ספרים חדשים – מומלצי השבוע לילדים ולבני נוער 16/7/17

| 15/07/2017 | 0 Comments

ספרים חדשים - מומלצי השבוע לילדים ולבני נוער 16/7/17

ספרים חדשים – מומלצי השבוע לילדים ולבני נוער 16/7/17

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שמציעים עולם הנופש והטיולים, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים. וההצעה הפעם: 12 ספרים חדשים נהדרים לילדים ולבני נוער.

 

 

 

סיפור יוצא דופן על אהבה כואבת

הכול הכול מאת ניקולה יון

הכול הכול מאת ניקולה יון

מה היה קורה אילו לא יכולתם לגעת בדבר בעולם שבחוץ? לא לנשום אוויר, להרגיש את השמש? הכול, הכול רומן הביכורים של ניקולה יוּן לנוער, כיכב שמונה חודשים ברשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס, תורגם ל-41 שפות ועובד לסרט קולנוע שמוקרן בימים אלה. זהו סיפור מהעולם האמיתי, סיפור נוגע ללב המגולל סיפור אהבה בלתי צפוי של מדלין ויטייר, נערה חכמה, סקרנית ומלאת דמיון בת 81. היא חיה בבועה. המחלה שלה נדירה ומפורסמת. זה סוג של כשל חיסוני משולב חמור, שמכירים אותה בשם "מחלת ילדי הבועה". בגדול, מדלין אלרגית לעולם. כל דבר עלול לגרום לה לחלות. זה יכול להיות הכימיקלים בחומר הניקוי שניגבו בו את השולחן שבדיוק נגעה בו, זה יכול להיות הבושם של מישהי. זה יכול להיות התבלין האקזוטי באוכל שבדיוק אכלה, זה יכול להיות אחד הדברים האלה, או כולם, או אף אחד מהם, או משהו אחר לגמרי. היא לא יוצאת מהבית שלה, לא יצאה ממנו שבע-עשרה שנה. האנשים היחידים שהיא פוגשת הם אימא שלה והאחות שמטפלת בה, קרלה. אבל יום אחד משאית הובלות עוצרת מול הבית השכן. מדלין מסתכלת מהחלון ורואה אותו. הוא גבוה, רזה ולבוש כולו שחור – חולצת טריקו שחורה, מכנסי ג'ינס שחורים, סניקרס שחורים וכובע צמר שחור שמכסה לגמרי את השיער שלו. הוא שם לב שהיא מסתכלת עליו ונועץ בה מבט. היא נועצת בו מבט בחזרה. קוראים לו אוֹלי. אולי אי-אפשר לחזות את העתיד, אבל באותו הרגע היא יודעת בדיוק מה עומד לקרות. היא הולכת להתאהב באוֹלי. וזה כמעט בוודאות יהיה אסון. באמצעות הודעות טקסט ומבטים מבעד לחלון הם יוצרים קשר עמוק. האם היא תסכן את הכול בשביל האהבה?

איורים: דיוויד יון, מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת כנרת, 317 עמודים

היזהרו במשאלותיכם

בית הספר לטוב ולרע 2 מאת סומן צ'יינני

בית הספר לטוב ולרע 2 מאת סומן צ'יינני

עולם ללא נסיכים מאת סומן צ'יינני הוא שני בטרילוגיה בית הספר לטוב ולרע, סיפור פנטסטי רב קסם.

סופי ואגתה חזרו מבית הספר לטוב ולרע לביתן שבכפר גבלדון, אך האם זהו סוף הסיפור? איום מרחף על הסוף האגדי שלו ציפו. בתקווה לגבור עליו ולהגיע אל הסוף הטוב הן שבות לבית הספר אך מגלות כי הכול בו השתנה. מכשפות ונסיכות, נבלים ונסיכים, אינם אויבים עוד.

