קל להצליח במבחן – מדריך להצלחה במבחנים מאת יעל רוטנברג / לכיתות ג'-ו'

| 16/09/2014 | 0 Comments

קל להצליח במבחן מאת יעל רוטנברג

קל להצליח במבחן מאת יעל רוטנברג

"מה, את כל התאריכים האלו לזכור?", "כל כך הרבה עמודים?", "את כל החומר?", נשמע לכם מוכר? אם כך, הגעתם אל הספר הנכון. דרכו תלמדו איך להצליח במבחן בקלות. בספר "קל להצליח במבחן – מדריך להצלחה במבחנים" שכתבה יעל רוטנברג, תמצאו מגוון של שיטות ודרכים, טכניקות, טיפים ועצות יעילות איך לזכור יותר חומר בפחות זמן ומאמץ.

כל ילד רוצה להצליח במבחן וכל הורה רוצה שילדו יצליח במבחן, אבל בפועל, קורה רבות, שגם ילדים מוכשרים מאד, שהשקיעו ולמדו למבחן, לא מצליחים להבין היטב את החומר ולענות נכונה על שאלות הבחינה. הרבה פעמים הסיבה היא שלילדים אלה חסרות טכניקות פשוטות שיעזרו להם להבין, ללמוד נכון, לזכור היטב, ולהוכיח את עצמם בשעת המבחן.

בין היתר תלמדו על איסוף וארגון של החומר, ערכו של תכנון מוקדם, כוח הדמיון, חשיבותה של שליפה בזמן, 'מוקשי הבנה' ואיך להתגבר עליהם, קריאה נכונה ויעילה, צורות סיכום, דרכים לזכור תאריכים ורשימות, והסברים כיצד ללמוד בעל פה. טיפים ללימוד אנגלית, ותשובות לשאלות כמו: במה הכי צריך להתמקד בעת הלימוד? ומהו האוכל שכדאי לאכול לפני המבחן? הספר מקיף מחד אך קליל מאידך, מלווה בקריקטורות וברור מאד. הוא אמנם מיועד לכיתות ג-ו, אבל גם בוגרים יותר יפיקו ממנו תועלת רבה.

יעל רוטנברג, אם לשלושה ילדים, עוסקת בתחום הלמידה הבלתי פורמלית ומוציאה ספרים לילדים בתחומים אלה, בהם רבי המכר עברינגליש, קל לצייר ועוד.

"כשהייתי מורה" אומרת יעל רוטנברג, "נוכחתי לראות שתלמידים לומדים המון למבחן, אבל לעיתים אינם לומדים נכון. יש הבדל גדול בין לימוד רב, לבין לימוד נכון ויעיל. ראיתי שיש צורך אמיתי בספר שיפנה ישירות לתלמידים, ירכז את עיקרי שיטות הזיכרון הלימוד ויוכל להקנות להם מיומנויות למידה שילוו אותם שנים ויהפכו את הלימוד ממטלה מעיקה לחוויה חיובית ומספקת. מטרתנו כהורים וכמורים הינה לסייע לילד לממש את הפוטנציאל שלו ולחוש תחושת מסוגלות והספר נועד לסייע בעניין".

הספר נותן כלים יעילים ביותר ומעודד למידה מתוך חדווה ושלווה. זהו נכס אמיתי לכל תלמיד. חובה בכל בית עם ילדים בגילאי בית הספר.

 

קל להצליח במבחן – מדריך להצלחה במבחנים מאת יעל רוטנברג, איורים: אורי רוזביץ, לכיתות ג-ו, הוצאת "דני ספרים", שנת 2014, 123 עמ'

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: דף הבית ילדים ונוער, מדריכים ופנאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.