זיכרון האור, השלישי בטרילוגיית "זיכרון האור" מאת רוברט ג'ורדן וברנדון סנדרסון / תקוותם האחרונה של בני האדם

| 02/11/2014 | 0 Comments

זיכרון האור מאת רוברט גורדן וברנדון סנדרסון

זיכרון האור מאת רוברט גורדן וברנדון סנדרסון

'זיכרון האור' מאת רוברט ג'ורדן וברנדון סנדרסון, הוא הספר השלישי והאחרון בטרילוגיית "זיכרון האור" ומסיים את סאגת "כישור הזמן", שבמשך יותר מעשרים שנה ריתקה יותר מארבעים מיליון קוראים ותורגמה ליותר משלושים ושתיים שפות. זיכרון האור מסיים את הסדרה המופתית.

סדרת 'כישור הזמן' הזמן התחילה את חייה לקראת סוף שנת 1990 בספר "עין העולם". במהלך שבע עשרה שנים, עמל רוברט ג'ורדן על הסדרה וכתב אחד-עשרה כרכים עד אשר התגלה כי הוא סובל מסרטן דם נדיר. במקום לנסות ולכתוב את המשך הסדרה, הוא הבין כי זמנו אוזל ולכן הקדיש אותו במרץ לכתיבת שלד העלילה עבור הסופר או הסופרת שיכתבו את המשך הסיפור. הוא ידע שהוא לא יזכה לראות את סופו. בשנת 2007 נפטר ג'ורדן ועולם הפנטזיה איבד את אחד הכותבים הענקיים שלו. אלמנתו הארייט (שהייתה גם עורכת הסדרה) יצאה לחפש את הסופר שימשיך לכתוב את הסדרה. לאחר שקראה את טרילוגיית "הערפילאים" של ברנדון סנדרסון, היא הבינה שמצאה את היורש. היא ביקשה מברנדון סנדרסון לסיים את הסדרה. מתברר שרוברט ג'ורדן  היה אלילו של סנדרסון והוא קיבל בכבוד וביראת קודש את המשימה, דחה את כל הסדרות שעליהן עבד ויצא לסיים את הסדרה על-פי רשומותיו המפורטות של רוברט ג'ורדן. לטובת הקוראים שאינם זוכרים את כל העלילה, התווסף לתרגום הספר "עם בוא הסער" (הראשון בטרילוגיית זכרון האור שמסיימת את סדרת כישור הזמן)- תקציר של 11 הספרים הראשונים.

תקציר הספר:  בשדה מרילור מתאגדים שליטי ממלכות העולם למען רנד אל'תור, או שמא כדי לעצור את תוכניתו המטורפת לשבור את חותמי כלאו של אדון האופל ולשחרר אותו – מעשה שיכול לסמל את ירידתו הסופית לתהומות הטירוף או את תקוותם האחרונה של בני האדם. אגווין, כס האמירלין, עומדת בראש המתנגדים ונחושה בדעתה למנוע ממנו לעשות זאת בכל מחיר. באנדור כובשים הטרולוקים את קאמלין ומחריבים אותה עד היסוד. מממלכת ארפל לא נותר דבר וארצות הגבול הבאות הפכו לקו החזית. צבא טרולוקים אדיר שנאסף במשך מאות שנים פולש אל ממלכות האדם, ואין כוח המסוגל לעצור אותם. צבא האנושות נלחם בארבע חזיתות, כל אחת מסוכנת יותר מן האחרת. בעולם הזאבים נאבק פרין בטובח, קוטל הזאבים, היוצא כעת לפגוע ברנד אל'תור. מאט קוטון נודד לאבו דאר כדי לבקר את אשתו טואון, הקרויה כעת פורטואונה, קיסרית הסינצ'נים, ולהוביל את צבא הסינצ'נים, אך הוא עדיין אינו יודע אם יילקח להילחם בצל לצד האנושות או שמא תעדיף הקיסרית להפנות עורף לקרב האחרון כדי להשתלט על יבשת סינצ'ן שנכבשה בידי כובש זר. האנושות עומדת על סף תהום, והתוצאה תיקבע בשאיול גאל. כישור הזמן סובב, והעידן מגיע לסיומו. הקרב האחרון יקבע את גורל העולם.

 

זיכרון האור מאת רוברט ג'ורדן וברנדון סנדרסון, תרגום: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס, שני כרכים, 477 עמ'+ 538 עמ'

 

Print Friendly, PDF & Email

Category: פנטסיה ומדע בידיוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.