הפעם המחנות היריבים הם בנים ובנות. בראש בית הספר לבנות עומדת המנהלת המניפולטיבית סאדר, הנחושה בדעתה שבנות צריכות לכתוב את הסוף הטוב של הסיפור שלהן ללא קשר לבנים. אגתה וסופי מנסות לתפוס את העט המספר שיאפשר להן לכתוב את הסוף הטוב, אך הבנים עומדים בדרכן.

איורים: יקופו ברונו, מאנגלית: רחל אהרוני. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 416 עמודים

 

היה היה פעם, בעתיד הלא רחוק

תולדות הלבנה 2 סקרלט מאת מאריסה מאייר

תולדות הלבנה 2 סקרלט מאת מאריסה מאייר

סקרלט הוא השני בסדרת תולדות הלבנה שבה מעניקה מריסה מאייר עיבוד עתידני פוסט אפוקליפטי לדמויותיהם של האחים גרים ומשלבת טכנולוגיה מתקדמת עם קסם, מתח, רומנטיקה והומור.

שום דבר טוב לא מחכה לסינדר בין חומות הכלא או מחוץ להן: אם תצליח לברוח סוף סוף, תהפוך למבוקשת מספר אחת ביקום; אם תישאר, בני הלבנה יוציאו אותה להורג. גם מצבה של סקרלט לא טוב בהרבה. אחרי שכוחות הביטחון לא מצליחים למצוא את סבתה הנעדרת, היא יוצאת לחפש אותה בעצמה ונאלצת להיעזר בשכיר חרב מסוכן ושמו וולף. אבל כוח גדול יותר עומד לשנות את גורלן של השתיים. כשמלכת הלבנה מאבדת את סבלנותה ומשחררת אל כדור הארץ מתקפה רצחנית, מצטלבות דרכיהן של סינדר וסקרלט באופן מפתיע. האם יחד ימצאו את ייעודן? האם יצליחו להציל את עצמן ואת עולמן?

 

מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת כנרת, 397 עמודים

 

הם כמעט בלתי נראים

פיסות שמים קטנות מאת סו דוראנט

פיסות שמים קטנות מאת סו דוראנט

פיסות שמים קטנות מאת סו דוראנט הוא סיפור נפלא, עמוק ומרגש. עוד בטרם ראה אור באנגלית, נרכשו זכויות התרגום של הספר לסינית, הולנדית, צרפתית, גרמנית, יפנית, פולנית, טורקית, ועברית. מיראקל (שכולם קוראים לה איירה) ואחיה הקטן זאק (זאכרי), ננטשו בצעירותם ומתגלגלים מבית לבית, מאכזבה לאכזבה. יומנה של מיראקל נפתח ביום בו הם מגיעים לבית האומנה "סקילי" בלונדון, שנראה להם כתחנה אחרונה. "עברה כמעט שנה וחצי מיום שזאק ואני הגענו לסקילי. כל הילדים שהיו כאן כשהגענו כבר אינם, חוץ מהילד שהעיף עלי פירה. האחרים עברו למשפחות אומנה או אומצו או הלכו הביתה וילדים חדשים באו במקומם, אבל ג'ימי עדיין כאן. הוא עוזב ואז חוזר, ואז שוב עוזב. שום דבר לא מצליח איתו. אולי זה מפני שהוא גבוה כל כך. אולי זה אפילו גרוע יותר מלהיות מתולתל כמוני וכמו זאק". זהו סיפור שובר לב, על קשר עמוק ואמיץ שיכול להירקם רק בין אחים, שכל אחד מהם משמש העוגן היחיד בחייו התלושים של האחר. יותר מכול, זהו סיפור על ילדה אמיצה, ששומרת על אחיה מכל משמר, ונאבקת על זהותה בעולם של חוסר ודאות. זהו סיפור על התבגרות, על צמיחה, ועל תעצומות נפש של שני ילדים בעולם אכזר. פיסות השמים הקטנות, המבצבצות מבעד לערבה הבוכייה, מוכיחות להם – ולנו – שהתקווה תמיד נמצאת אי שם. "הסיפור הזה מורכב מקטעי יומנים שכתבתי כשזאק ואני היינו ילדים. כתבתי יומן כי הרגשתי שאנחנו כמעט בלתי נראים ורציתי לוודא שהסיפור שלנו יסופר, וגם מתוך תקווה שהחיים של אותה ילדה קטנה ובלתי אהובה שהייתי ושל אחי הקטן עוד יותר והבלתי אהוב ישתפרו..".

