הקמע – ספר ראשון: שומרת האבן מאת קאזוּ קיבואישי / קומיקס מותח לגילאי 8 ומעלה או פחות לממש אמיצים

| 02/07/2012 | 0 Comments

"שומרת האבן" הוא הראשון בסדרת הקמע, מסדרות הקומיקס המצליחות בעולם. יצירתו המצליחה של קאזו קיבואישי, מתחקה אחר הרפתקאותיהם של אמילי ונאבין, אח ואחות שעוברים לגור עם אמם בבית שהיה שייך לסב, לאחר מות אביהם. שם נעלמת יום אחד האם, והאחים יוצאים לחפשה במסע מלא מהמורות בתוך עולם מקביל מלא ביצורים מופלאים ורובוטים משעשעים. בעולם החדש אליו נקלעו, הם יצטרכו להילחם על חייהם ועל חיי אמם כאשר מה שיוביל אותם בין מפלצות וסכנות, הוא הקמע, שבחר את אמילי כשומרת הבלעדית שלו.

אמילי צריכה להתמודד עם חרדות ותחושת סכנה, עם הבדידות והאחריות שבשמירה על אחיה הקטן, באמונה גדולה בעצמה וביכולות שלה ובמבחני אומץ וחוכמה שתיאלץ לעמוד בהם מדי יום. יחד עם זאת, היא ואחיה נכנסים לעולם מופלא, שלא הכל בו רע. הם יגלו שיש להם בעלי ברית נהדרים, שאפשר למצוא חברים טובים ותומכים, ושהם יכולים לסמוך על עצמם ועל היכולות שלהם.

קיבואישי לא מהסס לעמת את קוראיו הצעירים עם סיפור לא פשוט, אך מלא דימיון והרפתקאות. הקוראים מוזמנים למסע בו יפגשו מפלצות משונות, רובוטים  וארנב ורוד אחד שהוא המפתח לתעלומה אליה נקלעים גיבורי הספר.

קאזו קיבואישי נולד בטוקיו ועבר עם משפחתו לארצות הברית בילדותו. סיים את לימודיו באוניברסיטת סנטה ברברה בקליפורניה וכיום עובד כאמן קומיקס עצמאי. ייסד ועורך את Flight Anthologies, סדרת קומיקס מצליחה ועטורת שבחים, ואת Daisy kutter: last train, קומיקס שזיכה אותו ב YALSA, בפרס הספר הטוב ביותר ליצירות לנוער.

סדרת "הקמע" הפכה להצלחה כבירה וכיום היא אחת מסדרות הקומיקס המצליחות בעולם. הספר הראשון בסדרה: שומרת האבן, הספר השני, קללת שומרת האבן, יתפרסם בקרוב. מיועד לגילאי 8 ומעלה או פחות לממש אמיצים.

הפרלישרס וויקלי: "על פני השטח, הקמע עוסק בניווט במים העכורים של גיל ההתבגרות, אך בשכבת העומק הספר בוחן סוגיות של נטישה והישרדות"  

 

 

הקמע – ספר ראשון: שומרת האבן, מאת קאזו קיבואישי, מאנגלית: דנה זייברט. הוצאת כתר, שנת 2012, 192 עמודים

 

 

 


Print pagePDF pageEmail page
Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Category: ספרות ילדים, ספרות נוער, קומיקס

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.