ספרים סופרים ומה שביניהם – תכנית ראיונות ברדיו קסם 106 אפאם- יום רביעי 04/01/2023

| 05/01/2023 | 0 Comments

היום יום רביעי 04/01/23 בתוכנית ספרים סופרים ומה שביניהם ברדיו קסם 106אפאם:

 

מיכל פז-קלפ, עורכת ספרות הילדים והנוער בהוצאת כתר, סיפרה על אמארי ואחוות הלילה הראשון בסדרה הנפלאה לבני נוער שמתרחשת בעולם פלאי מלא הומור והרפתקה שכתב ב"ב אלסטון (הוצאת כתר)

אמארי ואחוות הלילה מאת ב"ב אלסטון

אמארי ואחוות הלילה מאת ב"ב אלסטון

רחל רוטנברג הקריאה שירים מתוך כבולה באהבתי אליך ומחיר אהבתי, ספריה של אחותה שולמית ביטון ז"ל. השירים מביאים מעין סיפור בשירים שנפרש על פני 31 שנים. שולמית הייתה נערה בת 19, כשפגשה גבר שבו התאהבה נואשות והוא הפך להיות כל עולמה. והנה בא הרעם הנורא שהכה בה כמו ברק: התברר שאהובה נשוי ואב לשני ילדים. חייה הפכו למסכת ייאוש, דיכאון וייסורים למשך עשרות שנים. על כן שירייה וכתיבתה דומים ועקביים. זה מה שחשה וזה מה שכתבה לאורך השנים. (הוצאת ספרי ניב)

ספריה של שולמית ביטון ז"ל

ספריה של שולמית ביטון ז"ל

חייו של מנשה הרשטיק ידעו הרבה צער. הוא התמודד עם מותה של אישה אהובה, עם פירוק נישואיו מאשתו השנייה ועם חיים לצד אח לוחם במלחמת יום הכיפורים, אבל למרות הכול הוא לא נותן לצער ולכאב להכתיב את חייו, אלא נותן לכאב להכתיב את ספרו הראשון איי איי קפיטן, אבל עדיין אני מסרב (הוצאת ספרי ניב). זהו ספר מטלטל, מרגש ונוגע ללב שמעביר אתכם מסע מעניין לגבי ההחלטות שקיבלתם, הערכים שהחזקתם בהם זמן רב ואולי התפכחתם מהם ובעיקר לגבי הדרמה הגדולה של כולנו – להתווכח עם החיים או לזרום איתם. מנשה הוא עוסק בארכיטקטורה עסקית, יזם ועצמאי שעוסק בשילוב מערכות טכנולוגיות וחדשנות בארגונים עסקיים. מנשה התארח הבוקר באולפן ושמענו ממנו על ספרו שכולל 14 סיפורים קצרים יפהפיים שכתובים ביד אמן וארבעה שירים מרגשים ומיוחדים מאוד שכתבה אהובתו – אשתו הראשונה שנפטרה זמן קצר לאחר שנישאו ממחלת הסרטן. המוטיב שמחבר את הסיפורים כולל שתי תהיות עיקריות: התהייה הראשונה שעולה היא האם יכולים קונפורמיזם ומרדנות לגור יחדיו בנפשו של אדם? התהייה השנייה היא עד כמה כתיבת ספרות יכולה לסייע בשיתוף הקורא מחד ובריפוי הסופר מאידך. לא בטוח שבתום הקריאה תרגישו שיש לכם מענה לשתי התהיות האלה, אבל בטוח שגם אתם כמוני תתהו על אותם נושאים בדיוק ותנסו לשייך אותם לחיים שלכם.

מנשה הרשטיק

[caption id="attachment_14529" align="aligncenter" width="225"]איי איי קפיטן אני עדיין אני מסרב מאת מנשה הרשטיק איי איי קפיטן אני עדיין אני מסרב מאת מנשה הרשטיק

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , ,

Category: דף הבית - הפינה הפתוחה, דף הבית - מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.