מאנגלית: גליה אלוני-דגן, הוצאת א-נו-ני-מה וכתר, 215 עמודים

עליו להציל את חבריו

ספריית הנשמות מאת רנסום ריגס

ספריית הנשמות מאת רנסום ריגס

ספריית הנשמות מאת רנסום ריגס הוא ספר שלישי ואחרון בטרילוגיית המעון של מיס פרגרין לילדים משונים, סיפור אנושי מרגש ופנטזיה מרגשת. הסדרה כבשה את לבבות כל הגילים וכל הקהלים, הרבה בזכות קולו המיוחד של ג'ייקוב המספר: חכם, רגיש, מלא אירוניה עצמית, אמיץ, אינדיווידואליסט, שאינו "גיבור-על" אלא נער אנושי המעורר הזדהות. סיפורו של ג'ייקוב התחיל במסע אל אי נידח, שם הוא מצא את "המעון של מיס פרגרין לילדים משונים". הוא נמשך במבצע הצלה נועז של הילדים הלכודים ב"עיר חלולה", ועכשיו מגיע החלק השלישי והאחרון. ג'ייקוב בן ה-16 מגלה כוחות חדשים וצולל אל ההיסטוריה כדי להציל את חבריו הכלואים במבצר שמור היטב. אל הדרך יוצאים עמו הילדה עם האש בקצות האצבעות והכלב המריח ילדים אבודים. יחד הם יגיעו אל סמטאותיה החשוכות של לונדון הוויקטוריאנית, בניסיון אחרון לקבוע את גורלם של הילדים המשונים. לבני 12 ומעלה.

 

מאנגלית: טל ארצי, הוצאת כתר, 499 עמודים

 

האם נייט יחזור לעצמו?

נייט הגדול יוצא לדרך מאת לינקולן פרס

נייט הגדול יוצא לדרך מאת לינקולן פרס

נייט הגדול יוצא לדרך מאת לינקולן פרס הוא השמיני בסדרה בכיכובו של נייט הגדול, המנהיג שובר השיאים של בית הספר ע"ש וושינגטון ובהחלט לא חביב המורים. נייט דלוק על רובי, התלמידה החדשה. אבל אחרי שהריב שלו עם רנדי בטנקורט מככב בעיתון בית הספר, יש לו בעיה הרבה יותר חמורה מריתוק! האם נייט יחזור לעצמו? והאם תחרות "שלולית הבוץ" השנתית תהיה אדירה… או גרועה?

 

