הרב חיים סבתו ושרה פרידלנד בן ארזה – חתן וכלת פרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום הספרות לשנת תשע'ו

| 31/07/2016 | 0 Comments

הרב חיים סבתו ושרה פרידלנד בן ארזה - חתן וכלת פרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום הספרות לשנת תשע'ו

הרב חיים סבתו ושרה פרידלנד בן ארזה – חתן וכלת פרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום הספרות לשנת תשע'ו

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום, א', על זכייתם של חתן וכלת פרס השר לתרבות יהודית בתחום הספרות היהודית לשנת תשע"ו, הרב חיים סבתו ושרה פרידלנד בן ארזה. השר בנט אישר את המלצת חברי ועדת הפרס: אלישיב רייכנר- סופר ועיתונאי מקור ראשון, מרים גילת הופמן- עורכת ראשית ספריית בית אל וד״ר ראובן טבול- ראש החוג לספרות מכללת אורות ישראל.

 

השר בנט בירך את הזוכים על תרומתם רבת השנים לספרות יהודית היהודי: ״הסופר, הרב חיים סבתו חתום על יצירות מופת רבות, שבהן שילוב קסום בין הספרות הישראלית, ההיסטוריה היהודית והתורה. זכות היא לנו להכיר את העולמות הנגלים מספריו של הרב סבתו, וזכות גדולה עוד יותר להעניק לו פרס על כך". 

באשר לשרה פרידלנד בן ארזה אמר השר: "ייחודיות מדהימה מאפיינת את שרה, ואת היצירות יוצאות דופן שלה שמאפשרות לנו להכיר את המסורת החסידית. מדינת ישראל מתעשרת מיצירות מופלאות אלה, ואני מקווה שהענקת הפרס תבטיח לא רק המשך יצירה, אלא השראה ועידוד ליוצרים צעירים נוספים בתחום הצרבות היהודית״.

שרה פרידלנד בן ארזה (צילום מיכה שמחון)

שרה פרידלנד בן ארזה (צילום מיכה שמחון)

פרס שר החינוך לתרבות יהודית ניתן ליוצרים בתחומי התרבות היהודית: ביצירה מתחום התיאטרון, קולנוע, מוזיקה, מחול, ספרות ושירה. הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצר בתרבות היהודית. בנוסף מוענק פרס מפעל חיים על תרומה חשובה לתחום התרבות היהודית בישראל.

באשר לרב חיים סבתו ועדת הפרס ציינה בנימוקיה: "הסופר הרב חיים סבתו הוא ממעצבי היצירה היהודית החדשה בתוככי הספרות הישראלית. ספריו חושפים עולמות תרבות נסתרים ואת כולם מספר הרב סבתו ברגישות ובשפה מרובדת וסגנונית. יצירתו הרחבה של הרב סבתו, הספרותית וההגותית, מגלה את עולם התורה הספרדי שחריפות ותמימות שוכנים בו כאחד, את אהבת הארץ הגדולה אך גם את קשיי העלייה והקליטה, ואת קולו של בן הישיבה בתוך הטנק ובשדה הקרב".

באשר לשרה פרידלנד בן ארזה ועדת הפרס ציינה בנימוקיה: "יצירתה העשירה של המשוררת שרה פרידלנד בן ארזה מגישה לקורא העברי תלכיד מרתק של מסורת חסידית עמוקה, דיון הגותי עכשווי ושפה שירית מרתקת החוקרת אחר קולה הייחודי כאישה, כבת זוג, כאם, כחלק בלתי נפרד משרשרת הדורות. מתוך שיח מעמיק עם עולם התוכן היהודי על רבדיו ומקורותיו המאתגרים אותה להיות שותפה פעילה ומובילה. על ציר ההווה המשתנה ומתפתח מציעה פרידלנד בן ארזה קריאה מתחדשת ומרגשת".

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Category: אירועי ספרות, דף הבית - ארועי ספרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.