012. יום לפני טקס הפתיחה של האולימפיאדה, נמצא חבר בכיר בוועדה המארגנת שלה בגינת ביתו אחרי שנרצח באכזריות. דקות ספורות לאחר מכן מקבלת כתבת הספורט של עיתון ה'סאן' מכתב מאדם המכנה עצמו קרונוּס, אשר נשבע להשיב את האולימפיאדה לגדולתה המקורית ולהרוס אחת ולתמיד את המשחקים המודרניים. העיתון שוכר את שירותיה של חברת החקירות 'פרייבט', האחראית למערך האבטחה של האולימפיאדה, כדי לפענח את הרצח. עבור פיטר נַייט, חוקר בחברת החקירות, מדובר במקרה מקצועי ואישי כאחד. הנרצח לא היה רק חבר בוועדה המארגנת של  האולימפיאדה, אלא גם ארוסהּ של אמו. במהלך השבועיים הבאים מסתבך במירוץ נגד הזמן, כאשר האיום על חייהם של עשרות אלפי אנשים הולך וגדל. הוא לומד כי המחיר האישי על מעורבותו בשלומם של המשחקים האולימפיים עלול להיות כבד משהיה מסוגל להעלות בדעתו (הוצ' מודן, מאנגלית: דוד חנוך, 392 עמ')

 

חידת זהות מסכנת חיים (מותחן לנוער ולא רק)

עיניים שחורות מאת ויליאם ריכטר

ווֹלי סטונמן, גיבורת המותחן לנוער עיניים שחורות מאת ויליאם ריכטר, הייתה בת חמש כאשר אומצה על ידי זוג אמריקאים עשירים ועזבה את בית־היתומים במוסקבה. היא מעולם לא פגשה את הוריה הביולוגיים, וכל שידעה הוא כי לאמה קוראים ילנה מייאקובה.

כעת, 11 שנים לאחר מכן, וולי חיה ברחובות ניו־יורק לאחר שעזבה בזעם את הבית וניתקה קשר עם אמה המאמצת. היא כועסת על הכול: על גירושי הוריה המאמצים, על שפינקו אותו יתר על המידה ועל כך שאינה יודעת מהי זהותה האמיתית. וולי מנהיגה חבורה של ארבעה בני נוער המתגוררת בבניינים נטושים ומתקיימת ממכירת סחורה גנובה. כשהיא מקבלת חבילה מסתורית ממוכר בחנות בברייטון ביץ', וולי לא מתארת לעצמה כי חייה עומדים להשתנות. בחבילה היא מוצאת את קצה החוט שחיכתה לו, את הפרטים הראשונים שיובילו אותה אל אמה האמיתית. אך כשהיא מתחילה לצעוד בעקבות הרמזים, מתברר לוולי כי בעקבותיה צועד אדם נוסף מעֲבָרה, והוא נחוש לשים ידו על אוצר מסתורי שהשאירה אחריה ילנה. האם תצליח וולי לפתור את חידת זהותה בלי לסכן את חייה ואת חיי היקרים לה? (הוצ' מודן, מאנגלית: דפנה תדמור לוי, 321 עמ').

 

ספר פעולה עשיר ומהיר

נעול מאת טום קלנסי ומארק גריני

נעול המותחן החדש של טום קלנסי ומארק גריני הוא מותחן פעולה חובק עולם, שעלילתו מתקיימת במהלך מרוץ לבחירת נשיאות ארה"ב.

ג'ק ראיין, שזנח את שלוות הפרישה שלו ומחליט לרוץ שוב לנשיאות ארצות הברית, ממשיך במערכת הבחירות הקשה מול יריבו, אד קילטי, כדי לעזור לארצו ולהחזיר אותה לימי תהילתה. אבל קילטי אינו בוחל בשום תכסיס כדי לזכות בארבע שנים נוספות בבית הלבן. הוא מעלה אישומים כנגד ג'ון קלארק, אחד מחבריו הטובים ביותר של ראיין, אישומים, שמעמידים בסכנה את חייו של קלארק, ופוגעים בסיכויו של ראיין לנצח.

במרוץ נגד השעון, קלארק נאלץ להקיף את העולם כדי להקדים את רודפיו, ביניהם ארגון מסתורי ואפל שמנסה ללכוד אותו, בעודו מנסה לגלות מי עומד מאחורי כל זה. בינתיים, בנו של ראיין וחברים אחרים ב'קמפוס', ארגון הביון שהקים ראיין, מנסים לברר מדוע קצין צבא פקיסטני נפגש עם טרוריסטים מדגסטאן. התשובה מוליכה ישירות למאבק נואש על גורלו של העולם. מרתק ומלא פעולה (הוצ' מודן, 570 עמ')

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: מתח בלש אימה, פרוזה תרגום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.