הספרייה הלאומית הכריזה על תוכנית מלגות חדשה לסופרים בתחילת דרכם

| 09/04/2013 | 0 Comments

הספרייה הלאומית הכריזה על תוכנית מלגות חדשה לסופרים בתחילת דרכם

הספרייה הלאומית הכריזה על תוכנית מלגות חדשה לסופרים בתחילת דרכם

הספרייה הלאומית הכריזה השבוע על תוכנית "פרדס" –  מיזם מלגות חדש המיועד לסופרים בתחילת דרכם. מטרת התוכנית היא להגביר את המודעות בקרב ציבור היוצרים והקוראים בישראל לפעילות הספרייה הלאומית ולעודד את השימוש של יוצרים בשירותי הספריה ואוספיה.

תכנית המלגות החדשה מיועדת לסופרים שהוציאו במהלך חמש השנים האחרונות את ספר הביכורים שלהם (וספר אחד בלבד) בהוצאה לאור מוכרת בישראל. במסגרת המלגות יתחייבו הסופרים לשהות בספריה בירושלים לפחות יומיים בשבוע במהלך השנה וכן להשתתף ולקחת חלק בפעילויות התרבות ובתוכניות המגוונות שמקיימת הספרייה.

מנהל הספרייה הלאומית אורן ויינברג אמר היום כי הספרייה שואפת  להוות מקום השראה ומפגש לציבור הסופרים, ולכן מתכננת, באמצעות פרויקט "פרדס", להעניק תמיכה ליוצרים צעירים ולחזק את הקשר בין עולם המו"לים ובין הספרייה הלאומית.

במסגרת התוכנית החדשה ייבחרו מדי שנה שני סופרים שטרם פירסמו את סיפרם השני. הסופרים הנבחרים ישהו כאמור בספרייה כדי לכתוב ובד בבד ליצור שיח עם חבריהם לתכנית, עם אנשי תוכן בספריה ועם ציבור הקוראים.

הסופרים שייבחרו לתכנית "פרדס" ייהנו ממלגה חודשית על סך 5000 ₪, במהלך תקופת התכנית, כשבנוסף על המלגה יוכלו ליהנות מלינה בירושלים במימון הספרייה.

מועמדויות יתקבלו עד 25 באפריל 2013. פרטים באתר הספרייה הלאומית.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

Category: אירועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.