מאנגלית: אסנת הדר, הוצאת כתר, 219 עמודים

ליגת הצדק למען כדור הארץ

ליגת הצדק 1 - תמיד בשליטה מאת אדם ביצ'ן

ליגת הצדק 1 – תמיד בשליטה מאת אדם ביצ'ן

תמיד בשליטה מאת אדם ביצ'ן הוא ספר ראשון בסדרת הקומיקס ליגת הצדק. כשאויבים איומים מנסים לכבוש את כדור הארץ, מתאחדים כל גיבורי העל ומקימים את ליגת הצדק – הכוח האדיר בעולם. הם יגנו על כדור הארץ מפני סכנות שונות. הקימו אותה "שבעת המייסדים": באטמן, סופרמן, וונדר וומן, פלאש, הוק גירל, גרין לנטרן והחייזר ז'ון ז'ונס. המפקדה שלהם ממוקמת ב"מגדל השמירה" – תחנת חלל מתקדמת שבאטמן בנה. עם הזמן הצטרפו לליגת הצדק גיבורי על רבים, והיא הייתה לכוח הצבאי החזק ביותר בכדור הארץ. ממשלת ארצות הברית, שחששה שהליגה תנסה לכבוש את העולם, הקימה בתגובה את "פרויקט קדמוס", שמטרתו לפתח אמצעי הגנה מפני ליגת הצדק. כעת על חברי הליגה להתמודד עם איומים המופנים לא רק אל כדור הארץ, אלא גם אליהם-עצמם.  הגיבורים המופיעים בספר הזה: סופרמן, באטמן, וונדר וומן, פלאש (הברק), קפטן אטום, זטנה זטרה, הוק גירל (נערת הנץ) פאייר סטורם (סופת אש), אטום, אייס (קרח), האיש הנמתח, ויג'ילנט (לוחם הצדק). המשימות של גיבורי העל אף פעם לא פשוטות, כפי שוונדר וומן מגלה בספר הראשון בסדרה. ליגת הצדק מעמידה את נסיכת האמזונות באתגרים קשים במיוחד: היא וחבריה נוסעים בזמן, משנים צורה ומערימים על נבלי העל המתוחכמים ביותר. אבל אין מה לדאוג, כל עוד הם ביחד, הם תמיד שולטים במצב!

ציורים: קרלו ברברי, גורדון פרסל. מאנגלית: דידי חנוך. הוצאת כנרת ו-DC, 72 עמודים

לשבור את הקרח

באושר ועושר 6 מאת שרה מלינובסקי

באושר ועושר 6 מאת שרה מלינובסקי

לשבור את הקרח מאת שרה מלינובסקי הוא הספר השישי בסדרה לראשית קריאה, באושר ועושר כאילו, בו נכנסת הגיבורה בכל פעם לאגדה אחרת. הפעם היא נכנסת עם אחיה היישר לתוך האגדה על "מלכת השלג".  

אף על פי שהיא ואחיה מחליטים להתרחק מהמראה המכושפת, לכלבלב שלהם יש תכניות אחרות והוא מזנק פנימה לפני שהם מצליחים לעצור אותו. איזו ברירה יש להם מלבד להיכנס בעקבותיו? הפעם הם נוחתים בארץ מושלגת וקפואה, וקולטים שהגיעו לאגדה על "מלכת השלג". אבל האגדה המקורית אינה דומה כלל לסרט המפורסם. מלכת השלג כאן היא אישה מרושעת במיוחד, שמקפיאה את הכלבלב שלהם והופכת אותו לארטיכלב! עליהם להציל אותו ולחזור בזמן הביתה, לפני שמלכת השלג תצליח ללכד גם אותם והם ישארו קפואים שם לנצח…

 

מאנגלית: חגי ברקת, הוצאת דני ספרים, 173 עמודים

 

בייביסיטר מהפכנית

מארג' תופסת פיקוד מאת איילה פישר

מארג' תופסת פיקוד מאת איילה פישר

מארג' תופסת פיקוד מאת השחקנית והסופרת איילה פישר כולל שלושה סיפורים מהנים בכיכובה של מארג', הבייביסיטר השובבה עם השיער בצבעי הקשת שאוהבת לעשות בלגן ולכופף את החוקים.

לארוחת הערב מכינה הטבחית, שף מארג', מרק שוקולד, ובבית הספר עורכת מארג' המוזיקאית קונצרט סוער בחצר. ג'ייק וג'מימה עושים כיף חיים עם הבייביסיטר החדשה שלהם, אבל האם יצליחו למלא את כל המשימות שמופיעות ברשימה של אמא?

 

 

מאנגלית: מיכל אסייג, איורים: אגלנטין סלמן, הוצאת מטר, 174 עמודים

 

 

 

הם בלתי מנוצחים

הזוג הנורא-נורא מאת ג'ורי ג'ון ומק ברנט

הזוג הנורא-נורא מאת ג'ורי ג'ון ומק ברנט

הזוג הנורא-נורא מאת מק ברנט וג'ורי ג'ון הוא השני בסדרה המצחיקה לילדים, בכיכובם של שני ילדים מהסוג שהקוראים אוהבים.

'נאות שיממון' המקום אליו עבר מיילס עם אמו כבר לא מפחיד וגם לא משעמם. מיילס מרפי וניילס ספרקס, שני החברים היחידים בחבורה סודית בת שני חברים הידועה להם ואך ורק להם בשם 'הזוג הנורא'. הזוג הנורא הוא חבורה של מתיחות, והם אלופי המתיחות הבלתי מנוצחים של היישוב. השניים מחפשים ומוצאים דרכים למתוח את כל העולם. ואז המנהל ברקין מוחלף על ידי אביו. מיילס וניילס מבינים שאיבדו את היריב החביב לטובת תחליף קשה לפיצוח. כדי להתמודד איתו, הם צריכים לגייס את עזרתו של המנהל ברקין, האיש האחרון שחשבו שישתף פעולה.

 

איורים: קווין קורנל, מאנגלית: דנה אלעזר-הלוי, הוצאת כתר, 219 עמודים

 

הרפתקת קומיקס סוחפת ומקסימה

אווטאר 2- ההבטחה

אווטאר 2- ההבטחה

ההבטחה – ספר שני מאת יוצר הקומיקס המוערך וחתן פרס אייזנר ג'ין לואן יאנג הוא השני בסדרת המנגה של ניקלדאון אווטאר – כשף האוויר האחרון מאת בריאן קונייצקו ומייקל דנטה דימרטינו, שיצרו את עולמו של האווטאר בסדרת אנימציה מרהיבה והתוצאה היא הרפתקת קומיקס סוחפת ומקסימה. הסכסוך בין צוקו אדון האש לבין קוּוֵאי מלך האדמה מאיים שוב על שלום העולם. אנג וקטרה יוצאים לממלכת האדמה כדי לנסות ליישב את המשבר בדרכי שלום, אבל בינתיים במושבה יוּ דאוֹ המתח עולה. סוּקָה חייב לעזור לטוֹף ולכָשָפי המתכת הצעירים להגן על אקדמיית בֵּייפוֹנג מפני כשף האש קוּניוֹ ותלמידיו. האם ניצוצות הקרב יתלקחו למלחמה?

 

 

ציור: סטודיו גוריהירו, מאנגלית: אורנה כץ, הוצאת כנרת, 77 עמודים

 

 

עליהם לפתור את החידה

הנבואה האפלה מאת ריק ריירדן

הנבואה האפלה מאת ריק ריירדן

הנבואה האפלה מאת ריק ריירדן הוא השני בסדרת הרפתקאות הפנטזיה גורלו של אפולו. אפולו וחבריו יוצאים לחפש את פשר הנבואה האפלה שניתנה להם. הם לא יודעים שמג מקפרי, האדונית החצויה של האל-לשעבר, בעקבותיהם. וזה לא האיום היחיד שמרחף מעליהם: כדי לפתור את החידה יהיה עליהם לגבור על צבא של יצורים חסרי ראש עם גינוני נימוס מוגזמים, להתמודד עם קיסר מופרע המכנה את עצמו "הרקולס החדש" ולשרוד מפגש עם אורקל מחריד שמי שמדבר איתו יוצא מדעתו. לו היה אפולו אל כל יכול, העניין הזה היה נפתר בקלות, אבל בתור מתבגר חסר קסם אישי, אפולו זקוק להרבה עזרה… וללא מעט יצירתיות.

מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת זמורה ביתן, סדרת מרגנית, 363 עמודים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: מומלצי השבוע, ספרות ילדים ונוער, ספרות נוער

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.